Skocz do zawartości
Lysolus

Porysowane "szkiełko" focusa laserowego - jak wypolerować?

Rekomendowane odpowiedzi

Lysolus

Witam, przymierzam się do sprzedania mojego G3. Ostatnio w serwisie wymienili mi wyświetlacz oraz ramkę telefonu. Plecy kupiłem nowe i też wymieniłem. Szkiełko aparatu jest w idealnym stanie, jednak szkiełko focusa laserowego (jeśli w ogóle można to tak nazwać) jest porysowane. Telefon ma jeszcze ponad 1,5 roku gwarancji i chciałbym go sprzedać jako "jak nowy", jednak porysowane szkiełko focusa powoduje, że nie mogę zamieścić z takim dopiskiem. Zastanawiam się czy można je jakoś wypolerować. Macie może doświadczenie w takich akcjach? 

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Lysolus

Nie mogłem się doczekać i sam wziałęm się za polerowanie. Poczytałem trochę w necie o polerowaniu plexi/plastiku. Kupiłem papier wodny o gradacji 1000 i 2000.

Na początku zabezpieczyłem elementy inne niż szkiełko autofocusa. Później namoczyłem papier 1000 i zacząłem delikatnie ścierać powierzchnię. Po kilku minutach ścierania wyczyściłem i osuszyłem szkiełko i czas na papier 2000. Nim ścierałem tak samo - delikatnie, na mokro i kilka minut, do momentu aż nie zobaczyłem gładkiej powierzchni. Po tej akcji umyłem szkiełko i zacząłem polerować pastą do zębów nakładaną na ściereczkę z mikrofibry. Z tym już nie idzie tak łatwo. Polerowałem długo - łącznie prawie godzinę. Ogólnie to wynik jest dobry, na pewno usunąłem ryski, jednak szkiełko jest za bardzo zmatowione. Zauważyłem też po zdjęciach, że chyba za bardzo starłem kant i teraz jest bardziej zaokrąglony.

Postanowiłem kupić z allegro pastę do polerowania szybek telefonów (typu 3310 :P) za jakieś 3zł. Zobaczymy jak z tym pójdzie - w razie czego wrzucę zdjęcia. Zamieszczam też zdjęcia przed i po dotychczasowym polerowaniu (jeśli w ogóle można to tak nazwać). Sorki za jakość - coś tam widać, jednak na żywo różnica jest bardziej widoczna i widać że trochę się polepszyło. Mam nadzieję, że pasta za 3zł da radę wypolerować na wysoki połysk.

Przed:

Spoiler

UTMAOij.jpg

Po:

Spoiler

dQYBQYD.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jakubhab

Jeżeli sprzedasz ten telefon z kategorią "Nowy" to w normalny, elegancki sposób oszukasz sprzedawcę, który będzie miał prawo zwrócić Ci ten telefon.

Jedyne co możesz, to sprzedać go jako używany ze stanem "jak nowy".

Co do szkiełka, nie trzeba było się bawić papierem, tylko od razu wziąć pastę do zębów, patyczek do uszu i trzeć, z pewnością efekt byłby lepszy niż po papierze ściernym...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Lysolus
    Dnia 3/7/2017 o 10:04, Lysolus napisał:

chciałbym go sprzedać jako "jak nowy"

@jakubhab A nie stan: nowy. Nie będzie tutaj oszustwa, problemów nie szukam :)

Gdybym wcześniej wiedział, że mam tylko pastą przejechać :P

Mam nadzieję, że niedługo dojdzie ta pasta i że da porządany efekt. Jeśli nie to trudno, sprzedam jako "jak nowy" ze sfatygowanym autofocusem :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi