Skocz do zawartości
Xperia T

Zmiana Chrome na Operę i do tego Aduard - Warto ?

Rekomendowane odpowiedzi

Dotychczas miałem przeglądarkę Firefox i jest tam prywatne okno do przeglądania zabezpieczone przed śledzeniem- więc tak dotychczas logowałem się do banku.

Jednak jak każda przeglądarka ma swoje wzloty i upadki i firefox właśnie teraz coś szwankuje , mają fajnego ublocka, ale sam przeglądarka bardzo muli.

Chrome jest szybsza, ale nie wiem jak rozwiązać problem bezpieczeństwa logowania na konto bankowe, nie wspomnę o reklamach, które się pchają niemiłosiernie.

Mam Xperię Z3c i AVG Protection (córka w Xperii E5 też to ma i ciągle się odzywa) to zdaje się jakiś antywirus, warto to w ogóle trzymać czy odinstalować ?

dodana zawartość

Dotychczas miałem przeglądarkę Firefox i jest tam prywatne okno do przeglądania zabezpieczone przed śledzeniem- więc tak dotychczas logowałem się do banku.

Jednak jak każda przeglądarka ma swoje wzloty i upadki i firefox właśnie teraz coś szwankuje , mają fajnego ublocka, ale sam przeglądarka bardzo muli.

Chrome jest szybsza, ale nie wiem jak rozwiązać problem bezpieczeństwa logowania na konto bankowe, nie wspomnę o reklamach, które się pchają niemiłosiernie.

Mam Xperię Z3c i AVG Protection (córka w Xperii E5 też to ma i ciągle się odzywa) to zdaje się jakiś antywirus, warto to w ogóle trzymać czy odinstalować ?

Muszę być pewny bezpiecznego logowania, zwłaszcza że sytuacja z linka poniżej przytrafiła mi się kilka miesiecy temu, przeglądarka chrome sama przekierowała mnie do wirusa, co opisałem w pierwszym poscie.

http://www.antyradio.pl/Technologia/Internet/Banki-ostrzegaja-przed-trojanem-na-Androida-7990

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dzidexx

1. Przeglądarka cię nie przekierowała - strona, na którą wszedłoś to zrobiła. Podejrzewam, że tapnąłes OK i zaczęło się skanowanie.

Można užywać adguard, apkę do zmiany dns, przeglądarek z wbudowanym adblock aby zmniejszyć ilość takich niespodzianek.

2. Chrome ma tryb incognito - to chyba to samo co miałeś w FF.

Jedyna przegladarka synchronizowana z kontem G.

3. Obawiam się, że twój bank ma słabe zabezpieczenia i/lub obsługę www skoro masz takie lęki.

Kilka apek tego typu(AVG Prot., AdGuard...) jest bez sensu.

@Xperia T

dodana zawartość

Ps.

Większość(99%) przeglądarek jest darmowa - czemu nie sprawdzisz kilku?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mój bank to mBank i nie wiem jakie ma zabezpieczenia, podejrzewam że na każdy bank hakerzy znajdą sposób .

Tak chrome usilnie atakowała mnie że muszę wykonać aktualizację, ba nie dało się niczego przejrzeć bo od razu wskakiwała strona z aktualizacją, po 2-3 dniach kliknąłem w końcu ok, a co innego miałem zrobić skoro nic nie dało się przeglądać ?

Zaczęło się coś skanować, szybko wyłączyłem wi-fi a potem wyłączyłem chrome i testowałem Yandex wraz z Adguard, potem Firefox z ublockem.

Niestety Adguard działa tylko z Yandexem, który rewolucyjny nie jest, - tak jak wspomniałem przeglądarki są raz lepsze raz słabsze, kombinują poprawiają i nie zawsze na lepsze.

Najbardziej by mi odpowiadało właśnie chrome+Adguard ale tak się nie da.

A przeglądarki Vivaldi na androida nie ma ?

Edytowane przez Xperia T

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dzidexx

Po raz kolejny:

Chrome nikogo nie atakuje.

Strony, które odwiedzasz to robią.

Zainstaluj chrome i odwiedzaj tylko stronę mBanku i nigdy nic cię nie zaatakuje.

Root+adaway.

Bez root - zmiana dns https://adguard.com/en/adguard-dns/instruction.html#instruction

lub adguard,

Przeglądarka z adblock - jest ich...duuużo.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Wiec dlaczego problem dotyczy tylko chrome ?
    Ja wiem dobrze się komuś gada, że to ja kliknąłem, że to ja nie uważam itp.
    Zdziwił byś się jaki jestem ostrożny, nawet u operatora mam poblokowane co się tylko da, co więcej mogłem zrobić gdy każde uruchomienie internetu kończyło się info że mam kliknął na aktualizacje . No tak wiem nie korzystać z internetu w smartfonie, wtedy faktycznie chrome jest bezpieczne i nigdzie mnie nie przekieruje.

Czytałeś w ogóle link który wrzuciłem w poście #15 ja to sobie wymyśliłem ? Czy to problem ogólnopolski- lub nawet światowy ?
    Edytowane przez Xperia T

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi