Skocz do zawartości
alexndr

rom [G900F][ALEXNDR] CRA2 DevBase v4.6, Multi CSC, Bezpieczny De-Bloat

Rekomendowane odpowiedzi

alexndr
    POSZUKUJĘ OCHOTNIKA Z KNOX 0x1 ;) [...]

Już nie poszukuję :D nie wytrzymałem i właśnie zaktualizowałem, KNOX 0x0, więcej info i linki na XDA. Padam ze zmęczenia na twarz... więc wątku PL już dzisiaj nie zaktualizuję ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    rid
    Już nie poszukuję nie wytrzymałem i właśnie zaktualizowałem, KNOX 0x0, więcej info i linki na XDA. Padam ze zmęczenia na twarz... więc wątku PL już dzisiaj nie zaktualizuję
    POSZUKUJĘ OCHOTNIKA Z KNOX 0x1 [...]

Udało ci się zaktualizować knox z 0x1 do stanu 0x0?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    alexndr

NIE - ja cały czas mam 0x0 :) szukałem ochotnika do przetestowania instalki, bo gdyby coś było nie tak - dla mnie i dla innych posiadaczy 0x0 oznaczałoby to konieczność użycia cf-auto-root i nabicia knox aby wrócić do roota

Ale przejrzałem swoją pracę po kilka razy przed flashem i ... "sobie zaufałem" :E no i poszło

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kolega alexndr miał 0x0, nie wytrzymał, zaryzykował i nadal ma 0x0.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    erzu

Źle zrozumiałeś rid, był potrzebny ktoś z nabitym knoxem żeby sprawdzic czy rom na najnowszej bazie nie spowoduje bootloopa.

Gdyby udało się zresetować Knoxa z 0x1 na 0x0 to byś tego nie przeoczył, głośno by było w radiu i telewizji :-D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    alexndr

Informacja dla posiadaczy KONX 0x0 :)

Procedura migracji ANE2/4 -> ANG2 przez MOP delikatnie się różni od standardowej, opisanej w #1. W Mobile Odin Pro należy DODATKOWO wybrać opcję "After flash" -> "Download mode". W instalatorze Aroma należy zaznaczyć "Zaktualizuj stockowe recovery" w ustawieniach zaawansowanych, a dodatkowo ODZNACZYĆ opcję "Zrestartuj urządzenie" na końcu instalacji. Gdy telefon wejdzie w DM - należy W JEDNYM KROKU sflashować PC Odinem bootloader ANG2 (ładujemy plik jako BL) oraz modem ANG2 (ładujemy jako CP)

Nawet jeśli ktoś zapomni zaznaczyć "After flash" -> "Download mode" - nie panikować - będzie bootloop! :E

Spróbujcie wyjąć baterię, następnie włożyć i od razu wejść w DM i przeflashować bootloader i modem j.w.

Użytkownicy tel. z KNOX 0x1 też muszą przeflashować nowy modem i BL ale dla nich kolejność nie jest już taka krytyczna - mogą to zrobić nawet przed flashem ROM'u w CWM

EDIT:

Powyższa procedura dotyczy również aktualizacji KitKat -> Lollipop. Dodatkowo wysoce zalecane jest zaznaczenie "wipe data" w Aroma (jak na razie to jedyny przypadek aktualizacji DevBase -> DevBase w którym bez wipe mogą wystąpić poważne kłopoty)

Edytowane przez alexndr
    • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jakies roznice w stosunku do ANE4??

Alexndr jest mały problem bo jak chce ściągnąć ANG2 pobiera się ANE4 .........

Edytowane przez szuwar1978

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ciopik

dokładnie, są stare linki tylko nazwa nowa, na XDA są poprawne

@alexndr możesz napisać dokładnie krok po kroku jak robić w przypadku KNOX 0x0

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@up

masz wszystko opisane w #36

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ciopik

@up

może i napisane ale sprawdziłem na xda i jest mała różnica

- At the end of installation in Aroma - untick "Reboot Device"

- When the phone goes to DM - flash IN ONE STEP (using PC Odin) bootloader (load as BL) and modem (load as CP)

różnica jest dlatego chciałem się upewnić bo nigdy nie robiłem zmiany romu MOPem a nie chce stracić KNOXA

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi