Skocz do zawartości
bartekliga

Brak synchronizacji gmail

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Po aktualizacji systemu do wersji 6.0 powiadomienia gmail nie przychodzą regularnie na mój telefon. Nie znalazłem żadnego związku z trybem transmisji dany i wybudzeniem lub wygaszeniem ekranu. Czasem mail przychodzi szybciej niż na komputerze, czasem muszę odświeżyć skrzynkę mailową przeciągając palcem w dół aby pojawiły się nowe wiadomości.

W wersji 5.0 nie było takiego problemu i wszystkie powiadomienia od razu pojawiały się na wyłączonym ekranie.

Dziękuję z góry za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gwozdek

Sprawdź ustawienia poszczególnych etykiet i ich synchronizacji. Niestety, zmiany tam wprowadzane przez nas nie są zapisywane na koncie, tylko w aplikacji. Np. za każdym razem, jak się logujesz w Gmailu koniecznie trzeba samemu włączyć synchronizację i powiadomienia wybranych przez nas etykiet.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na obu moich kontach są włączone powiadomienia dla odebranych wiadomości. Synchronizacja jest ciągle włączona.

Edytowane przez bartekliga

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gwozdek

Skoro ręczna konfiguracja etykiet nie pomaga, to jedyne co mi przychodzi do głowy, to ponowne logowanie, reinstalacja aplikacji, bądź factory reset...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Niestety wszystkie powyższe opcje, poza factory resetem, już próbowałem wielokrotnie. Gdzieś wyczytałem o białej liście aplikacji i ignorowaniu optymalizacji, jednak w żadnej z tych zakładek nie ma aplikacji gmail.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@bartekliga czy rozwiązałeś swój problem ja na S8+ używałem samsungowej poczty po zakupie zegarka musiałem wrócić do Gmail i mam ten sam problem przekonałem się przez wszystkie ustawienia, synchronizację etykiety i telefon nadal raz się odświeża raz nie. Raz przychodzą powiadomienia raz nie. Kompletna porażka z tym Gmail do tego gdy przyjdzie wiadomość z załącznikiem w pdf nie może jej telefon (Gmail) pobrać (pisze pobieranie przez np godzinę i nic) tylko muszę ją zapisać na dysku i z tamtąd otwierać co jest upierdliwe. Chyba tylko przywrócenie ustawień fabrycznych... 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi