Skocz do zawartości

Wykryliśmy, że używasz AdBlocka  :emo_im_sad:

Proszę, dodaj nas do wyjątków:) Wyświetlamy jedynie ładne, idealnie dopasowane reklamy - żadnych wyskakujących okienek czy wideo! Reklamy to jedyne źródło utrzymania naszej społeczności.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się jak to zrobić. Dziękujemy!

Dobrze znasz WordPressa? Czytaj więcej.. ×
jacek383

[7.1.2] LineageOS - ( Trader418 )

Rekomendowane odpowiedzi

Xantor

Już dałem sobie spokój z innymi problemami, Galerię pobrałem sobie z F-Droid reszta mi już nie przeszkadza albo przestała być potrzebna.

Problemem jednak dużym jest takie coś, że telefon pomimo że podłączony do ładowarki, pokazuje podłączenie na pasku baterii, ale napis "wolne ładowanie" na ekranie blokady znika i pomaga wyjęcie ładowarki i ponowne podłączenie. Dyskomfort jest taki, że trzeba sprawdzać to na ekranie blokady, nie jest widoczne nigdzie indziej. Dodam tylko że w domu korzystam z telefonu podłączonego do ładowarki cały czas, jak z laptopa, bo dużo gram, a nie stać mnie później na ładowanie 5 godzin jak nagle muszę gdzieś wyjść. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Cześć tym, którzy jeszcze tu są!

Mam prośbę. Korzystam nadal ze stockowego Androida 5.0 XEO. Jednak złości mnie, że nie mogę odbierać uprawnień aplikacjom no i że jest stary (on sam a także te aktualizacje bezpieczeństwa).

Wobec tego szukam alternatywy, ale nie chce ryzykować jakiś nieznanych Romów itp. Telefonu używam do pracy i też mam aplikacje bankowe itp.

Więc albo stock albo Lineage. Już byłem na niego napalony, ale kilka ostatnich postów mnie ostudziło.

Jeśli ktoś może - proszę zerknąć na poniższe pytania:

1.
    Moja oryginalna bateria ma troszkę ponad 6h SOT przy przeglądaniu internetu na Wi-Fi. Czy na Lineage też tyle wytrzyma?

2.
    Aplikacje bankowe zadziałają bez problemu? Nie potrzebuję roota.

3.
    Działa Google PAY?

4.
    Działa GPS?

5.
    Działa bluetooth? Do rozmawiania przez samochodowy syst. głośnomówiący

Z góry bardzo dziękuję jeśli ktoś zechce odpowiedzieć.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    lukq

Hej. Wszystkie pkt działają prawidłowo.
    Jedyne co może ulec zmianie to czas pracy na baterii. Jednak nie powinno się drastycznie zmienić. Często ten czas się wydłuża.

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Bardzo dziękuję za odpowiedź. Wow. To brzmi zachęcająco. Może na weekend zrobię wielkie przeinstalowywanki. Super jakby wszystko zadziałało.

Edit:

Zainstalowałem.

Nie widziało kartę SIM ale wgrałem jakiś moduł i widzi.

Działa szybko i sprawnie, ale:

- nie działa Bluetooth w samochodzie (niby się połączyło najpierw ale potem się cięgle wywraca),

- nie zadziałało NFC w sklepie. Też niby działa i ok ale telefon w ogóle nie zareagował przy czytniku kart.

Jak temu zaradzić?

Edit 2:

Niestety największym problem z mojego punktu widzenia jest bateria. Wydaje mi się że trzyma SOT do ok. 3,5h może do max. 4h. To o 2h mniej niż stock.

Ja wgrałem ten najnowszy build z 8.11. Może poczekam na nowszą wersję zanim zdecyduję się na powrót do stocka. Bo ten działa rzeczywiście bardzo sprawnie. Czy dobrze rozumiem że updated może nie pójść OTA i trzeba będzie ręcznie przez TWRP? Czy wtedy trzeba robić wipe i czy trzeba ponownie wrzucać te moduły CP i BL?

Edytowane przez asassello

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi