Skocz do zawartości
Apollo79

Jaka ładowarka do samochodu?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Zastanawiam się nad zakupem ładowarki do samochodu i mam w związku z tym pytanie.

Czy ktoś z Was testował jakąś nie oryginalną ładowarkę?

XPERIA ARC ~ UCHWYT ANTYSHOCK +ŁADOWARKA FOLIA X12 (1858600442) - Aukcje internetowe Allegro

ciekawa oferta, ale czy warto kupować nie oryginał?

Pozdrawiam,

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kupiłem oryginalną, za mniej niż 40 zł. Działa :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak "nieoryginalna" ładowarka jest odpowiedniej jakości to dlaczego ma nie działać ??

Ja używam ładowarki w jakimś stopniu oryginalnej i nieoryginalnej jednocześnie bo z Samsunga ... i działa wyśmienicie :)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ja uzywam nieoryginalnej ze sklepu GSM. dałem chyba z 16zł i spisuje się wyśmienicie. Wyglad i parametry ma bardzo dobre. mam ją w aucie wiec pstrykne fotę, spisze dane i wrzucę tu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Będę wdzięczny - chodzi mi głównie o parametry.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Podstawowy parametr jaki cię interesuje to wydajność prądowa podana zazwyczaj w mA lub w A (1A = 1000mA).

Wszystkie ładowarki USB maja 5V i ileś tam mA lub A.

Optymalnie bedzie jak ładowarka samochodowa będzie miała wydajność nie mniejszą niż twoja ładowarka sieciowa.

Jak spełnisz ten warunek wszystko bedzie OK.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ja mam firmy HopCell ''Premium'' (jak ta po prawej stroni w linku).

Akcesoria GSM HOPCELL - Ładowarki Samochodowe - Kabury, Kable USB, Ładowarki, Zestawy Słuchawkowe - HOPCELL.pl

-jest krótka (po podłączeniu do zapalniczki nie przeszkadza przy wrzucaniu 5go biegu)

-po podłączeniu zapala się na niebiesko to białe kółeczko na końcu ładowarki

-1500mA (oryginalna ma chyba 900 więc ta szybciej ładuje i nawet na wyłączonym silniku nie rozładowuje aku)

-4,2-10V output DC

-12V-24V input DC

-podwójny układ zabezpieczający

-dobrze trzyma się w gnieździe

-ma wystarczająco długi kabel

-ergonomiczny/fajny kształt

-miła w dotyku ''gumowata'' obudowa/korpus (inne wydawały mi się zbyt plastikowe/twarde)

-made in China ale ma Polskie kody, gwarancję 12msc i jakieś certyfikaty CE, FC, RoHS

....tak to czytam jeszcze raz i zauważam, że chyba miałem jakieś babskie podejście przy pisaniu tego postu...:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    -1500mA (oryginalna ma chyba 900 więc ta szybciej ładuje i nawet na wyłączonym silniku nie rozładowuje aku)

1. Większy prąd znamionowy ładowarki w żadnym wypadku nie przyspiesza ładowania ...

2. Ładując telefon na wyłączonym silniku musisz rozładowywać aku samochodu, nie ma innej możliwości ...

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Tosio

Polecam orginalna - ponizej 40 zeta i jest git.

do tego masz kabel USB dodatkowy jak potrzebujesz

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    1. Większy prąd znamionowy ładowarki w żadnym wypadku nie przyspiesza ładowania ...

2. Ładując telefon na wyłączonym silniku musisz rozładowywać aku samochodu, nie ma innej możliwości ...

Pozdro

1.ładuje szybciej-sprawdzone dupohamownią;) wiem, że ten parametr ma się nijak teoretycznie ale w praktyce okazało się inaczej.

2.kilka razy zdarzyło mi się zapomnieć odłączyć telefon z ładowarką od gniazda (przez kilka godzin) i nawet na zgaszonym silniku nie rozładowało akumulatora (dodam że aku ma 80Ah a bateria w telefonie 1,5Ah więc może dlatego?)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi