Skocz do zawartości
decybelus

Nakładka ekranowa POMOCY!

Rekomendowane odpowiedzi

Ludzie pomóżcie bo dostanę chyba palpitacji serca.. Mój telefon to note 4 android 6.0 i problem polega na tym, że nie mogę nadawać kompletnie żadnych uprawnień aplikacjom przez rzekomą nakładkę ekranową. Największy problem jest w tym, że wyłączyłem już kompletnie wszystko razem z systemowymi apkami i wraz to cholerstwo prosi się o wyłączenie nakładki. Restartowałem telefon też już z 10 razy i nic się nie zmienia. Do wczoraj wszystko jeszcze grało, a po dzisiejszej nocy jakiś pierdzielony armadegon ;/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    piskorfa

Super Piwo+. Pomogło wgranie przez recovery: http://www.mediafire.com/download/2iziz4uuufnsau3/Fix+Screen+Overlay_et_Permissions.zip

Tylko teraz mam kolejny problem bo wcześniej wszystkie suwaki powyłączałem, a teraz po którymś restarcie połowę rzeczy mam na szaro i nie mogę z powrotem dać tym aplikacjom możliwości rysowania na innych aplikacjach.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    piskorfa

Nie znam tego .zip'a. Może coś psuje. Podpowiedzi z wątków miały Cię nakierować na aplikację, która akurat u Ciebie bruździ z tym uprawnieniem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na szaro mi się zablokowały jeszcze przed wgraniem zipa. Żadna z poruszanych aplikacji u mnie nie występowała.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    piskorfa

Nie masz żadnej aplikacji do sterowania jasnością ekranu? Żadnej aplikacji z wykakującymi okienkami jak facebook? Zmieniałeś domyślny launcher? On też może blokować uprawnienia.

Przytoczone tematy właśnie mówią o takich przypadkach.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Do jasności korzystam jedynie z trybu auto. Lunchera też nie zmieniałem. A co do fb i mess to od nich zacząłem sprawdzanie czy coś blokują. Zip już ogólnie poradził sobie z tym, teraz chciałbym tylko z powrotem zezwolić aplikacjom zwłaszcza tym systemowym na rysowanie.

Screenshot_20170322-103202.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    piskorfa

Teraz dostęp do uprawnień blokuje pewnie podmieniony GooglePackageInstaller.apk

Przywróć oryginalny

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nawet nie widzę, żebym coś takiego posiadał.. jak to przywrócić?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    piskorfa

To aplikacja, którą podmieniłeś w systemie po wgraniu paczki, o której pisałeś w posćie #3

Jak robiłeś backup partycji /system w twrp, to po prostu go przywróć.

Jeśli nie robiłeś, to musisz poprosić w dziale Twojego telefonu, zeby ktoś Ci ten plik udostępnił, oczywiście z Twojej wersji oprogramowania

Później będziesz ręcznie musiał go podmienić w telefonie w folderze /system/priv-app/GooglePackageInstaller/ albo podmienić plik apk w paczce z postu #3 i wgrać z poziomu recovery

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi