Skocz do zawartości
Tomek Ziobro

Problem z mobilnym internetem. Niektóre aplikacje przy włączonej transmisji danych nie wykrywają połączenia z internetem.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jakiś czas temu zakupiłem Lenovo P2. Ogółem jestem bardzo zadowolony, aczkolwiek zauważyłem denerwujący problem. Niektóre aplikacje przy włączonej transmisji danych nie wykrywają połączenia z internetem (np. Sklep Google Play, Blix), natomiast inne (np. Google Chrome) działają bez zarzutu. 

Chciałbym jeszcze zaznaczyć, że na połączeniu Wi-Fi wszystko działa bezproblemowo. Próbowałem już czyścić dane aplikacji, instalować najnowsze aktualizacje itp. niestety to w niczym nie pomogło. Dołączam screen z Google Play z włączoną transmisja. Proszę o pomoc. Pozdrawiam i z góry dziękuję :-)

Zrzutekranu_2017-03-12-10-48-51-655.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    lutek26

Dziwny problem. Na sofcie z t.mobile wszystko jest ok. LTE+ śmiga nawet do 70mb/s

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie wszystko jest ok, operator Play.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie Orange tez wszystko śmiga, może wina karty sim, masz u sim wymieniałes w ostatnim czasie lub przed zmianą telefonu? Mozesz podmienić kartę na inną i sprawdzić, napisz jak uda Ci się zdiagnozować problem 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie macie problemu z mesengerem że po paru godzinach pobiera dane i jak ktoś do was pisze dzwoni telefon lenowo p2 nie reaguje na transmisje danych, a choć jest włączona.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    MatRog

Ponad miesiąc mimo dobrego zasięgu LTE nie mogę korzystać z transmisji danych. Na początku winiłem operatora i wielokrotnie zgłaszałem usterkę. Następnie wymieniłem kartę co również nie przyniosło żadnego skutku. Dopiero wtedy przełożyłem kartę z telefonu żony. Oboje mamy w T-Mobile i moja karta w jej telefonie działa w transmisji danych, jej u mnie nie. Mamy więc problem z telefonem. Czy kojarzycie co może być za to odpowiedzialne? Choć nie pamiętam, żebym grzebał w ustawieniach.

Edytowane przez awygo
    Usunąłem treść niezwiązaną z tematem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pierwsza myśl jaka się nasuwa to:
    Sprawdź ustawienia - wiecej- sieci komórkowe - preferowany typ sieci i/ lub punkty dostępu.
    Jeśli twoja żona również na tę samą sieć to porównaj te ustawienia.
    Jeśli chodzi o szkło to taka mała uwaga, że Gorillaz Glass zabezpiecza przed zarysowaniami ale nie przed pękaniem

Wysłane z mojego Lenovo P2a42 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jest aktualizacja poprzez OTA do wersji 244, u mnie w Play jest rewelacyjny zasięg dlatego nie mogę sprawdzić teraz czy ten błąd został usunięty, ale jeśli ktoś może to niech da znać innym. Z góry dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

z tego co czytałem przy okazji gdzieś to mega dużo ludzi ma problemy z transmisja danych problemy typu co wy.Zgłaszali to i nic 

to jest chyba jakas wada telefonu fabrycznie 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    awygo

@daro178 , zechciałbyś przetłumaczyć na polski? :crazy8gz:

Edytowane przez awygo

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi