Skocz do zawartości
tommysat

Od jakiego operatora najlepiej kupić telefon?

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie :)

Od jakiegoś czasu zastanawiam się nad zakupem telefonu SGS7 Edge. Przeglądając oferty na allegro często trafiam na aukcje z telefonami od polskich operatorów gdzie wychodzi to w sumie najtaniej. Są jeszcze telefony z dystrybucji europejskiej, ale je pomijam ze względu na gwarancje, która nie jest w pełni akceptowana w Polsce. Więc chciałbym się dowiedzieć, jak miałbym kupować telefon, to najlepiej od którego operatora (Play, Plus, Orange T-Mobile) ? Może któryś z tych operatorów nie branduje telefonów? Bo głównie chodzi mi o to by telefon miał pełną gwarancje, jak i nie miał brandu softowego od operatora. Wiem że idzie wgrać XEO, jednak to zrobiłbym w ostateczności po zakupie telefonu od któregoś z operatorów.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Według mnie nie ma to znaczenia od jakiego kupisz. Jednak sugeruję żebyś kupił od tego, z którego usług korzystasz ze względu na specyfikę niektórych świadczonych usług. W razie czego wygrywasz XEO i jest po sprawie. I pilnuj żebyś kupił telefon wraz z pierwotnym dowodem zakupu. Żadne faktury typu VAT marża czy temu podobne.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzięki, a czy kupując telefon właśnie u operatora, to operator podbija książeczkę gwarancyjną, czy gwarancja uznawana jest na podstawie paragonu czy według wewnętrznego systemu po imei?

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
jarmk

Nie ma znaczenia od jakiego operatora się kupi...? To zależy, np. czy ktoś śpi na kasie, czy nie.... bo w T-Mobile telefon po 2 latach wyniesie ok. 3600 zł. (pół roku abonament za 1 zł.), a np. w Play o jakieś 600 zł. więcej..

Obecnie T-Mobile zapewnia VoLTE i WiFi Calling... przejrzyj forum, to zobaczysz, że wiele osób woli dzięki tym usługom soft brandowany i przechodzi z czystego XEO na brandy... tu w dziale S7 edge też są tacy, że kombinują jak wrzucić brand.. Poza tym obecne brandy, to nie to co przed laty... np. w T-Mobile nie ma loga rozruchowego i jest ok. 5 aplikacji operatora, które można odinstalować lub wyłączyć.

Miałem nie dawno ten sam dylemat z zakupem... a nawet już kupiłem S7 na Allegro za 2100 z Plusa, a gdy dowiedziałem się stąd o branych w Plusie telefonach na raty, to zadzwoniłem do gościa i odmówiłem. Obdzwoniłem mnóstwo ofert i w każdej było coś... a to przywieziony z zagranicy, a to bez gwarancji, a to z lombardu, a to wzięty na raty, itd... wkurzyłem się i wziąłem dwa tygodnie temu z T-Mobile, bo obecnie wśród wszystkich polskich operatorów po dwóch latach umowy wychodzi najtaniej.

Do gwarancji wystarczy faktura, nie potrzeba żadnych książeczek gwarancyjnych.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@jarmk Właśnie nie chcę brać telefonu u operatora, tylko chciałbym kupić go na allegro ale właśnie tam większość tańszych telefonów, jest od operatorów, gdzie sprzedający dostali telefony przy przedłużaniu umowy czy przy braniu abonamentu :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
jarmk

Aha, to uważaj głównie na telefony wzięte na raty z Plusa... a tak to jeśli nie zależy ci na VoLTE i chcesz mieć czyste XEO, to obojętne z jakiej sieci, bo wszyscy brandują, a wgrać czysty soft to można bardzo prosto wg tutejszego poradnika.

Edytowane przez jarmk
  • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzięki, a jak to jest dokładnie z tą gwarancją przy wgrywaniu XEO? W końcu się ją traci czy nie? :) No i czy przy flashowaniu nie jest nabijany licznik jak to było w S3?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
jarmk

Jeśli ściągniesz i wgrasz oryginalny soft Samsunga, to nie traci się gwarancji.

Nie, nie nabija się licznika knox.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Dzięki, a jak to jest dokładnie z tą gwarancją przy wgrywaniu XEO? W końcu się ją traci czy nie? No i czy przy flashowaniu nie jest nabijany licznik jak to było w S3?

Tak jak pisze kolega wyżej, oprogramowanie oficjalne, pobrane najlepiej przez Samfirm, nie nabija licznika Knox. Jeżeli chodzi o gwarancję, to nie znam przypadku, w którym ktoś miałby problemy z naprawą nawet po zdebrandowaniu. Nie ma takich doniesień na forum i w internecie. Jednak oficjalne stanowisko Samsunga w tej kwestii jest takie, że każda nieautoryzowana ingerencja w oprogramowanie może spowodować utratę gwarancji. Warto mieć to z tyłu głowy i mieć świadomość, że wszystko robisz na własną odpowiedzialność. Mniej nieporozumień.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Yanos

Brandem nie ma co się przejmować. Ja mam obecnie soft brandowany z TM i właściwie wszystko można wyłączyć. A plus j3st taki że można korzystać z VoLTE i VoWiFi.

Tapnięte z S7 Edge.

• Lubię to! 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi