Skocz do zawartości
Alex Arnon

G925W8 - blokada simlock.

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

mam problem z moim S6 Edge. Kupiłem go za granicą, simlocka nie miał (wersja kanadyjska G925W8). Wgrałem na niego custom roma i używałem go tak przez wiele miesięcy. Ostatnio jednak pokusiłem się o wgranie roma Nemesis (port Androida 7 z s7 edge), rom przez kilka dni działał super, dzwonienie/smsy działało git, i nagle po paru dniach po reboocie wyskoczył mi komunikat "Nieprawidłowa karta SIM. Włożono SIM z zablokowaną siecią". i również taki komunikat:

How-unlock-your-Samsung-Galaxy-S6-Edge-3

(zdjęcie z googli ale komunikat identyczny, tylko że po polsku).

Na początku próbowałem wpisać PIN mojej karty sim, ale wkrótce się okazało, że tu nie chodzi o PIN karty sim tylko o PIN odblokowania simlocka. Wygląda na to, że telefon miał kiedyś simlocka i po jakimś czasie on powrócił.

Ktoś na XDA ma dokładnie taki sam problem: https://forum.xda-developers.com/tmobile-galaxy-s6/help/galaxy-s6-relocked-to-t-mobile-7-months-t3323106

I moje pytanie, w jaki sposób mogę odblokować ten telefon? Da się za darmo czy trzeba płatną metodą? Widziałem różne stronki które wysyłają unlock code za 15$ ale nie wiem, czy mogę im ufać :D aa no i nie wiem z jakiej sieci pochodzi ten telefon, można to jakoś sprawdzić?

Z góry dzięki za pomoc :D

Pzdr

Edytowane przez maarecki
    Doprecyzowanie nazwy wątku, nazwa powinna być krótkim streszczeniem pierwszego postu, proszę o tym pamiętać. [4.3]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    maarecki

@Alex Arnon

Najpierw zainstaluj sobie apke PhoneINFO i zobacz co pokaże kod CSC (wrzuć screena).

Co do simlock, zobacz tutaj:

Spoiler

i tutaj:

http://forum.android.com.pl/forum/187-pozostałe-typy-ofert/#post911425

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Phone info pokazuje:

Oryginalny kod CSC: XEO

Kod CSC oprogramowania: BTU

Aktywny kod CSC: BTU

Z tym, że próbowałem zmiany CSC na XEO ale niestety nie pomogło. Próbowałem wracać również do starego roma Marshmallow i w aroma installer zaznaczać CSC jako XEO, ale niestety bez rezultatu.

Co do linka na forum, to mi nie działa:

Spoiler

EtxKO5d.jpg

I mam jeszcze pytanko, w jaki sposób mogę się dowiedzieć z jakiej sieci jest ten telefon?

Pzdr

Edytowane przez maarecki
    Brak spoilerów na grafice / filmach (pkt. 4.11 Regulaminu)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    maarecki

@Alex Arnon

zajrzyj w takim razie do wątku, gdzie podałem Tobie link. Kolega powinien Tobie pomóc. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@maarecki

Niestety, nie działa mi link do forum, który podałeś :( "Przepraszamy, wystąpił mały problem. Nie możemy znaleźć pozycji którą próbowałeś przeglądać"

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jeronimo

@Alex Arnon

Nie działa tobie ten link bo masz za mało postów aby dostac sie do działu "Giełda"

Tu masz bezposredni link do strony kolegi @cvxcvx z forum który pomaga w zdjeciu simlocków;

http://www.cvxcvx.pl/samsung

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    cvxcvx

Jeśli masz kopię efs, możesz spróbować ja przywrócić. Jak nie to albo direct unlock boxem serwisowym lub zakup kodu. Z tym że jak dużo razy wpisałeś zły kod to będzie jeszcze potrzebny master kode do odblokowania licznika żeby móc wpisać kod na zdjęcie simlocka. A imei masz prawidłowy?

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Imei prawidłowy, sprawdzałem. Kopii efs niestety nie mam. I właśnie czytałem w necie, że podobno kodem 0000 albo 5555 można odblokować, próbowałem nimi coś zrobić (pomyślałem co mi szkodzi) i komunikat się zmienił, teraz jest:

Spoiler

cL62VrH.png

w takim wypadku będzie potrzebny również ten master code? Czytałem też coś w necie o kodzie defreeze, czy to jest to samo?

I jeszcze się zastanawiam, czy gdyby po odblokowaniu kodem wrócił simlock tak jak mi teraz wrócił, to mógłbym w przyszłości jeszcze raz użyć tego samego kodu?

Co do odblokowywania boxem, to tam chyba nie jest potrzebna znajomość sieci na którą jest simlock? Bo niestety swojej nie znam i nie wiem totalnie jak sprawdzić.

Edytowane przez maarecki
    Brak spoilerów na grafice / filmach (pkt. 4.11 Regulaminu)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    zbyszekk

@Alex Arnon

Z jakiej sieci korzystasz ?

Od operatora możesz uzyskać kody PUK i PUK2do karty SIM,

to chyba najprostsze sprawdzenie przed kupowaniem kodów do zdjęcia simlocka.

Może dzięki kodowi  PUK da się odblokować.

Edytowane przez zbyszekk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jestem w playu, próbowałem odblokowania pukiem, niestety bez skutku :/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi