Skocz do zawartości
alko1986

APD News jak to usunąć?

Rekomendowane odpowiedzi

Telefon kilka razy miał wgrywany nowy ROM, przywracanie do ustawień fabrycznych też kilkukrotnie robione, a cały czas nie wiadomo skad pojawia mi się reklama adp news. Jak to usunąć? Miał ktoś taki problem? Jak przywróce do ustawiń fabrycnych to z pół dnia jest spokój a potem wyskakuje, i z dnia na dzień telefon zamula coraz bardziej....

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kurde mam to samo :censored:

Może to jakiś chiński wirus w chińskich telefonach? :D 
    A tak poważnie, to ja mam Androida 5.1 i poniższe aplikacje (może jakieś badziewia nam się pokrywają i spóbujemy usunąć, aby wykluczyć?
    Bo nie rozumiem jak mogłoby się zainstalować coś "samo" jeśli w ustawieniach mam blokade na apki tylko z Google Play..... Jedyne wytłumaczenie, że jakaś apka jest zainfekowana.
    Lista: AliExpress, Allegro, Android System WebView, Antyvirus Free (Bitdefender), Aplikacja Google, Arkusze, AutoScout24, BlaBlaCar, Booking.com, BSPlayer, Bubble Level, BubbleUPnP, Calc&Graph Free, Caynax A6W, CCleaner, Chrome, Dokumenty, e-podrożnik, eBay, ElectroDroid, Endomondo, ES Eksplorator plików, Footsteps, Gboard, Gmail, Gry Google Play, Gumtree, HexCalc, Jakdojade, Kalendarz, Keep, Kiosk Google Play, Klipy dźwiękowe, Konwenter (Bosh), Książki Google Play, Mapy (google), Matrix Calculator, mBank, Messenger, Meteo ICM, Motyw (Leagoo), MyHeritage, nextbike, OpenFM, Olx, Ping&DNS, Play24, PolskaStacja, PolskieRadio, Poziomica Przeglądarka PDF, Pyszne.pl, QRDroid, QR-GPS plugin, Radio Eska, Radio ZET, Radio ZłotePrzeboje, Remote Mouse, RMFon.pl, SHAREit, Sklep Google PLay, Skyscanner, SoundHound, SpeedTest, Spotify, Sygic, System upgrade, TeamViewer, Tłumacz (google), Traficar, TripAdvisor, Tuba, Uber, Uber Driver, Usługi Google Play, Ustawienia $name, Vitay, Wiadomości i pogoda (google), WiFi Analyzer, Wolfram Alpha, Wysokościomierz, Yanosik,  YouTube, Zamiana tekstu na mowę (google), Zeccer.
    Napisz które Ci się pokrywają, spróbuję coś pokombinować :)
    A może ktoś z zewnątrz wie o co chodzi?
    Mi się pokazuje banner "APD News" absolutnie wszędzie, nawet w ustawieniach telefonu :blink2:

Format nie pomaga, po kilku dniach problem wraca...

HELP! :crybaby:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Możecie wyłączyć z porównań wszystkie aplikacje Googla, Android System WebView i YouTube. Też to mam i żadne "apd news" mi się nie objawia. Swego czasu zainstalowałam sobie Ubera i tam ciągle się jakieś badziewia pokazywały. Po jednym dniu wyleciał.

Pozdrawiam, Wasza BabciaEwa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    deco164

Jaki masz smartfon?? Najprościej robić roota i wywalić ten cały syf.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam Chinola: Leagoo Z5 LTE. Więc roota chyba nie znajdziesz :/
    Może kogoś ucieszy, a może zasmuci, ale Uber nie jest powodem.

Dalej nie wiadomo skąd lecą reklamy >:(

I zaznaczam że pojawiają się WSZĘDZIE, nawet [email protected]#$a w ustawieniach telefonu -.-

Masakra.... Jakieś podpowiedzi?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witajcie, dopiero zarejestrowałem się na forum, ponieważ znalazłem rozwiązanie tego problemu.

Ja i moja dziewczyna kilka miesięcy temu zakupiliśmy telefony marki DooGee (też chińska marka, mógłbym polecić) i od niecałego tygodnia u niej zaczęły wyświetlać się reklamy APD News (mniej więcej 3 pod rząd dwa-trzy razy dziennie), a na pamięci wewnętrznej w katalogu "app" pojawiała się instalka tegoż programu.

Po przekopaniu internetu okazało się, że wielu ludzi narzekało na aplikację systemową "com.android.snap" (która na dodatek przez pierwsze kilka dni kilkakrotnie zgłaszała, że jej działanie zostało zatrzymane). To aplikacja, której prawdziwą nazwą jest "com.gyaun.android" i jest instalowana przez twórców telefonu w celu przesyłania jakichś danych dotyczących użytkowania telefonu do twórców. Prawdopodobnie nie wysyła żadnych wrażliwych danych, a dane typu adres IP itp.

Gdy nacisnąłem na reklamę po wyłączeniu dostępu do internetu, zamknęła się wyświetlając komunikat o braku dostępu do internetu. W związku z tym zainstalowaliśmy "No-root firewall", który ma możliwość blokowania ruchu sieciowego dla wybranych aplikacji. Zablokowanie ruchu dla "com.android.snap" zablokowało wyświetlanie reklam.

Jednak najprostszym rozwiązaniem jest wejście do ustawień->Aplikacje, z menu rozwijanego wybrać "Pokaż systemowe", znaleźć "com.android.snap", wyłączyć go, wyczyścić wszystkie dane z nim związane i odebrać mu wszelkie uprawnienia.

Ciekawostka - skanowanie mnóstwem antywirusów i "czyścicieli" nie znajdowało żadnego problemu. Jedynym był AVG, który rozpoznał snapa jako potencjalnie niechcianą aplikację i dał możliwość jej wyłączenia.

Rozwiązanie to nie wymaga rootowania telefonu ani instalowania softu od nowa. Jak na razie u nas działa, mam nadzieję, że i u was pomoże. Dajcie znać, czy pomogło.

• Lubię to! 3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na szczęście nic takiego u siebie nie znalazłam, ale dzięki za informację. Wiedzy nigdy dość.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Dnia 10.04.2017 o 11:42, Pawonashi napisał:

Witajcie, dopiero zarejestrowałem się na forum, ponieważ znalazłem rozwiązanie tego problemu.

Ja i moja dziewczyna kilka miesięcy temu zakupiliśmy telefony marki DooGee (też chińska marka, mógłbym polecić) i od niecałego tygodnia u niej zaczęły wyświetlać się reklamy APD News (mniej więcej 3 pod rząd dwa-trzy razy dziennie), a na pamięci wewnętrznej w katalogu "app" pojawiała się instalka tegoż programu.

Po przekopaniu internetu okazało się, że wielu ludzi narzekało na aplikację systemową "com.android.snap" (która na dodatek przez pierwsze kilka dni kilkakrotnie zgłaszała, że jej działanie zostało zatrzymane). To aplikacja, której prawdziwą nazwą jest "com.gyaun.android" i jest instalowana przez twórców telefonu w celu przesyłania jakichś danych dotyczących użytkowania telefonu do twórców. Prawdopodobnie nie wysyła żadnych wrażliwych danych, a dane typu adres IP itp.

Gdy nacisnąłem na reklamę po wyłączeniu dostępu do internetu, zamknęła się wyświetlając komunikat o braku dostępu do internetu. W związku z tym zainstalowaliśmy "No-root firewall", który ma możliwość blokowania ruchu sieciowego dla wybranych aplikacji. Zablokowanie ruchu dla "com.android.snap" zablokowało wyświetlanie reklam.

Jednak najprostszym rozwiązaniem jest wejście do ustawień->Aplikacje, z menu rozwijanego wybrać "Pokaż systemowe", znaleźć "com.android.snap", wyłączyć go, wyczyścić wszystkie dane z nim związane i odebrać mu wszelkie uprawnienia.

Ciekawostka - skanowanie mnóstwem antywirusów i "czyścicieli" nie znajdowało żadnego problemu. Jedynym był AVG, który rozpoznał snapa jako potencjalnie niechcianą aplikację i dał możliwość jej wyłączenia.

Rozwiązanie to nie wymaga rootowania telefonu ani instalowania softu od nowa. Jak na razie u nas działa, mam nadzieję, że i u was pomoże. Dajcie znać, czy pomogło.

Pawonashi, mi com.android.snap wykrył 360 security, skan, dezaktywacja i można telefonować ?. Ach te chińczyki ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam ponownie.

Mnie finalnie pomogło wgranie innej wersji softu od producenta :)

Odpukać wszystko działa ^_^

Pozdrawiam wszystkich.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pawonashi mam również dooge T5 nie chwal, nie reklamuj do póki nie zetkniesz się z servisem tego łajna. Wykonuj taniec deszczu, by ci się nic nie działo z telefonem.

Co do tematu ta aplikacja również mnie denerwuje. Czytałem co piszecie zrobiłem jak radzicie mam nadzieję że pomoże. Na razie mam spokój ale to na świeżo jest. Dzik210 ja fabryczne przywracałem i też miałem z tydzień spokoju. Ledwo wyjechałem z kraju i bumerang :D

Dzięki za wiedzę. Mam nadzieję że ten snap to przyczyna, dam znać jak by nie był :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi