Skocz do zawartości
th0rax

OnePlus One - Czy nadal warto kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

th0rax

Takie pytanko. Warto na dzień dzisiejszy interesować się oneplusem one ? Jak teraz działa i jak najnowszy cyan się na nim sprawuje? Mam okazję nabyć telefon za połowę ceny nowego 3t.

Edytowane przez Daniel.
    Nieznaczna, lecz potrzebna korekta nazwy tematu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dnskpe

Ja posiadam od niecałego roku OPO i nie mam wrażenia, żeby brakowało mi w nim czegoś, co mają nowsze telefony. Jestem z niego bardzo zadowolony, bateria jak na smartfona jest ok, aparat na rommach innych niż standardowy cyanogenOS działa nieco gorzej. Według mnie warto dalej go kupić :) A co do romu to najnowszy cyan dobrze działał, ale jeszcze lepiej działa TugaPower ROM z którego obecnie korzystam :).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    th0rax

Dzięki za info. Nadal się zastanawiam, i właśnie wygląda całkiem nieźle sprzętowo, ale jakoś teraz brak mi jak tak pomyślę czytnika odcisków i jeszcze ciekawe jak w porównaniu z Mi 5 bo w sumie nie dużo droższy a proc jednak wydaje się wydajniejszy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dnskpe

Decyzja co wybierzesz już należy do Ciebie, poszukaj opinii na temat telefonów które Cię interesują i sam wyciągnij wnioski. Mi bajery typu czytnik palców itp nie potrzebne więc padło na OPO i nie żałuję :).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    th0rax

A jeszcze jedna kwestia, czy bootloader jest odblokowany? Można bez problemu wgrywać inne softy czy trzeba się z tym namęczyć? ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Telefon sprzętowo wciąż daje radę, choć wiadomo, że w porównaniu do tegorocznych flagowców to już trzy generacje wstecz, więc nie ma co oczekiwać cudów. Cyjana już nie ma, należy więc rozważać LineageOS i inne romy na 7.1.1. Z odblokowaniem bootloadera nie ma żadnych problemów.

Połowa ceny OnePlus 3T, czyli 900-1000 zł wydaje się jednak dość zawyżoną kwotą. Proponuję poprzeglądać tańsze oferty w okolicach 650-700 zł na portalach aukcyjnych.

Xiaomi Mi 5 jest telefonem dużo nowszym, jego procesor będzie wydajniejszy, nawet w odmianie z obniżonym taktowaniem. Różni się natomiast wielkością ekranu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A jak z rozmiarem telefonu? Da się odczuć? Bo zamierzam się przenieść z HTC One M7 właśne na OPO i zastanawiam się, czy nie będzie zbyt duży dla mnie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    th0rax

Kurcze no, ja się strasznie łamię, obiecałem sobie że 2k za telefon nie dam i te 1300 za Mi5 już jest dla mnie mocno naciągane, ale w każdym telefonie czegoś brakuje xD, a jak pomyślę że kupię 2-3 generację wstecz telefon to znów zacznie mi go szybko brakować : /

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    pantin

@Djdarkster To jest kwestia indywidualna. Jednemu może pasować a innemu nie. Najlepiej by było go "obmacać" jeśli masz taką możliwość. Jest wyższy i szerszy od HTC. Też zależy jak chcesz go nosić, czy "gołego" czy nie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Damix

Z Chin zamówisz xiaomi mi 5 za ok 250$, to będzie najlepsza opcja.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi