Skocz do zawartości
anmonka

Jakie są optymalne temperatury dla tego modelu telefonu?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Chciałabym się dowiedzieć, jakie są optymalne temperatury dla tego modelu telefonu?

Jak używam normalnie, sprawdzając za pomocą aplikacji CPU Temp, temperatura CPU skacze co sekundę i pokazuje wartości np. około 45-55 stopni C.

Gdy używam trochę intensywniej np kilka aplikacji, wifi itp, CPU potrafi pokazac nawet 60kilka stopni, rekord to 70 przy jednoczesnym ładowaniu i aktualizowaniu się apek (nowy tel).

Bateria nie przekracza 35 stopni.

Pytanie - jest się czym martwić?

Edytowane przez Szymon035
    Poprawiono nazwę tematu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dest

Wedlug mnie normalne, mam w domu ten tel i w stresie czulem ciepło. Procek nie jest rakietą a pod obciążeniem coś przygrzeje....

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dest, dzięki za odpowiedź.

Najbardziej mam się obawiać temperatury procka czy baterii? Jest sens w ogóle sprawdzać temperaturę CPU? Czy po prostu na wyczucie? Nie jest gorący, jest po prostu ciepły w ręku, jak ma te (wg apki) 45-55 st.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dest

@anmonka długotrwałe obciążanie procka mozna sie obawiać, chwilowe skoki i temp 50 stopni to nic strasznego

natomiast bateria juz tak, dla niej nie jest dobra praca w temp 35+ stopni 

jako ze w tym tel dostep do baterii jest a jej koszt to grosze to nie ma tez co popadac w paranoje, jesli mocno obciążasz tel a ten sie grzeje to gdy bateria padnie, kupisz drugą ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

bardziej sie denerwowałam jakimś spaleniem procesora czy płyty bo bateria ma chyba dobre temperatury a sam telefon nie parzy ni nic takiego, trzyma się go komfortowo.

jest sens sprawdzać temperaturę cpu czy po prostu kierować się ciepłem telefonu w ręku?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dest

@anmonka nie ma sensu sprawdzanie temp, tel jest tak zaprojektowany ze gdy temp procesora przekroczy graniczną to tel wyłączy się lub zostanie ograniczone taktowanie procesora aby zmniejszyć temp

oczywiscie mozna kierować się ciepłem tel trzymając go ;) a latem nie zostawiac na słoncu, to bardziej nagrzewa tel i szkodzi baterii 

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi