Skocz do zawartości
isafgirl

Zniknęły wszystkie multimedia z galerii

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie! Mam mega problem. Przedwczoraj zniknela mi po nocy cala galeria-zdjecia, filmy, zrzuty ekranu... W telefonie nic nie bylo grzebane. Wieczorem ogladalam jeszcze film a rano bylo juz pusto. Nie mam karty sd w telefonie. Pamiec tel pokazuje jakby zdjecia i filmy zajmowaly 5GB z kawalkiem, czyli jakby one gdzies byly. Galeria ma komunikat "0 dostepnych plikow do wyswietlenia" Czy da sie jeszcze cos z tym zrobic? Dopisze jeszcze, ze aparat jak zrobi zdjecie to nic sie nie dzieje-galeria nadal pusta. Model telefonu to Lenovo k3 note. Moze to pomoze.. Bede wdzieczna  za jakiekolwirk wskazowki, stracilam mnostwo bardzo waznych materialow..

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    piskorfa

@isafgirlJeśli tylko galeria pokazuje komunikat o braku plików, a faktycznie zostały one na telefonie, to wystarczy pewnie wejść w Ustawienia > Aplikacje, odszukać Galerię i wyczyścić cache (pamięć podręczną) i / lub dane aplikacji

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@piskorfa niestety nic to nie pomaga :/ Masz jeszcze jakieś pomysly? Tel kazal mi wlozyc karte sd, wiec tak zrobilam, ale widac tylko dane z tej karty. Aparat zapisuje nowe zdjecia, ale tamtych nadal nie widac.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    piskorfa

@isafgirl Te nowe zdjęcia są widoczne w galerii, czy nie, jak pisałaś w pierwszym poście?

Z poziomu ustawień, jak wejdziesz w te informacje o multimediach, masz możliwość podejrzenia jakiegokolwiek zdjęcia lub filmu?

Wyczyściłbym jeszcze cache i / lub dane aplikacji "Przechowywanie multimediów"

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@piskorfa teraz w galerii sa zdjecia, ktore byly na karcie sd i na bierzaco przybywaja te, ktore zrobie. Zapisywanie zdjec sie odblokowalo po wlozeniu wlasnie karty. Moge je normalnie ogladac. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    piskorfa

Pominęlaś podpowiedzi z drugiego i rzeciego zdania :)

Sprawdź, czy faktycznie zdjęcia są dostępne w telefonie dowolnym menadżerem plików, nie wiem, czy domyślnie masz jakiś zainstalowany, moze się np. nazywać Moje pliki

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam mozliwosc podgladania tych zdjec z sd. Wyczyscilam to co poleciles. Zdjecia sd widac tez w menadzer plikow. Weszlam teraz w Pobrane. I nic tam nie ma.... A zanim wlozylam sd to byly stare pliki (filmy z chomikuj)  Cos to jest zalezne miedzy tymi pamieciami (wewnetrzna telefonu i zewnetrzna sd) Moze cos nadpisalo mi miejsce na wewnetrznej i dlatego te zdjecia zginely? Robilam recuve, tez nic. Teraz jak wchodze w Pamiec to pokazuje ile jest na sd a wewnetrzna mieli i mieli i nic... Natomiast jakbym wyjela sd to pokaze mi pamiec wewnetrzna i pozajmowane miejsce, w tym zdjecia 5gb.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    piskorfa

Wyjmij kartę SD, wyczyść jeszcze raz dane galerii i przechowywania multimediow i zrestartuj telefon
    Recuva ma szanse zadziałać tylko na kartę SD, na pamięci telefonu nic nią nie zdzialasz

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zrobione. Powrocilismy do poczatku, do posta nr 1....

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    piskorfa

Jeśli zdjęcia / filmy nie są widoczne z poziomu menadżera plików to, o ile ich przez przypadek gdzieś nie przeniosłaś, niestey musiały ulec uszkodzeniu lub skasowaniu.

Nie mam pomysłu, dlaczego tak się mogło stać. Uszkodzenie pamięci, niepoprawne działanie którejś z aplikacji, przypadkowe wyczyszczenie przez użytkownika

Odzysk usuniętych danych z pamięci telefonu w domowych warunkach jest praktycznie niemozliwy bez root, a z root możliwe za pomocą aplikacji Diskdigger albo Undeleter

Więcej o odzysku danych napisano w tym temacie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi