Skocz do zawartości
masi0

Root bez kombinowania i bez trójkącika

Rekomendowane odpowiedzi

masi0

Pojawiło się fajne rozwiązanie Revolutionary, wykorzystujące exploit do zdobycia pełnych uprawnień (root)

Jest proste i łatwe i nie wymaga zbyt dużej ilości pracy :)

1. Ściągamy

https://github.com/downloads/revolutionary/zergRush/zergRush.zip

2. Rozpakowujemy

3. Podłączamy telefon z włączonym develem

4. kopiujemy plik zergRush do /data/local/tmp na telefonie -> adb push zergRush /data/local/tmp/

5. odpalamy adb shell

6. chmod 755 /data/local/tmp/zergRush

7. cd /data/local/tmp/

8. ./zergRush

9. czekamy jakieś 5 minut aż zobaczymy komunikat

[color=#000000][font=monospace][+] Killing ADB and restarting as root..enjoy![/font][/color]

10. wchodzimy na adb shell i sprawdzamy - jeśli jest # to znaczy , że wszystko super i robimy:

[color=#000000][font=monospace]# id
    [/font][/color][color=#000000][font=monospace]uid=0 gid=0[/font][/color]

zaciągamy superuser i busybox i instalujemy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Easy Rooting Toolkit, o którym pisałem wcześniej we wskazanym poście, cytując forum XDA, wykorzystuje zdaje się tą samą metodę zergRush Exploit tylko, że w tym toolkicie wszystko zostało zautomatyzowane, przez co metoda jest o wiele bardziej dostępna dla mniej zaawansowanych użytkowników komórek.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Root bez kombinowania ...

Bardzo bez kombinowania ...

Dla niezaawansowanego uzytkownika jest to trudne do wykonania , a tutorial jest slaby.

Moze ktos rozwinie go w calosci , a nie "odpalamy adb" idt itp...

Gdzie link do adb shell? Co znacza "kopiujemy plik zergRush do /data/local/tmp na telefonie -> adb push zergRush /data/local/tmp/" ? Czy strzalka oznacza "albo" czy "i"? I jakies wyjascienia co zrobic jak komus nie pojawi sie # , tylko uwali telefon , bo i tak bywa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Joqs

Dokładnie. Jeżeli byłbyś tak miły to rozwiń każdy punky tak, aby nawet zieloni w tym temacie mogli go zrozumieć. Ja np. nie wiem co oznacza pkt.3 a tutek nie polega chyba na tym, żeby trzeba było skakać♥po całym forum, żeby wykonać♥taką♥rzecz jak root.

Z góry dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Dokładnie. Jeżeli byłbyś tak miły to rozwiń każdy punky tak, aby nawet zieloni w tym temacie mogli go zrozumieć. Ja np. nie wiem co oznacza pkt.3 a tutek nie polega chyba na tym, żeby trzeba było skakać♥po całym forum, żeby wykonać♥taką♥rzecz jak root.

Z góry dzięki.

Ad3) Ustawienia/Aplikacje/Ustaw.developerskie/Debugowanie USB - ma być zaznaczone, czyli z ptaszkiem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zrobiłem tą metodą i chyba nie ma nic prostszego. Ściągasz, rozpakowujesz, klikasz RUNME i kiedy sobie zażyczy podłączasz telefon z zaznaczoną opcją "Nieznane źródła" i "Debugowanie USB" (obie opcje w USTAWIENIA/APLIKACJE). Po kilku minutach masz telefon z rootem. Sprawdzone na XWKJ1.

PS. Trzeba sprawdzić czy są jakieś procesy Kiesa w task manager w komputerze i je ubić

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Krótkie pytanko: czy po zrootowaniu będą możliwe oficjalne aktualizacje automatyczne?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    A czemu miały by być nie możliwe ?

Na HTC Desire bodajże po zrootowaniu (chyba) nie miałem już możliwości oficjalnej aktualizacji automatycznej - tylko ręczną, poprzez wrzucanie ROM'ów.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi