Skocz do zawartości
sporx13

Telefon do 450zł czy może naprawa LG G2 ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam ciekawy dylemat. Wszystko zaczęło się od tego, że mój ojciec (50+) potrzebuje telefonu do pracy. Wymagania to:
- Dzwonienie

- Sms'owanie

- Nawigacja 

- W miarę duży wyświetlacz

Napewno NIE będzie używane do: 

- Gry

- Internet

- Aparat (sporadycznie, ale nie jest to priorytet)

I tutaj zaczyna się robić ciekawe. Sam posiadałem LG G2 (Telefon w chwili obecnej ma 3 lata), który to uszkodził się w wakacje i niestety nie działa dotyk, a wyświetlacz jest w drzazgach. Mam w tym wypadku dwa wyjścia kupić nowy do 450zł lub też naprawić starego G2.
Jeżeli chodzi o ceny i wybory na które natrafiłem w tej półce cenowej, przedstawiam wszystko poniżej.

Zaznaczam, że nie mogę pozwolić sobie na sprowadzanie chińczyka z Aliexpress czy czekanie 14 dni na telefon, a także budżet nie może przekroczyć 450zł, byłbym nawet skłonny bardziej ku 400zł. Oraz nie jestem zwolennikiem telefonów typu: myPhone, Allview itd.

Lista telefonów i naprawa G2:

• Naprawa G2 - z tego co się zorientowałem z usługą jest to koszt około 300zł (Po za serwisem Lg oczywiście :))
  • LG K8 - Cena to około 440 zl - TELEFON TEN Z TEGO CO ZDOŁAŁEM SIĘ ZORIENTOWAĆ NAJBARDZIEJ PRZYPADA MI DO GUSTU, 5 CALOWY WYSWIETLACZ 1,5GB RAMU, DOBRZE LEZY W DŁONI.
  • Huawei Y5 II - Cena to około 440zł
  • Motorola Moto G (1 generacja) - Cena około 390zł
  • Motorola Moto E (3 gen) - Cena około 450zł
  • LG K4 - 380 zł
  • Asus Zenfone Go - 350zł 
  • Huawei Y3 II - 380zł
  • Jakiś HTC Desire ? - od 350 do 450 zł
Edytowane przez sporx13

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Naprawiaj LG G2 - w tym przedziale cenowym nie dostaniesz nic lepszego.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Jaszczomp21

Z G2 obawiam się czy nie beda to pieniadze w bloto, jak cos sie niedlugo zepsuje lub jezeli sa ukryte usterki. Jednak telefon wlacza sie i wszystko wydaje się byc na miejscu.

Edytowane przez Muszczu
Nie cytujemy całego posta poprzedzającego - wystarczy @up lub @wspomnij, proszę o tym pamiętać. [4.6]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja w G2 za wymianę dotyku i LCD zapłaciłem 300zł .

Jeżeli nie jesteś pewien czy dalej nie ma w nim usterek to kup inny telefon, aczkolwiek tak jak wspomnialem G2 nie ma konkruencji w tym przedziale.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Jaszczomp21

Chyba na tym się skończy :) Jeszcze przemyślę dokładnie sprawę, dzięki za odp.

dodana zawartość

Z tego co się naczytałem i podzwoniłem. Z zamiennikami podobno jest problem z powodu osłabienia frontowej konstrukcji telefonu. Zamiennik kosztuje 250, oryginał to cena 400+. Czy ktoś może się wypowiedzieć na ten temat ?

Edytowane przez Muszczu
Nie cytujemy całego posta poprzedzającego - wystarczy @up lub @wspomnij, proszę o tym pamiętać. [4.6]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
pykpyk

Ostatnio widziałem licytację g3 na sporym okresie gwarancyjnym, poszła za ok. 400 zł. Warto się przyjrzeć jeśli się nie spieszy ;) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

G2 poszła na serwis, przypuszczalnie 250zł za zamiennik frontu wyjdzie :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi