Skocz do zawartości
hasto21

Bateria, a gwarancja

Rekomendowane odpowiedzi

witam 2 tygodnie temu oddałem do salonu simplusa telefon z powodu przepalania ładowarek i problemów z softem wszystko ladnie pięknie dzwoni telefon do siostry że moge odebrac telefon ale przez telefon jej powiedziala pani ze musi zapłacić 70zl za nowa baterie gdyż wszelkie problemy z telefonem były spowodowane przez nią jeśli się na to nie zgodzi gwarancja zostanie zerwana...siostra do mnie dzowni mowi mi wszystko co i jak biore umowe z domku i idę do salonu plusa pani daje mi telefon i pyta się czy zgadzam się na odpłatną naprawę powiedzialem ze nie pani oddała mi telefon karte gwarancyjna i wyszedłem...nie ostrzegła mnie że strace gwarancje lub cos w tym stylu i tu pojawia się pytanie czy mogą unieważnić moją gwarancje ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Najpierw napisz od kiedy obowiązuje gwarancja na telefon. Jeśli masz go mniej niż pół roku to powinni zrobić to za darmo. Pewnie masz dłużej, więc nie mają prawa unieważnić Ci gwarancji bo przecież to nie twoja wina. Nie mogą żądać od Ciebie żadnych pieniędzy, jeśli nie to nie, a gwarancja dalej ma być. Napisz do LG polska dlaczego gwarancja została unieważniona i w ogóle jakim prawem.

Sent from my GT540 using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    LoCtoR

@hasto21

Naucz sie uzywac przecinkow i kropek bo ledwo daje sie czytac to co napisales.

Punkt 9 umowy gwarancyjnej stanowi ze:

"Klient traci wszelkie prawa wynikajace z gwarancji w przypadku stwierdzenia [...] naruszenia warunkow techniczno-eksploatacyjnych opisanych w instrukcji obslugi".

Serwis ma obowiazek wymienic uszkodzonne elementy telefonu, rowniez baterie jesli jest ona przyczyna nieprawidlowego dzialania telefonu. W twoim przypadku podejrzewam ze albo gwarancja (6mcy) na baterie sie skonczyla badz serwis orzekl ze uszkodzenie baterii wyniklo z winy uzytkownika i dlatego kazali zaplacic 70zl za nowa.

Poniewaz nie zgodziles sie na wymiane baterii serwis moze domniemywac ze bedziesz nadal kozystal z telefonu z uszkodzona bateria ryzykujac dalsze uszkodzenia telefonu a to podchodzi pod wymienione wyzej "naruszenie warunkow techniczno-exploatacyjnych". Zaden serwis nie wezmie za to odpowiedzialnosci i dlatego w tym przypadku ma prawo uniewaznic gwarancje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No może i masz rację ;). Ale

I tak się nie opłaca płacić tych 70 zł. Ja kupiłem dwie baterie maxximus za 40 zł razem z przesyłką. Teraz gdybym miał kupować to wybrałbym baterie andida jest po prostu super.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    awygo
    gdybym miał kupować to wybrałbym baterie andida jest po prostu super.

No właśnie, maxximus jest do du*y. Masz jakieś doświadczenie z andidą? Właśnie czekam na przesyłkę baterii andida do P970.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dobrze to ująłeś. Niestety styczności nie miałem ale użytkownicy dobrze o niej pisza tylko krótko jest na rynku, więc nie wiadomo. Maxximus nie taki zły bo tani :D.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam,

Kupiłem i testowałem w moim GT 540 baterie: Maxximus oraz Andida z przykrością muszę stwierdzić, że obie nie spełniają swojej roli. Trzymają ok 1 dnia. Szkoda wydanej kasy. Po kosztownych testach zakupiłem oryginał i jest bardzo ok, polecam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ciekawe jak długo ich używałeś... Ja mam maxximus i nie narzekam. Jak za tą kasę są po prostu super !

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja jak dawałem na wymianę Rom-u to uwzględniłem baterię , ale wyszło jak B-B Setel zarządza całym obszarem Podbeskidzia to zaśpiewali mi 180 zł

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi