Skocz do zawartości
MixoMaxo

Zalanie, czy da się naprawić?

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki, dawno nic nie pisałem więc najwyższy czas. Mój telefon magicznie ożył! No prawie... Pod ładowarką włącza się aż do ekranu Sony Xperia a potem powtarza proces. Być może wymiana baterii rozwiąże problem, zobaczymy za 2 tygodnie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    adek89

Wgraj soft na nowo

Wysyłane z Compacta za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Gdyby to był soft to już dawno temat byłby do zamknięcia. Rozebrałem telefon a w nim pełno soli, istne morze Martwe... Jakie są szanse na naprawe?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Pixi7

Nowy telefon, jeśli to sól oczywiście.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    spec-naz1

Kolego, moim zdaniem zrobiłeś źle.

Po pierwsze jeśli masz gwarancje to powinieneś z niej skorzystać, nowy telefon będzie kosztował Cię wiec niż dojazdy, po 2 wchodzisz na strone w-support, składasz zawiadomienie i firma sama podsyła kuriera po twój telefon, więc nigdzie nie musisz jeździć.

Jeśli w telefonie masz pełno soli, i woda była słona to prędzej czy później wejdzie korozja, bez umiejętnego oczyszczenia nie masz się co szarpać.

Co do wskaźników.

Nie ma znaczenia czy jest czerwony, ważne czy telefon jest szczelny, jest do tego specjalny przyrząd. Jeśli z twojej winy jest zalany bo zaślepki były źle domknięte to nie ma o czym mówić, szanse co małe. Ale jeśli były dobrze domknięte to telefon jest nie szczelny i Ci go naprawią, sam miałem podobna sytuacje.

W tych telefonach może odkleić się ekran lub tył od korpusu pod wpływem temperatury i telefon traci szczelność.

@adek89 Poważnie?? Piszę że telefon zalany a ty proponujesz wgranie softu?:facepalm:

Na twoim miejscu bym się nawet nie zastanawiał, bo tak jaki pisałem nic za to nie płacisz wystarczy złożyć zgłoszenie i spakować telefon. Teraz natomiast jak go już rozbebeszyłeś może być różnie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@up

No w tym problem że oni go nie przyjeli. Oddałem go do serwisu niedaleko, ale w środku był zkorodowany i nic z tym fantem nie zrobię... Ale kupiłem kolejny telefon Sony, X Compact i jestem w siódmym niebie :D Na przyszłość nie biorę telefonu na basen 

Edytowane przez dszymek
    Jeśli ktoś Ci pomógł zamiast pisać "Dzięki", kliknij przycisk "Postaw Piwo" obok jego posta.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam. Otóż stało się nieszczęście i mój telefon Sony Xperia Z3 Compact wpadł do ubikacji. Natychmiast go wyciągnąłem wysuszyłem (suszarką) i zostawiłem. Rano wziąłem i włączyłem go, i standardowo poczułem wibracje. Niestety wyświetlacz nie działał, lecz powiadomienia dostawałem, tak samo jak mogłem go wyłączyć przy pomocy przycisków, jak i włączyć. Oddałem go do "Fachowców" w mieście, którzy stwierdzili, że płyta "padła". Ja szczerze nie uwierzyłem, ponieważ będąc w domu włączyłem go (było czuć wibracje) i podłączyłem pod ładowarkę po czym był charakterystyczny odgłos. Nawet na laptopie mi go wykrywa i jest ten sam odgłos. Stąd moje pytanie. Czy on działa i trzeba wymienić wyświetlacz, czy jakieś chipsety poszły na płycie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mnie też wpadł do ubikacji, z początku działał ale po miesiącu przestał działać dotyk w kilku miejscach, USB, czujnik zbliżenia do ucha. Zastanów się czy warto już w niego inwestować bo zalanie to już poważna sprawa. Wymienisz ekran za kilka stów a potem wyjdą kolejne wady. Z tego co opisujesz to poszedł ekran. Popytaj fachowców w serwisach oni będą mogli najlepiej stwierdzić co da się z tym zrobić jeśli zobaczą telefon na żywo. Na forum możemy tylko zgadywać.

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi