Skocz do zawartości
isafgirl

Zniknęły wszystkie multimedia z galerii

Rekomendowane odpowiedzi

piskorfa

Wystarczy wyczyszczenie danych aplikacji "Media Storage", po polsku "Przechowywanie mediów". Pakiet ma nazwę com.android.providers.media

To do tego pakietu odwołują się o dane na temat plików w telefonie wszystkie galerie, odtwarzacze ...

P.S. To coś prostego zresetuje Ci wszystkie aplikacji w telefonie. Nie polecam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    covo
    Napisano (edytowane)

czyli i na przykład:

jeśli GALERIA/ZDJĘCIA/VIDEO  nagle ślepną, nie widzą mediów [foto/video], to wystarczy wyczyścić dane:

https://i.imgur.com/qVVVAXe.png

+ dodać do tego można jeszcze restart tel. i ww. aplikacje zobaczą media, i w dodatku zobaczą tak samo, jak przed awarią, tzn. media będą posortowane tak samo, jak przed awarią? 

btw:

taką właśnie awarię "zreperowałem" bowiem cepem, czyli zabrałem wszystkie media, nastepnie znów wkopiowałem na swoje miejsce, aplikacje je zobaczyły, ale jako całkowicie nowe  --> zero sortowania mediów wg. dat wykonania, bo aplikacje uznały, że media zostały wykonane... dokładnie w momencie wkopiowania, czyli to nie jest powrót do sytuacji przed awarią ---> jest w takim przypadku jakaś metoda, by aplikacje ds. mediów zobaczyły media posortowane choćby wg exif? alternatywne galerie zdaje się maja taka opcję... W natywnej nie widzę. 

ps.  właśnie dlatego, "tego czegoś" prostego nie wykonałem :)

Edytowane przez covo

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    piskorfa
    W dniu 2.02.2019 o 04:05, covo napisał:

jeśli GALERIA/ZDJĘCIA/VIDEO  nagle ślepną, nie widzą mediów [foto/video], to wystarczy wyczyścić dane: 

Tak powinno być. Pamięć multimediów to odpowiednik Media Storage z wcześniejszych wersji androida. Przy odbudowywaniu bazy danych mediów zostaną pobrane ich nazwy, czasy utworzenia z urządzenia ...

Jeśli zależy Ci na dacie utworzenia mediów to nie rób takiej operacji jaką zacytowałeś.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi