Skocz do zawartości
Kuba17032000

Problem z telefonem Xperia Z5 Dual

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem "Świeży" na tej stronie. Chciałbym prosić o pomoc w sprawie mojego telefonu jakim jest Xperia Z5 Dual, otóż od ostatniej aktualizacji do wersji androida 7.0 dzieją się dziwne 2 rzeczy, pierwsza to to, że co jakiś czas nie ma dźwięków powiadomień, ani dzwonka, ani sms'ów czy też alarmu, ale np. Podkreśle też że głośnik lewy przy przedniej kamerce działa dobrze, a drugi gra ciszej. Na moment działa i przestaje. Na yt jeśli włączam muzykę to dźwięk jest normalnie, w opcji ustawienia dźwięku mam ustawione dźwięki: na wibracje podczas wybierania, dźwięk blokady ekranu itp. Dźwięk powiadomień pojawia się wtedy gdy wyłączenie dźwięk dotykania ekranu. Raz po wyłączeniu tej opcji telefon się zcinał na podgłaszaniu w ustawieniach. Słyszałem coś o aktualizacji od Sony w połowie kwietnia, ale nie wiem czy to da radę naprawić. Drugi problem to też to, że podczas rozmowy, kiedy przykładam telefon do ucha to zgasza się ekran (to normalne, oczywiście) ale...kiedy odkładam telefon to ekran jest ciągle zgaszony i nie można nic zrobić, jedynie to wyłączenie całkiem ekranu, przyciskiem zasilania coś zdziała. Jeśli by ktoś nie zrozumiał co dokładnie to proszę pisać. Dziękuję za jaką kolwiek pomoc.

Edytowane przez Kuba17032000
    Dopisanie treści opisu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Cześć, mam ten telefon i też mam wrażenie że po aktualizacji do androida 7.0 głośniki grają ciszej .. a może masz włączony tryb stamina, on ogranicza dzwonki, wibracje, wydajność w grach :) 
    z tym czujnikiem to ciekawa sprawa, u mnie nic takiego nie występuje . Przejdz kolejno Ustawienia->pomoc techniczna->diagnostyka->test->blikosc ucha i sprawdz czy działa poprawnie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Cześć, wiesz co, powiem Ci tak przeszedłem wszystkie testy i jedynie w czym był problem to z dźwiękiem, po prostu go nie słychać. A z tym czujnikiem do ucha bez żadnego problemu działał. Czekam na aktualizację która ma wyjść :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi