Skocz do zawartości
Zeely

Uszkodzone oprogramowanie a dane google

Rekomendowane odpowiedzi

Zeely

Witajcie ;)
    Kilka dni temu telefon wyłączył się i nie mam możliwości jego uruchomienia (zero reakcji) przez co oddałem urządzenie do serwisu.

Przed chwilą odebrałem od nich telefon gdzie poproszono mnie o podanie loginu i hasła do konta Google gdyż jest to niezbędne do przywrócenia ustawień fabrycznych.

Wiem, że jest to prawda w przypadku gdy przywracamy ustawienia fabryczne z uruchomionego urządzenia, jednakże gdzie niby serwis musi podać takie dane gdy telefon w ogóle się nie uruchamia?

Jak wygląda procedura odzyskiwania oprogramowania w tym urządzeniu jeśli nie można uruchomić nawet trybu recovery ani download mode?

Proszę o wskazówkę gdyż nie wiem czy faktycznie jest potrzeba przekazywania osobą trzecim danych prywatnych jakimi jest hasło do mojego konta Google.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    piskorfa

Nigdy nikomu nie podawaj żadnych danych do kont. Coś słaby ten serwis.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    yaatzek

Lepiej znajdź inny serwis. Tak jak@piskorfa pisze, nigdy nie podawaj nigdzie żadnych danych logowania do kont.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Zeely

Ok to rozumiem, ale czy jest fizycznie potrzeba wprowadzania gdzieś takich danych podczas odzyskiwania?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    piskorfa

@Zeely Nie ma takiej potrzeby. Dane konta są potrzebne, jak telefon ma już działający system, następuje jego uruchomienie i zaczynasz go konfigurować

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Zeely

Według serwisu jest to jakaś blokada przeciwkradzieżowa ;D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    piskorfa

No tak, ale jak już wgrali system, to oddają Ci sprzęt, a Ty wprowadzasz te dane. Możesz u nich, żeby sprawdzić, czy oddali Ci działający sprzęt.

/edit/

U nich, jesli odbiór osobisty :)

Edytowane przez piskorfa

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Zeely

To prawda, jednakże oni twierdzą, że hasło należy podać nim jeszcze uruchomi się system. Do głowy przychodzą mi jeszcze boxy serwisowe jednak nie bawiłem się takimi urządzeniami już dawno przez co nie wiem czy nowe systemy tego nie wymagają.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    yaatzek

Pogoogluj sobie: factory reset protection. Hasło jest potrzebne owszem, ale dlaczego oni chcą je wpisywać? Skoro pojawia się opcja wpisania hasła tzn. Że przywrócili go do życia.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Zeely

To się zgadza ale to jest rozwiązanie które można zrobić tak jak zauważyłeś na własną rękę, a mnie zastanawiają takie przypadki jak wszelkiego typu boxy serwisowe.

Ogólnie dali ultimatum. Albo podać hasło do Google albo wymiana oprogramowania za 100zł przez co jeszcze bardziej wydaje mi się to zagadkowe.

W każdym razie dzięki wszystkim za odpowiedzi ;)

dodana zawartość

Jeszcze jedna ciekawa rzecz którą znalazłem przed chwilą w sieci (źródło: http://www.ctdipolska.pl/przygotowanie-do-naprawy.html):

dezaktywację funkcji, które blokują dostęp do sprzętu, takich jak FindMyiPhone (instrukcję jak wyłączyć funkcję FMi znajdziesz na naszym kanale You Tube), blokada ponownej aktywacji w Galaxy Note 3 i Galaxy S5 czy usunięcie konta Google na telefonach z systemem Android od wersji 5.1, kod zabezpieczający telefon; pozostawienie tych blokad i funkcji może spowodować znaczne wydłużenie 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi