Skocz do zawartości
Wojtek Ruman

rozwiązany Zablokowanie odblokowanego bootloadera.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Postanowiłem ze zabawię się w odblokowanie bootloadera, zmianę recovery oraz wgranie roota no i oczywiście pojawiły się problemy.   Bootloader został odblokowany, recovery w postaci TWRP za cholere wgrać nie mogłem ponieważ po wejsciu w recovery właczał mi sie zamiast TWRP to Huawei eRecovery. Co za tym idzie roota równiez nie udało mi się wgrać. Jako że jestem osobą niecierpliwą postanowiłem że dam sobie z tym spokój . Pomijając sam fakt utraty gwarancji - martwi mnie jedna rzecz. Mianowicie po uruchomieniu tel - wyświetla się komunikat " your device has been unlocked and can't be trusted " i trzeba czekać 5 sek aż telefon przejdzie do nastepnego etapu z logiem Huawei . Pisze ten post z prośbą o pomoc w jaki  sposób można usunąć ten komunikat ? Czytalem że mozna wgrać logo.bin przez adb ale jest masa postów dotycząca motorolli moto ... nigdzie nie widze pomocy dla p9 lite. Czytałem również że trzeba zablokować bootloadera, lecz nie wiem w jaki sposób to zrobić . Na marginesie zapytam czy instnieje możliwość przywrócenia gwarancji ? Chciałbym żeby wszystko wróciło do stanu fabrycznego i już OBIECUJE nigdy nie będę bawił się w ingerencje systemu :D Także teraz chciałbym wykorzystać niczym w Milionerach Pytanie do publiczności  i słowa  Huberta Urbańskiego  : prosimy Państwa o pomoc - no to ja też proszę pomóźcie :)  

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

A podeslałbyś jakąś w miarę prostą instrukcję krok po kroku jak to zrobić ? Bo nie chciałbym jeszcze bardziej namieszać w tel .

W google  przed chwila znalazlem kilka linków do pobrania ale wszystko jest na VNS-L31 a ja mam L21 model 

A konieczna jest  ta opcja z kartą pamięci ?  Nie da rady zrobić tego przez adb command ?  Pytam bo nie posiadam karty i bym musiał extra jechać do sklepu i ją kupić 

Edytowane przez Wojtek Ruman

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Negative

@Wojtek Ruman Odblokowałeś bootloader, a nie wiesz jak zainstalować wersję B160? ;) 

To 3 kroki. 

1. Ściągasz sobie wersję B160, linki już są w dziale P9 Lite, więc polecam poszukać, co by nie dublować linków. 

2. Wrzucasz pobrany system na kartę pamięci do folderu dload. Jeśli go nie masz, tworzysz go.

3. Instalujesz B160 na 3 przyciski (vol up, vol down, power). Kombinacja ta wymusza aktualizację dload. 

@Wojtek Ruman Najłatwiejszy sposób na blokadę bootloadera, według mnie to instalacja C432B160. Ta wersja ma to do siebie, że blokuje odblokowany bootloader.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Negative

@Wojtek Ruman Równie dobrze możesz sobie to wrzucić na pamięć wewnętrzną do tego samego folderu. Aktualizator powinien wykryć obecność B160 w folderze w takiej lokalizacji. Przez ADB tego nie zainstalujesz, przynajmniej ja nie znam sposobu tego typu instalacji. W ADB w P9 Lite można wgrać co najwyżej recovery.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Po wcisnieciu + - i power  po  5 % wyskakuje informacja : Software install failed . Incompatiblity with current version. Please download the correct update package.    Z tego co rozumiem to pobrałem zła wersję lecz pytanie jak złą skoro pobrałem pod model L21 ze strony oficjalnej huawei  

<<  HUAWEI P9 Lite Firmware (VNS-L21, Android 6.0, EMUI 4.1.1, C432B160, NEU) | 2017-02-04 | 1.60 GB

VNS-L21, Android 6.0, EMUI 4.1.1, C432B160, NEU >> 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mi się udało wgrać system przez kabel. System co prawda nie działał ale się bootloader zablokował i poszedł na gwarancję.

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

i przyjęli gwarancje  ?

dodana zawartość

Dobra zadziałało ,   firmware wgrany w wersji 6.0 bootloader zablokowany , problem z komunikatem powyższym znikł, wszystko działa jak należy dzieki wielkie ! 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak przyjęli. W wgrali soft europejski a miałem brand w Play

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi