Skocz do zawartości
isafgirl

Zniknęły wszystkie multimedia z galerii

Rekomendowane odpowiedzi

W takim razie zabieram sie do czytania. Czy sugerujesz, ze w serwisie moglabym liczyc na pomoc?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    piskorfa

Serwis nic tu nie poradzi, najwyzej przeinstaluje oprogramowanie.

Jeśli fizycznie nie ma tych zdjęć w pamięci telefonu, to tylko jakieś specjalistyczne firmy mogłyby podjąc próbę odzysku.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mozesz mnie gdzies pokierowac?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    piskorfa

Nie znam takiej firmy, na szczęście ja nie miałem takiego przypadku

Szukając teraz na szybko znalazłem np. cos takiego > https://recovery.pl/odzyskiwanie-danych-z-telefonu-cennik

Nie to, że polecam, bo nie znam tej firmy, po prostu to jedna z propozycji po wpisaniu w wyszukiwarce odzysk danych z telefonu

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzwonilam to firmy odzyskujacej. Zdalnie dowiedzialam sie tylko tyle, ze w trakcie aktualizacji systemu telefon mogl sie wylaczyc przerywajac proces. Mam nastawione, ze tel wylacza mi sie o polnocy a wlacza o 7 rano. Tylko teraz chcialabym sprawdzic czy mam wlaczone automatyczne aktualizacje systemu, ale nie zabardzo wiem gdzie tego szukac. Albo moze dabsie samemu zaktualizowac? :/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    piskorfa

Wejdź w Ustawienia > Informacje o urządzeniu i tu patrz na opcje aktualizacji.

Ewentualnie wejdź w ustawienia, kliknij szukaj i zacznij pisać: aktual . Dostaniesz listę wszystkich opcji z taka nazwą

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    covo

tak naprawdę, to nie ma żadnej "mądrzejszej" metody na reperację "Galeria nie widzi multimediów", jakoś nie mogę wyczytać porady choćby na poziomie: odinstaluj Galerię, wyczyść po niej wszelkie śmieci, etc. .I nic dziwnego - Galerii nie da się odinstalować :) Właściwie nikt nie wie, na czym polega ta awaria, o co chodzi w tym, że aplikacja traci kontakt z partycją/dyskiem (także kartą sd). A dodam, że awaria może być jeszcze ciekawsza: nagle, nie tylko Galeria, ale i pozostałe aplikacje systemowe typu Video, Zdjęcia, nie widzą multimediów, natomiast widzą multimedia powstałe po awarii (!); oraz: multimedia z "przed" i "po" awarii ewidentnie są w tel., bo widzą je wszelkie możliwe managery, tak systemowe, jak i doinstalowane. Wszelkie porady typu "wyczyść to i tamto, wyjmij/włóż karte sd, , przywróć ustawienia fabryczne", są o kosmosy prymitywniejsze od prostych porad w sprawach windowsowych.  Ale też - powtarzam - nigdzie w sieci nie znalazłem porad mądrzejszych w sprawach "galeriowych" od tych wspomnianych. Można więc przyjąć, że nikt nic nie wie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    piskorfa

Wiadomo, na czym polega awaria. Jeśli pliki multimedialne są fizycznie w telefonie, to uszkodzeniu uległa baza metadanych zawierająca informacje o tych plikach. To z niej korzystają programy aby pokazać nam jakie multimedia mamy w telefonie.

Jak ulega awarii to nie widzimy wszystkiego. Odnowimy metadane i aplikacje z niej korzystające będą widziały zdjęcia, filmy, itd...

https://android.stackexchange.com/questions/173914/what-is-the-purpose-and-function-of-the-media-storage-application-and-the-medi

https://developer.android.com/reference/android/provider/MediaStore

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    covo
    W dniu 27.01.2019 o 12:22, piskorfa napisał:

Odnowimy metadane i aplikacje z niej korzystające będą widziały zdjęcia, filmy, itd...

gdzieś tutaj szukac metody na "Odnowimy metadane"??:

http://tinyurl.com/y88jbom5

- i np. w jednym z linków:

http://tinyurl.com/y73y7lga

- mamy cos takiego i prostego:

1. Went to settings
    2.General
    3.Application Manager
    4.ALL
    5.Clicked the BOTTOM LEFT button on the phone itself
    5.RESET APP PREFERENCES
    Fixed

Czyli: np tak odtwarzać plik bazy metadanowej?  Są w ogóle jakieś metody znane w tej sprawie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi