Skocz do zawartości
BartasX

Po pewnym czasie użytkowania telefon zacina się i restartuje w nieskończoność

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Posiadam Samsunga S7 Edge od połowy roku. Od niedawna zaczął się notorycznie zacinać i resetować. Jak już wpadnie w trans resetowania to nawet i godzinami potrafi się restartować :/ nie zdąży nawet pokazać całego loga Samsung i dalej się zacina i restartuje. Czasem logo dojdzie do samego końca i się zawiesza, czasem w połowie itd. Nawet wyłączyć cholerstwa nie mogę, bo się restartuje ciągle, a i nawet baterii wyjąć nie można. Oddawałem go na gwarancji i mimo iż powiedziałem co się z nim dzieje, nie mogli znaleźć przyczyny tych resetów (mieszkam w UK). Ręce mi opadają i nie wiem co może być przyczyną takiego stanu rzeczy. Może ktoś z Was miał taki problem? Proszę o pomoc.

Nie pomagają żadne hard resety.

Nie pomogła aktualizacja do Androida 7.0.

Tutaj filmik co dokładniej się z nim dzieje.

Edytowane przez BartasX

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Po 1. Wprowadź telefon w tryb Download i wgraj na nowo soft Odinem lub SmartSwitchem. Jeżeli problem nie ustąpi, to zanieś w takim stanie telefon do serwisu Samsunga bo na 99% będzie to uszkodzenie pamięci na płycie głównej. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Artur35

@BartasX

Jeśli urządzenie jest objęte gwarancją w UK, to serwis nie powinien z Tobą toczyć dyskusji, tylko doprowadzić smsrtfona do stanu w którym będzie działał poprawnie.

Sporadyczne restarty niektórym użytkownikom zdarzają się na Androidzie 7.0, głównie przez Bezpieczny Katalog. Usunięcie go z reguły kończy problem. Ale Ty miewałeś podobne incydenty również na MM, a to już szczególny przypadek. Reasumując, serwis to musi usunąć.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Telefon resetuje się bez żadnej przyczyny w najróżniejszych momentach. Full wipe i wgranie 4 plikowego romu nic nie pomogły. Jakieś porady ? Wiem że problem nie dotyczy tylko mnie 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Sertive

Bez żadnej przyczyny by się nie restartował ;) Jeśli po wgraniu czystego romu z repartition pojawiają się randomowe restarty i masz pewność, że wszystko wgrało się na 100 % dobrze, a archiwum nie było uszkodzone ( wiem odin sprawdza czy wszystko jest ok ale zdarzają się wyjątki ) to obstawiałbym uszkodzenie na płycie głównej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Chronologicznie: miałem 6.0.1 z Orange, wgrałem 7.0 BTU i zaczęły się pojawiać problemy z resetami, następnie wgrałem 7.0 XEO i problemy z resetami zniknęły na jakiś tydzień jednak wczoraj wróciły (od wczoraj dwa restarty). 

Przed każdym wgraniem robiłem full wipe a po wgraniu telefon był na nowo konfigurowany i nigdy nie przywracałem z kopii.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Telefon poszedł do serwisu, z tego co wiem na chwilę obecną wymienili płytę główną, tak więc była to usterka której nie daje się wyeliminować zmianą oprogramowania 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi