Skocz do zawartości

Wykryliśmy, że używasz AdBlocka  :emo_im_sad:

Proszę, dodaj nas do wyjątków:) Wyświetlamy jedynie ładne, idealnie dopasowane reklamy - żadnych wyskakujących okienek czy wideo! Reklamy to jedyne źródło utrzymania naszej społeczności.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się jak to zrobić. Dziękujemy!

Wynegocjowaliśmy najlepszą ofertę tylko dla użytkowników Forum Android.com.pl! Czytaj więcej.. ×
cholek3

Plusy i minusy Nougat 7.0 i dlaczego wróciłem/wrócę do MM 6.0.1 (Ankieta)

Plusy i minusy Nougat 7.0 i dlaczego wróciłem/wrócę do MM 6.0.1  

57 użytkowników zagłosowało

1. 1. Czy wróciłeś/wróciłaś lub zamierzasz powrócić do MM 6.0.1 z jakiegoś powodu?

• Tak, Nougat nie podoba mi się wizualnie.
      • Tak, aplikacja/funkcja nie działa na Nougat.
      • Tak, bateria słabo trzyma.
      • Nie, ładnie wygląda i wszystko z Nougat w porządku.
      • Nie, jest parę drobiazgów, ale da się przeżyć.
      • Nie, pomimo wad, bateria trzyma lepiej niż na MM.
      • Wciąż mam (sprawnie działający) MM i nie zamierzam aktualizować.

Rekomendowane odpowiedzi

cholek3

Panie i panowie, zapraszam do ankiety (wielokrotnego wyboru).

Krótko i TYLKO w podpunktach, bez zbędnych dyskusji - dla aktualnych i przyszłych użytkowników oraz dla pokoleń. :rolleyes:

Niektóre opcje są tylko i wyłącznie preferencją włąsną i nie każdy musi się z tym zgadzać.

Plusy:

- Bateria minimalnie lepsza

- Możliwość zmiany rozdzielczości ekranu

- S Kalendarz (widget) ma opcje wyboru motywu

- Identyfikacja niezapisanych numerów

- Poprawnie działa Auto jasność ekranu (sporadyczne przypadki - nie działało poprawnie w MM)

Minusy:

- Nie działa poprawnie Helium

- Nie działa poprawnie FolderSync

- Białe tło w Galerii

- Mniej intuicyjne menu Ustawień (+ brak skrótów do najczęściej używanych)

- Brak powiadomień Gmail (to baaardzo sporadyczny przypadek i zależny od wersji Gmail)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dest

minusy 7.0:

- belka powiadomień która mi nie odpowiada

- galeria (białe tło + ogólnie nowa galeria która jest od softu xx w 6.0.1, stara dobra galeria z pierwszych softów 6.0.1 jest najlepsza, kto pamięta ten wie, ja uzywam :) ) 

- menu ustawień, głownie przez brak ulubionych skrótów

- aparat, interfejs - po co zmieniać to co dobre ? 

plusy:

- dialer a dokładnie te zmieniające sie kolory ;) 

- Identyfikacja niezapisanych numerów (na upatego mozna do 6.0.1 doinstalowac ten ficzer)

w sprawnie działającym 6.0.1, braku czasu i trochę chęci na ustawienie wszystkiego od nowa, zostaję (jak narazie) na 6.0.1 

gdyby nie te minusy pewnie dawno siedziałbym na 7, szczególnie boli mnie ta galeria, jak mozna odwalić taką kaszanę ? do belki pewnie bym sie przyzwyczaił ale tez jest $^%^#^

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jarmk

W sumie, to jest to kolejny już wątek o Andku 7 w sprawie porównań i gdyby nie ankieta, to było by to samo co np.:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    cholek3

@jarmk
    No głównym motywem przewodnim ma być właśnie ta ankieta. A w poście wypadało coś napisać. I dlatego też napisałem, że bez zbędnej dyskusji, tylko konkretne punkty za i przeciw.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

7.0

Minusy:

Aparat - a dokładnie "poruszanie się" po nim. Czasami jak odwracam telefon to nie zawsze żyroskop zdąży zareagować i odwróci ikonki - co za tym idzie jestem w filtrach a nie w kamerce frontowej/głównej. Do d.... Największa wada tego Androida - w mojej opinii.

Galeria - na czarnym motywie białe paski. Czy to przeszkadza? Hmm tylko estetycznie, bez wpływu na funkcjonalność.

Ustawienia - zazwyczaj przy dobrze ustawionym telefonie nie musimy za często tam sięgać. Są pokomplikowane, ale zawsze można wyszukać. Pytanie czy da się usunąć to co się szukało, te podpowiedzi?

Gmail - bardzo często mam problem z mailami w dzień. W nocy wszystkie dochodzą i jest powiadomienie, w dzień często widzę na ikonce 2 maile w powiadomieniach nic, w samym gmail też nic. Po odświeżeniu wchodzą maile z kilkugodzinnym opóźnieniem.

Wybieranie numerów - po kliknięciu w telefon jeżeli wcześniej byliśmy w dzienniku połączeń to tam i zostajemy. W MM było tak że po wyjściu mieliśmy klawiaturę numeryczną i tak powinno być!

W sumie mam więcej zajętego RAMu - ale to chyba przez dodatkowe widgety pod Novę.

Plusy:

No w stosunku do MM - brak. Bateria faktycznie lepiej trzymała, ale teraz jest jak było, bo 30 min to żadna różnica. I powiem szczerze wróciłbym do 6.0.1 ale nie mam ochoty tracić korespondencji Viber, i innych "głupotek".

6.0.1 vs 7.0

czarny motyw który używam lepiej wygląda na 7.0. I z mojej strony tyle jeżeli chodzi o "lepszość", ale wracać nie będę. Motyw Simple Basic (AOD)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    SKORPION

+

*Po wgraniu wszystko działa bez potrzeby przywracania ustawień 

*Działa ez disabler i jakoś mmiej wybudzeń jest w wld

*Bateria trzyma o wiele lepiej 

*Zmiana rozdzielczości ekranu i wielkości czionki

*Zmieniające się kolorki w dialerze

*Górna belka choć ikonki i godzina mogły by być większe 

*interfejs nowy w aplikacji aparat 

-

*białe tło w galerii 

*małe zdjęcia połączeń przychodzących 

*dla początkujących mało intuicyjne menu ustawień

Jak narazie tyle :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dest
    1 godzinę temu, 19darkangel91 napisał:

W sumie mam więcej zajętego RAMu - ale to chyba przez dodatkowe widgety pod Novę.

sprawdz ile zajmuje ale mysle ze nie wiecej jak 150mb

dlaczego tak uważam, mam 6 pulpitow, z 60 ikonek, 7 widgetów, większosc ikonek zmieniona samodzielnie z roznych 9 paczek ikon a zajmuje w tej chwili 148mb ramu. 

dodana zawartość

a jesli chodzi o sam wolny ram na 6.0.1, w tej chwili 1.2gb wolne, tel nie resetowany od pewnie tygodnia, ani razu nie czyszczony ram ani aplikacje po lewym klawiszem home

dodana zawartość

i kolejny minus 7.0 

- nie działa autofocus w trybie video FHD 60FPS

na 6.0.1 oczywiscie działa, wolniej niz w innych (30fps blyskawica) ale działa i mozna smiało kręcić dobre filmy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Artur35

Minusy Androida 7.0

- mało intuicyjna organizacja ustawień (zlikwidowanie pomocnych skrótów);

- w aplikacji wiadomości, po wybraniu opcji "utwórz wiadomość" przenoszeni jesteśmy do kontaktów zamiast do edycji SMS;

- nieco gorsza, ale zauważalna dla osób interesujących się tą kwestią, jakość zapisu video (tak w zakresie ścieżki dźwiękowej jak i obrazu);

- subiektywnie brzydszy interfejs aparatu;

- dyskusyjna i wyraźnie "odchudzona" grafika poszczególnych aplikacji;

- w aplikacji wiadomości brak paska szybkiego dostępu do priorytetowych kontaktów;

Plusy Androida 7.0

- nie mniejsza niż w Androidzie 6.1.1 prędkość całego systemu;

- przy zmniejszonej  rozdzielczości wyświetlacza bardzo dobra funkcjonalność baterii;

- możliwość powiększenia obrazu  na ekranie oraz jego detali;

- poprawa stabilności sygnału sieci;

dodana zawartość:

Nie będę powracał do Androida 6.1.1, chociaż z aktualizacją mojego drugiego i priorytetowego urządzenia, Note5, nie będę się spieszył. 

Edytowane przez Artur35

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Nestle

Wady 7.0

-Nie można nic ściągnąć ze sklepu play gdy jest się w roamingu krajowym

-gdy dzwonię do kogoś jest taka jakby animacja i gdy zmienia się ona na niebiesko szaro można przyuważyć pojedyncze pixele mrygajace na biało. Zauważyłem to też jak ładuje się filmik na yt, kółko które się kręci zostawia kropeczki. Coś jakby artefakty graficzne ale tylko w tym miejscu. Na poprzedniej wersji androida tak nie było. 

-brzydki interfejs aparatu 

- białe tło galerii mimo czarnego motywu 

-tworzenie wiadomości SMS, strasznie czasochłonne, trzeba zaznaczyć osobę a później klikać gdzieś u góry żeby utworzyć wiadomość 

-wydaje mi się, że jakość nagrywanych filmów spadła oraz jakość zdjęć.

-szybciej włącza się throttling przy graniu w wymagające gry 3D. Andr6 lepiej zarządzał procesorem na wysokich obrotach 

Plusy

-na pewno bateria, jest lepiej. Zawsze miałem około 40 % na koniec dnia. Teraz oscyluje koło 50%.

-ladniejsza belka powiadomień (w czarnym motywie)

-dostep do android pay 

Edytowane przez Nestle

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi