Skocz do zawartości
ilektrik

GH59-13083A (złącze microusb) - wymiana w i9506

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, 

chciałbym zapytać na co zwracać uwagę przy wymianie części oznaczonej jako  GH59-13083A. Chodzi o port USB (nazywane jako taśma/gniazdo itp). Wymianę chcę przeprowadzić sam. Co prawda na youtube są instrukcje jak wymienić tę część. Chodzi mi jednak także o informacje, gdzie najlepiej kupić. Ceny wahają się od 20PLN do ponad 100PLN! Te za 20PLN to rzekomo także oryginalne części. 

PS. uprzedzając pytanie - wymienić część chcę ponieważ telefon zrywa połączenie danych będąc podłączonym do PC. Ładowanie działa, aczkolwiek czasem jest to większy czasem mniejszy amperaż i przez to potrafi ładować się długo (aczkolwiek tutaj problem może leżeć po stronie systemu - custom build na android 7.1.1). 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    bladeno1

A może masz tylko problem z kablem USB? Sprawdzałeś na innym?

Wysłane z 7 galaktyki w wersji Edge

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@bladeno1 to jest na 99% problem portu - generalnie Odin świruje, pokazuje "added" i "removed", co świadczy o tym że jest problem z łącznością. To samo przy linuksowym lsusb - raz telefon jest listowany w wynikach raz nie. Generalnie nie wiem czy używałem kabla dostarczonego z telefonem, ale na pewno były to kable od innych samsungów (mam w domu jeszcze A3 i Galaxy Prime). 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

do tych telefonów są 3 rodzaje gniazd (płytek na których są te gniazda)

i przed kupnem rozbierz swój tel i zobacz jaka masz zaoszczędzisz sobie czasu i nie tylko

co do zrywania połączenie miedzy tel a PC to masz pewność ze kabelek jest w 100% sprawny?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@up

No to dziwne, bo na aukcjach jest po prostu napisane i9505 lub i9506 ewentualnie part ID, ale nie zawsze. 

Co do kabla - tak, kabel OK. Testowałem na różnych (też firmowych samsung lub HTC, te drugie zdecydownie lepszej jakości przynajmniej wizualnie). Przy kopiowaniu danych po prostu muszę specyficznie ugiąć kabel, wtedy piny chyba lepiej stykają i to w gnieździe doszukuję się problemu nie w kablu. 

Edytowane przez marcinadd
    Nie cytujemy w całości posta poprzedzającego. Wystarczy @up, lub @wspomnij.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Właśnie padła mi taka taśma do 9506 jakieś 6 miesięcy po wymianie, (dałem może z 30zl), jak ją wybierałem to były różne i do 9506 i do 9506, wziałem do 9506 chociaz niektorzy pisali ze to samo.

Przed te pół roku tasma i gniazdo dzialaly bez zarzutu (ladowanie 1200-1900 mAh).

Kupinem tez z innej aukcji za 20 PLN taśmę z USB 9505 dla innego telefonu 9505, z miesiąc temu i działa.

Teraz szukam kolejnej do tego 9506 i męczy mnie czy nie można tam wsadzić tej samej co do 9505??

Ktoś dokładnie wytłumaczy?

Edytowane przez Viktor44
    rozbudowa zdania

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzisiaj odebrałem i wymieniłem w moim 9506 tą część.
    Wymiana prosta.

Koszt części ok 25-30 PLN

Wahałem się nad tymi "oryginalnymi" za 60-100 czy nawet 120-130zł, ale jest szansa że jakiś Janusz sprzedaje te za 5-10-30 zł jako oryginalne, wiec zaryzykowałem przedział 20-30 PLN.

Oznaczenie takie same jak poprzedni zamiennik (foto).

Ładowanie z różnych ładowarek i kabelków ok, z powerbanków ok, rozmowa, dane komórkowe, wifi, ok.
    (chociaz tam jest chyba tylko port usb, mikrofon plus podłączenie anteny)

Takie same ładowanie miałem na oryginalnej płytce które pierwotnie była te tel.

Muszę tyko trochę poużywać żeby stwierdzić czy zasięg też ok.
    Mam nadzieję, że posłuży dłużej niż poprzednia

Spoiler

tasmaUSBs4.thumb.jpg.bf82574ddc74dade2b3f67561387c1df.jpgladowanie_tasmaUSBs4.thumb.jpg.17b95c21463b701e6988f926dddf8687.jpg

Edytowane przez camdell
    Grafiki oraz zdjęcia wstawiamy w spoiler. (pkt 4.11 Regulaminu) Tu poradnik jak to zrobić: http://forum.android.com.pl/topic/228801-dodawanie-grafiki-zdj%C4%99ciowej-w-spoiler/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kolego Viktor44, jak tam użytkowanie nowego modułu, nie masz żadnych problemów??

Mam kilka pytań:

1. Czy w swojej i5906 miałeś oryginalnie również wersję taką jak kupiłeś, czyli "I5905_REV19"?? 

2. Możesz dać namiary na aukcję w której kupowałeś?

W moim i9506 mam taśmę usb w wersji "I9505_REV25". Ogólnie to na allegro, i nie tylko, 99% tych taśm wygląda kompletnie inaczej niż ta oryginalna w telefonie.

Jedyna jaką znalazłem wyglądająca jak ta moja oryginalna LINK, po zapytaniu sprzedawcy (podobno fachowy serwis), stwierdzili, że nie mają taśmy zgodnej z modelem i9506, choć ta którą mają na zdjęciach wygląda identycznie jak ta oryginalna w moim telefonie. Pytam się WTF??

Dnia 13.03.2017 o 19:56, str2elba napisał:

do tych telefonów są 3 rodzaje gniazd (płytek na których są te gniazda)

i przed kupnem rozbierz swój tel i zobacz jaka masz zaoszczędzisz sobie czasu i nie tylko

co do zrywania połączenie miedzy tel a PC to masz pewność ze kabelek jest w 100% sprawny?

Może kolega str2elba wypowiedziałby się szerzej w tym temacie, lub ktoś konkretnie obeznany w temacie?

Wszyscy mówią o możliwej niekompatybilności wersji niższych niż ta oryginalnie montowana w naszych i9506, tylko nikt nie mówi na czym ta niekompatybilność ma polegać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Odpisuje na szybko, bo dopiero co wrócilem z zagranicy gdzie używałem kilku tel.

Ten S4 9506 miał niestety cały czas problemy z zasięgiem, zasięg słaby lub średni i LTE by za kikanascie sekund wylogowac z sieci, za chwile znowu zasieg ok ale zanim sie stronka zaladowala brak zasiegu...

Teraz jestem w Polsce, muszę go naładować i się temu przyjrzeć.
    Rozbiore jeszcze raz i odepnę podebnę kabelek od anteny, może coś nie styka lub faktycznie słaba jakosc zamienika :(

@michu2306

Niestety nie pamiętam co było w oryginale, bo to już 2ga wymiana, nie zrobiłem foto przy pierwszej.
    link do aukcji:
    http://allegro.pl/gniazdo-usb-ladowania-samsung-galaxy-s4-i9505-i5441913619.html

jest nawet taniej niz placilem, ale przy wątpliwej jakosci warto się wstrzymac lub poszukac pewniejszej oferty

EDIT/UPDATE (14.09.2017):

- naladowalem i rozkrecilem telefon i okazalo sie, ze kabelek od anteny był jakos krzywo przypiety plus w jednym miejscu gdzie dopychalem srubokretem izloacja uszkodzilem ;)

- odpialem kabelek, przeczyscilem styki zywaczem do stykow, podpialem antene (cos niestabilne to przypiecie...) i teraz testuje:

- pierwsze wrazenia - zasięd dużo lepszy niz podczas wyjazdu oraz po nim jak wrócilem i dzisiaj do wieczora, gubił sie był słaby, teraz wydaje sie ok, full zasieg, w tym samym miejscu gdzie wczoraj gubił lub był słaby

- potestuje jeszcze dluzej czy sie ta poprawa utrzyma, mam nadzieje ze nie bedzie sie odczepialo, luzowało to podlaczenie anteny, np przy upadku czy wstrzasach tel...

Edytowane przez Viktor44
    Update info zamiast dawac nowego posta

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi