Skocz do zawartości
PatrykB42

Telefon do filmów i rzadziej - do zdjęć. [1000, bez xiaomi] - uwolnić się Lumii 640

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. Jestem smutnym użytkownikiem Lumii 640. Telefon sam w sobie zły nie jest - pracuje stabilnie, nie wiesza się, zdjęcia za dnia są w porządku. Jednak... ubogi sklep i brak możliwości współdziałania np. z kamerkami różnych producentów sprawia, że jego użytkowanie to udręka.

Poszukuję więc foto-alternatywy, która nie zrujnuje mojej i tak zrujnowanej ;) kieszeni. Zdjęcia będą wykonywane o różnych porach (również wieczornych) aby wywołać je i schować do albumu. Chciałbym też móc zrobić zdjęcie sferyczne (da się w tej półce cenowej?). Filmy będę nagrywał chodząc po górach, w lesie, oraz dość często - późnym wieczorem.

Dlaczego nie XIAOMI? Wielu użytkowników pisze tutaj, na forum, że to nie jest telefon dla "zwykłego" użytkownika. Wiecie, wolałbym wyjąć smartfona z pudełka i cieszyć się jego możliwościami. Nie umiem i boję się instalować ROMy i tak dalej. ;)

Przeglądając internet i czytając rzeczy spoglądałem na Lg X Mach - sensor wydaje się dość dobry, duże piksele 1,55, światłoczułość F2.0 - czyli podobnie (tak samo?) jak w Nexusie 5X.

Uwagę również przykuwa Zenfone 3 Max Laser (nazw jest sporo), tutaj sensor ma inne właściwości 16 mpix, EIS (ciekawe jak działa).

Xperia Xa ma tylko 2 gb ramu i wydaje się, że odstaje od powyższych.

Samsung A5 2016 wychodzi nieco ponad budżet, ale ma OIS i chyba nie najgorszą optykę (OIS, f/1.9). Warto dokładać?

Pomóżcie w tym trudnym wyborze. Jeśli warto dołożyć np. 200 zł to zrezygnuję z kilku kolejnych kebabów na rzecz ryżu i warzyw... ale tylko jeśli naprawdę warto! :)

Dziękuję i czekam ma podpowiedzi.

Edytowane przez PatrykB42
Dodałem informacje

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja polecę od siebie Moto X Style
-świetny procesor Snap 808 i 3gb ramu
-świetne oba aparaty 21mpix od Sony i z przodu 5 mpix
-świetne wsparcie ( 7.1 android wkrótce) i czysty android płynnie działa

Wysłane z mojego LG-H525n przy użyciu Tapatalka

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
bergmen
16 godzin temu, PatrykB42 napisał:

Dlaczego nie XIAOMI? Wielu użytkowników pisze tutaj, na forum, że to nie jest telefon dla "zwykłego" użytkownika. Wiecie, wolałbym wyjąć smartfona z pudełka i cieszyć się jego możliwościami. Nie umiem i boję się instalować ROMy i tak dalej. ;)

Tylko jeden troll tak pisze a to totalna bzdura jest. Xiaomi posiadają ROM Global który jest w pełni funkcjonalny, po polsku. Z tym ROMem wychodzą telefony z fabryki. Wyciągasz z pudełka i korzystasz. Wyjątkiem na tą chwilę jest tylko redmi pro (nie ma romu global). A xiaomi ma z 20 modeli telefonów...

za 1000 zł z xiaomi dobrym do zdjęć będzie problem. Chyba że się zdecydujesz na zakup w Chinach. W tej cenie w zaufanym sklepie można kupić MI5 który jest topowym smartfonem... W polskiej dystrybucji dokładnie ten sam telefon, z tym samym softem kosztuje 1800 zł.

Edytowane przez bergmen
  • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
penguino

Fabrycznego Globala mają Xiaomi kupione z krajowej dystrybucji. Za 1000zł będzie to Redmi Note 3 z fatalnym aparatem. I nie jeden troll tylko jest to opinia wielu użytkowników forum MIUI Polska. Oni chyba trochę lepiej wiedzą z czym to się je.

18 godzin temu, PatrykB42 napisał:

Przeglądając internet i czytając rzeczy spoglądałem na Lg X Mach - sensor wydaje się dość dobry, duże piksele 1,55, światłoczułość F2.0 - czyli podobnie (tak samo?) jak w Nexusie 5X.

Aparat w dobrych warunkach zrobi ładne zdjęcie i nakręci ładne wideo. Brak optycznej stabilizacji oznacza szumy w gorszych warunkach oświetleniowych. Wideo dobre, ale elektroniczna stabilizacja działa w FullHD, ale już nie w QHD. Dwie inne wady - niska jakość wykonania, słaba bateria. Podzespoły żywcem wzięte z G4, musisz pogrzebać czy nie ma problemów z płytami głównymi.

Uwagę również przykuwa Zenfone 3 Max Laser (nazw jest sporo), tutaj sensor ma inne właściwości 16 mpix, EIS (ciekawe jak działa).

Tutaj celowałbym już w normalnego Zenfone'a 3 np. z OLX. Musiał byś się uzbroić w cierpliwość ofert nie ma wiele i trzymają ceny rzędu 1200-1400zł (podczas gdy tyle kosztuje nówka...). Za to miałbyś bardzo udany sprzęt z bardzo dobrym aparatem. I bez NFC.

Xperia Xa ma tylko 2 gb ramu i wydaje się, że odstaje od powyższych.

To model z niższej półki.

Samsung A5 2016 wychodzi nieco ponad budżet, ale ma OIS i chyba nie najgorszą optykę (OIS, f/1.9). Warto dokładać?

A5 2016 może i ma nienajgorszy aparat, ale zamiast niego radził bym zainwestować w Samsunga S6 i ... powerbank. W zamian otrzymasz jeden z najlepszych aparatów na rynku (po dziś dzień).

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
bergmen

uderz w stół a nożyce się odezwą :)

@penguino ja kupiłem już sobie z 5 xiaomi w chinach z globalem.... nie gadaj głupot, trolujesz jak się da tą markę :) a nie masz bladego pojęcia o niej.

Dlaczego użytkownicy konkurencyjnego forum mają lepiej wiedzieć od użytkowników tego forum? Użytkownik użytkownikowi nie równy? Jakieś kolejne herezje... Ja też korzystam z tamtego forum i jakiegoś lamentu o wypisywanych przez Ciebie głupotach nie widziałem....

Edytowane przez bergmen
  • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Potwierdzam, zarówno Redmi 3S jak i MI5 ściągane przeze mnie z Chin przyszły z romem global (czyli do natychmiastowego użytku).
Co do wyboru marki Xiaomi - poza hardwarem równie ważny jest software, a mnie MIUI nie przekonał mimo dużych chęci. Także przed ewentualnym zakupem autor wątku powinien (jeśli ma taką możliwość) pobawić się przez chwilę telefonem z MIUI, lub chociaż pooglądać filmy prezentujące system aby nie było później rozczarowań.

Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Realista8 telefon wydaje się bardzo dobry, ale jest dla mnie zdecydowanie za duży. Cena super, aparat interesujący, jednak wspomniany wcześniej parametr zupełnie go dyskwalifikuje.

@bergmen nie mam zaufanego sklepu, raz tylko zamawiałem telefon z daleka. Przyszedł z wadą, udało mi się odzyskać środki, ale straciłem wiarę. ;) Chyba, że możesz polecić jakieś pewne, bezpieczne źródło?

@penguino sgs6 super telefon, ale nówka (chociaż chyba i tak zleżała, bo od premiery minął jakiś czas) wykracza daleko poza budżet. Widziałem nagrany tym telefonem film i byłem zachwycony jakością, ale za jakość trzeba zapłacić. Wiadomo. :)

Może warto poczekać na jakąś premierę... do wakacji zostało jeszcze trochę czasu. Dziękuję za podpowiedzi i sugestie, szukam dalej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
bergmen

@PatrykB42

jeśli chodzi o chiński kierunek, polecane są dwa miejsca:

ibuygou - 2 lata gwarancji realizowanej w Pl taniej niż w Pl, dość drogo jak na chińskie warunki, ale pewnie i gwara w kraju 2 letnia

hongkong Goldway - rok gwarancji w Chinach. Tanio i pewnie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
penguino
15 godzin temu, bergmen napisał:

Dlaczego użytkownicy konkurencyjnego forum mają lepiej wiedzieć od użytkowników tego forum?

Bo tamto forum jest dedykowane Xiaomi i MIUI i ma wielokrotnie więcej użytkowników niż tutejszy skromny dział na ten temat.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi