Skocz do zawartości
Sebastian Rolewski

Widgety nie działają

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj przesiadłem się z Samsunga Galaxy Core Prime na Lenovo K5 (oba telefony miały androida 5.1.1.). Dzisiaj zauważyłem problem z widgetami. Używam tylko dwóch: pogodowego i stanu baterii. To, że nie działają poprawnie widać po tym, że czas na pogodowym różni się od aktualnego, a stan baterii nie odpowiada rzeczywistości. Szukałem rozwiązania problemu i zauważyłem dziwne rozwiązanie. Żeby widgety działały muszą być przeze mnie ręcznie uruchomione w takim sensie, że muszę kliknąć na aplikacje i ta ma działać w tle. Wszystko było by ok gdyby nie to, że widget jest widoczny w menadzerze zadań. Jeżeli wybiorę zamknij wszystkie aplikacje zamknie się również widget i przestanie on działać. Tak samo przy ponownym uruchomieniu komórki będzie trzeba wszystko uruchamiać ręcznie. Ten problem wyjaśnia również to dlaczego tapeta animowana (która również jest widoczna w menadzerze zadań) zmienia się domyślną jeżeli zabijemy proces. W jaki sposób powrócić do tego normalnego sposóbu działania czyli widgety uruchamiają się w tle same i nie są widoczne w menadzerze? Przyznam się, że nie znam się na telefonach, ale z takim czymś spotkałem się po raz pierwszy a kilka na androidzie już miałem.

ps: dorzucam screen na którym widać, że wszystko jest z innej parafii

telefon.png

Edytowane przez Sebastian Rolewski

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Posiadasz launcher? Jeśli tak musi on mieć pozwolenie na synchronizację widgetów.

Wysłane z mojego E7s przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam to samo. Wygląda na to, że ten typ tak ma - widżety i sygnalizacja powiadomień żyją własnym życiem. Na szczęście widżetów nie używam, a do powiadomień bez sygnalizacji już się przyzwyczaiłam. Launcher mam już trzeci (BlackBerry) i na razie sprawuje się dobrze. Zegar chodzi tak jak trzeba (systemowy). Poza tym - smarton jest w porządku.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi