Skocz do zawartości
alexndr

rom [G900F][ALEXNDR] CRA2 DevBase v4.6, Multi CSC, Bezpieczny De-Bloat

Rekomendowane odpowiedzi

erzu

Też mnie to zastanawia, czy to nie przypadkiem rewolucyjny sposób na ominięcie knoxa?

Wrzucił bym sobie tego roma ale Mobil Odin Pro tani nie jest a rom akurat nie trafia aż tak w moje gusta. A jak to będzie z aktualizacjami? Za każdym razem pobieramy całość i flashujemy przez MOP?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Knox się nabija poprzez wgranie przez odina recovery ( i kernel'a ? ) a tutaj jest to pomijanie więc flaga jest nienaruszona.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    rid

@up

Rozumiem, a czy można wgrac inny rom za pomocą tej metody, czy ona działa jedynie z tym szczególnym romem i dlatego nie nabija knoxa?

Edytowane przez Wiecho
    Nie cytujemy posta poprzedzającego

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    sehack

rid możesz wgrać każdy soft opierający się na stock-u (NIE MOŻESZ WGRAĆ JĄDRA).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    rid

@up

Czyli bez wgrywania kernela, tak? A czy Alliance rom jest oparty na stocku, nie mogę doczytać.

Edytowane przez Wiecho
    Nie cytujemy posta poprzedzającego

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    frrancuz

Pytaj w temacie alliance

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    alexndr
    rid możesz wgrać każdy soft opierający się na stock-u (NIE MOŻESZ WGRAĆ JĄDRA).

Mój rom zawiera kernel (stockowy), który jest normalnie flashowany podczas instalacji ;)

Można wgrać zarówno kernel jak i recovery - pod warunkiem że będą 100% stockowe, wtedy KNOX pozostanie nie naruszony. Co nie zmienia faktu że nie wiem co siedzi w innych customach, tak jak pisał @frrancuz - pytajcie ich autora ;)

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    alexndr

POSZUKUJĘ OCHOTNIKA Z KNOX 0x1 ;)

Mam gotowy najnowszy DEODEXED na bazie XXU1ANG2 (changelist 2089850)

Z XDA docierają sygnały że wymagane jest wgranie BL i modemu ANG2 i że nie da się wrócić do ANE2/4

Dla mnie i innych posiadaczy KNOX 0x0 ważne jest zatem sprawdzenie czy czegoś nie spartoliłem :PP bo jeśli np nie będzie w romie poprawnie działającego roota albo inny babol zakończony bootloopem - oznacza to dla takich użytkowników konieczność użycia CF-auto-root'a na stocku lub wgranie CWM (a na NG2 nie zadziała Towelroot) => KNOX 0x1

Jeśli będę pewien że instalka jest OK - będę jako pierwszy testował przejście przez Mobile Odin Pro z KNOX 0x0 :D następnie dopiero umieszczę linki do pobierania dla wszystkich :)

Edytowane przez alexndr

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    wojmol

Właśnie próbowałem wgrać mobile odin pro rom xtrastolite i zgodnie z instrukcją na xda najpierw zaktualizowałem BL i modem ANG2. Instalacja niestety się nie powiodła, ale odinem 3.09 wgrałem ostatni firmware od samsunga i wszystko śmiga a knox 0x0.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    rid

Czy możesz napisać krok po kroku jak to zrobiłes?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi