Skocz do zawartości

Wykryliśmy, że używasz AdBlocka  :emo_im_sad:

Proszę, dodaj nas do wyjątków:) Wyświetlamy jedynie ładne, idealnie dopasowane reklamy - żadnych wyskakujących okienek czy wideo! Reklamy to jedyne źródło utrzymania naszej społeczności.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się jak to zrobić. Dziękujemy!

Dobrze znasz WordPressa? Czytaj więcej.. ×
Pawel_kafarex

Marshmallow vs Nougat

Rekomendowane odpowiedzi

WuZiMu

@alfaomega Root nie usunie Ci nakładki producenta. Root to nazwa pochodząca z Linuksa, oznacza konto posiadające uprawnienia administratora. Można dzięki temu edytować pliki systemowe, usuwać systemowe aplikacje, konwertować je na aplikacje użytkownika itp. Root ma wiele zastosowań, w internecie znajdziesz dużo artykułów na ten temat.

Co do nakładek, każdy producent edytuje Androida, jedni bardziej (np. Samsung, Huaweii, LG, Xiaomi, itp.), inni mniej (Sony, Lenovo w serii Moto, Oneplus), dodając do niego różnego rodzaju funkcje, swoje aplikacje i inne bajery. Wyjątkiem są smartfony z serii Nexus i Pixel, gdzie system jest tzw. czysty, tj. taki jaki wypuszcza go Google, bez żadnych zbędnych bajerów. W zamian odwdzięcza się spójnością, szybkością i płynnością interfejsu. Jeśli robisz dużo zdjęć, to aparaty zarówno w 5x i 6p są jak najbardziej godne polecenia.

Zastanów się tylko nad jednym: chociaż nie jest to specjalnie trudne, bez podstawowej chociaż wiedzy odradzałbym modowanie. Przy zmianie systemu zły ruch może skończyć się bootloopem i cegłą. Nie wiem jaki masz budżet, ale Samsungi s6, s7 i s8 robią bardzo dobre zdjęcia, tak że nie wiem co tu przerabiać.

PS: W Samsungu odblokowanie bootloadera wiąże się z nabiciem flagi knox, co automatycznie powoduje utratę gwarancji.

PS2: Co do Z2 Force, zapewne w ciągu kilku dni/tygodnia

Edytowane przez WuZiMu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie zrozumiałem w takim razie działania rootowania. Wydawało mi się, że to prosty zabieg i usunie nakładkę.

Co do przerabiania chodziło mi o usunięcie nakładki, żeby na tych telefonach mieć czystego ANDROIDA.  Utrata gwarancji, rozumiem... ale czy wtedy gra jest warta świeczki?

Z tym Z2 Force tak szybko chyba to nie pójdzie , póki co za 8 dni przedsprzedaż Z2 Play https://#####/motorola-moto-z2-play-rusza-przedsprzedaz/  Na polskiej stronie Moto nawet nie ma informacji o Force

Edytowane przez adagio
    Nie cytuje się poprzedzonego postu wystarczy @up lub @wspomnij.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    WuZiMu

@alfaomega Aby "usunąć" nakładkę producenta, musiałbyś zainstalować inny ROM, taki który jej nie zawiera. Najbardziej popularną modyfikacją są systemy z projektu Linage OS (dawniej CyanogenMod). Wspierają dużo modeli smartfonów, aktualizacje chyba co tydzień.

Z doświadczenia mogę powiedzieć że zabawa z custom Romami nie jest taka kolorowa. Przeważnie są to systemy w wersjach nightly, co powoduje że są w nich różnego rodzaju błędy. A to lampa nie działa, a to aparat robi słabe zdjęcia, nie działa bluetooth itp. Oczywiście, te przykłady które podałem są dosyć ciężkiego kalibru i raczej tak oczywistych błędów nie spotkasz, ale mniej więcej wiesz o co chodzi. Sam przestałem się tym bawić ok 1.5 roku temu, więc moja wiedza o tym opiera się na tamtym okresie. (Nie wiem czy do tej pory systemy wychodzą bardziej dopracowane, ale podejrzewam że nie.)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam samsunga a3 2017. Może mi ktoś doradzić czy warto przechodzić z Marshmallow na Nougat?  Głównie obawiam się  że sparzę się na baterii i będzie krótko trzymać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    melis

@up moim zdaniem warto. Pamiętaj że to model tego roczny.

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    melis

No myślę że tak, choćby ze względu na podzespoły. I producent na pewno brał pod uwagę że zostanie zaktualizowany i ta aktualizacja nie powinna mu zaszkodzić.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam, wczoraj wyskoczyło mi że aktualizacja jest gotowa do zainstalowania, pytanie tylko czy warto ? Słyszałem że 7 zamula strasznie ? telefon p9 lite 3 gb

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    melis

Nie wiem jak z innymi tel, ale na moim A5 2016 gdzie standardowo był 6, śmiga bardzo ładnie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi