Skocz do zawartości
mietekrolnik

Zablokowany pasek powiadomień na Androidzie 6.0 i starszym.

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, posiadam K3 note (K50-t5) i problem z nim związany. Problem polega na braku możliwości wysunięcia paska powiadomień w androidzie 6.0 i starszym nie zależnie od romu jaki jest na telefonie zainstalowany. Aktualnie jest to androium 6.0 i pasek powiadomień nie działa. Wykluczam uszkodzony dotyk, ponieważ widać w tamtych okolicach dotknięcia po włączeniu odpowiedniej opcji w ustawieniach. Miałem także zainstalowany rom oparty na AOSP 7.1 i tam takiego problemu nie było. Znacie jakieś sensowne rozwiązanie poza instalacją nowszego systemu? 

Edytowane przez Gwozdek
    Doprecyzowałem nazwę wątku. Proszę nazywać tematy tak, aby były krótkim streszczeniem poruszanego problemu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak , pełny wipe przed wgraniem systemu. Migrujesz miedzy systemami bez opcji "czystej instalacji" dlatego takie buble potem wychodzą.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No właśnie problem jest taki, że za każdym razem robię wipe wszystkiego poza pamięcią zewnętrzną

Edytowane przez awygo
    Nie cytuj w całości postu, pod którym piszesz.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jakie TWRP ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

TWRP Denis_PDA 3.0.2-5

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zainstalowałem powyższe TWRP, a następnie androium VUI 1.1. Efekt był taki sam, ale po aktualizacji przez OTA mogłem wysunąć pasek powiadomień (zaraz po włączeniu telefonu) niestety po kilku sekundach schował się i nie dało się go wysunąć. Oczywiście instalacja z pełnym wipem. Później zainstalowałem inny rom z androidem 6.0 HackerOne UI. Tu też pasek nie działa.

Pomyślałem sobie, że oba systemy mają domyślnie ustawione małe DPI (360, 340) może to jakoś na to wpływać?

Sprawdziłem to, DPI nie wpływa w żaden sposób na to czy pasek się rozwija czy nie. 

Edytowane przez mietekrolnik

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To nie ma znaczenia. Zrób test na wyświetlacz ( test dotyku ) bo coś mi się tutaj nie podoba. Jak zrobisz to screen mi podeślij.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi