Skocz do zawartości
szemkel

Brak powiadomień w aplikacji Wiadomości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Od blisko dwóch lat jestem posiadaczem Samsunga Galaxy S6. Od kilku dni nie otrzymywałem powiadomień przy przychodzącym SMS-ie: nie było wibracji, dźwięku, koperty na belce powiadomień ani wyskakujących okien z podglądem wiadomości, gdy ekran był aktywny. Jedyna forma powiadomienia o nowej wiadomości to cyferka z ilością nowych SMS-ów na ikonce aplikacji Wiadomości. Powiadomienia ze wszystkich innych aplikacji przychodzą jak należy. W ustawieniach Wiadomości wszystkie powiadomienia są włączone. Po wyzerowaniu ustawień usterka trwa. Tymczasowo ustawiłem Messengera jako program do obsługi SMS-ów, rzeczywiście, dźwięk wrócił, ale nie chciałbym na zawsze pozostać z tym rozwiązaniem. Proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dest

@szemkel ustawienia - powiadomienia masz wlaczone?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    arkana

Witam,

Mam problem z moim Galaxy S6. Mam ustawione wszystkie dźwięki, wszystko jest włączone, telefon nie jest wyciszony, a jednak nie pojawia się żaden dźwięk, kiedy otrzymuję SMSa, ani kiedy wysyłam. Mam normalnie dźwięki, kiedy ktoś do mnie dzwoni, albo kiedy przysyła wiadomość przez messengera, ale SMS jest cisza. Mam wrażenie, że wydarzyło się to od aktualizacji androida do 7.0. Nic nie zmieniałam w ustawieniach, po prostu pewnego dnia zauważyłam, że mimo iż wszystko jest włączone, nie słychać żadnego dźwięku przychodzących ani wychodzących SMSów.

Doradzono mi przywrócenie telefonu do stanu fabrycznego, ale nie chcę tego robić, o ile nie jest to absolutną koniecznością.

Czym jest ten brak dźwięku SMSów spowodowany, i jak to naprawić?

Z góry dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    arkana

Gdzie znajdę ustawienia SMS? Myślałam, że ustawienia dźwięku SMS to inaczej dźwięki powiadomień. Jeśli myślę poprawnie, to zmieniałam dźwięk powiadomień na nowy oraz upewniłam się, że są one włączone.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Artur35

@arkana

Dźwięk powiadomień SMS, ustawiasz w "ustawieniach wiadomości" i wybierasz odpowiadający Ci dźwięk powiadomienia.

Spoiler

Screenshot_20170731-175327.thumb.png.6c5f3d57f80b044c86d1d1b6ff80e71f.png

Edytowane przez Artur35

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    arkana

Tak zrobiłam, niestety nadal nie ma dźwięku...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    arkana

@camdell

Ten screen który wysłałeś wygląda zupełnie inaczej niż mój telefon. Ja tam nie widzę żadnej opcji 'Zaawansowane', gdzie mogłabym sobie wybrać, co ma mi dzwonić, a co nie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi