Skocz do zawartości
alexndr

rom [G900F][ALEXNDR] CRA2 DevBase v4.6, Multi CSC, Bezpieczny De-Bloat

Rekomendowane odpowiedzi

alexndr

ALEXNDR.G900FXXU1CRA2:

1. Baza:
    - ROM multi CSC, możliwość wyboru XEO (*)
    - Usunięto SecurityLogAgent (brak denerwujących ostrzeżeń z rootem)
    - Root (Magisk v15.3 lub SuperSU 2.82) (*)
    - Brak zmian wizualnych (wygląd 100% stock)
    - Stock kernel
    - Bezpieczny De-Bloat

2. Począwszy od wersji DevBase v4.0 - wszystkie modyfikacje są "systemless" (bez modyfikacji partycji /system):
    - Więcej informacji i zasada działania w TYM WĄTKU

(*) możliwość kontroli parametrów instalacji przez edycję pliku options.prop (oryginalny plik znajdziesz w katalogu głównym pliku ZIP instalki ROM'u). Umieść zmodyfikowany plik options.prop w katalogu głównym wewnętrznej emulowanej karty pamięci lub w katalogu głównym extSdCard (szczególnie zalecane gdy zamierzasz przed instalacją sformatować całą wewnętrzną pamięć) a następnie rozpocznij instalację.

NOWOŚĆ! Począwszy od wersji DevBase v3.x jest możliwość kontroli najczęściej zmienianych parametrów przez zmianę nazwy pliku ZIP przed instalacją. Obecnie wspierane ciągi znaków w nazwie pliku: "magisk", "supersu", "noroot" (oznacza "nie rootuj").

Linki do pobrania:

- ROM do pobrania TUTAJ (#2)
    - bootloader/modem TUTAJ (#3)
    - opcjonalne modyfikacje TUTAJ (#4)

Instalacja [CWM/TWRP] [KNOX 0x1]:

Otwieramy plik ZIP za pomocą opcji "Install Zip" i potwierdzamy chęć instalacji. Jeśli chcemy czystą instalację (z "wipe data/factory reset") - to wykonujemy to PRZED flashowaniem pliku ZIP! Jeśli przechodzimy ze starszej wersji ROM'u - dodatkowo aktualizujemy bootloader i modem do najnowszej wersji PC Odinem.

Wipe data nie jest wymagane jeśli przechodzimy ze stockowego ROM'u (gdy nie zmieniamy CSC). Jeśli ktoś chce przejść na XEO - jednorazowo wymagane jest wymuszenie użycia CSC XEO przez edycję /options.prop + wipe data przy instalacji

Więcej informacji możecie znaleźć w moim wątku na XDA:

[ROM][G900F][ALEXNDR] ★ CRA2 ★ DevBase v4.6  Multi CSC, Safe DeBloat

Spodobał Ci się mój ROM? Możesz to okazać stawiając piwo :piwo:

Edytowane przez alexndr
    • Lubię to! 98

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witaj Alexndr. Bardzo mnie cieszy że zabrałeś się za S5 :) Od dawna siedzę na Twoich wypiekach bo wszystkie modyfikacje przypadły mi do gustu. Romik się już pobiera wrzucę go po południu... telefonik rootowałem towelrootem więc nie będzie problemów z nabiciem flagi....

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

można prosić o jakieś :D creen'y, a czym on się różni od normalnego samsungowego roma? waży chyba tyle samo co SAMSUNGOWSKI?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    frrancuz

wizualnie - niczym.

screeny nic ci nie powiedzą, przeczytaj opis.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    alexndr

@fikanoteran

Screenów nie ma z jednego prostego powodu:

1. Baza:

- [...]

- BRAK ZMIAN WIZUALNYCH (wygląd 100% stock)

Modyfikacje są wyłącznie funkcjonalne, wszystkie dokładnie wymienione w #1 ;)

EDIT:

@frrancuz mnie tu minimalnie wyprzedził z odpowiedzią ;)

---------- Post dołączono o 12:51 ---------- Poprzedni post napisano o 12:44 ----------

Dodam przy okazji, że scenariusz wgrania przy zachowaniu KNOX 0x0 testowałem u siebie - nadal mam 0x0 więc macie pewniaka :D

Edytowane przez alexndr
    • Lubię to! 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Rom wrzucony ale telefon podczas wgrywania zrobił się bardzo ciepły z tyłu.... zobaczę jak będzie podczas użytkowania.

Jak wrzucałem czysty G900FXXU1ANE2 tak się nie zagrzał..... troszkę mnie to zasmuciło ....

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    alexndr
    Rom wrzucony ale telefon podczas wgrywania zrobił się bardzo ciepły z tyłu.... zobaczę jak będzie podczas użytkowania.

Jak wrzucałem czysty G900FXXU1ANE2 tak się nie zagrzał..... troszkę mnie to zasmuciło ....

Procesor był bardziej zajęty :) gdy wrzucasz ROM PC Odinem - trwa to jakieś 6-7 min

Flashowanie Mobile Odinem trwa jakąś minutę. Ilość danych do zapisania jest podobna więc procesor musiał być bardziej zajęty ;)

Z baterią nic niepokojącego nie zauważyłem podczas normalnego użytkowania

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@up

Dzięki za odpowiedz.

Po wgraniu knox 0x0 :)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    alexndr
    @alexndr

Czy jest szansa byś zmodyfikował plik InCallUI.apk tak jak jest opisane w tym poście: Modifying Dialer & Contacts Silhouettes - XDA Forum

by usunąć baner przy połączeniach przychodzących? Ja niestety sobie nie radze ;p

W całej swojej dotychczasowej pracy dla S3/N3/S5 trzymałem się jednej zasady:

BRAK ZMIAN WIZUALNYCH (wygląd 100% stock)

Modyfikacji wizualnych szukasz na własną rękę i instalujesz na własne ryzyko ;)

• Lubię to! 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi