Skocz do zawartości
Artur35

stock Android 7.0 Note5 N920C [XSG] N920CXXU3CQC7 - 20.03.2017 - OTA

Rekomendowane odpowiedzi

Artur35

Aktualizacja Note5 N920C [XSG], do Androida 7.0

Model: SM-N920C
    Nazwa modelu: Samsung Galaxy Note 5
    Kraj: Zjednoczone Emiraty Arabskie 
    Wersja: Android 7.0
    Data rozpoczęcia aktualizacji przez OTA - 20-03-2017 
    Poziom poprawki zabezpieczeń: 2017-03-01
    Kod produktu: XSG
    PDA: N920CXXU3CQC7 

CSC: N920COJV3CQC7

Downloand Firmware

Spoiler

Screenshot_20170322-013012.thumb.png.a09d3abc5cdcf18982235821b4cbd243.png

Spoiler

Screenshot_20170322-164344.thumb.png.9a0fcce15df4ef4bd05553c6e384be87.png

Spoiler

Screenshot_20170322-164028.thumb.png.b997a0a8332939b7546dafbff169c6c9.png

Spoiler

Screenshot_20170322-164009.thumb.png.3d9a03644b4091feaacc03a9ce556bd7.png

Spoiler

Screenshot_20170316-003109.thumb.png.debde0954e779756885ba6e50814e3ce.png

Spoiler

Screenshot_20170315-030349.thumb.png.58524965ca58c9cbfd3a5e139712b502.png

Edytowane przez camdell
    Dodano prefix
    • Lubię to! 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

witam

jak kolego trzyma bateria? i jak ogólnie działa system? płynnie działa wszystko?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Artur35

@konrad851

Owszem, wszystko działa płynnie.Tylko niektóre aplikacje zewnętrzne mogą zachowywać się  nieco gorzej niż na Androidzie 6.0. O baterii, trudno się wypowiadać, jeszcze za wcześnie. Jednak Android 7.0, słynie z dobrej optymalizacji ogniwa i ładnie rozbudowanych  narzędzi diagnostycznych. Jest więc nadzieja. 

To niełatwa aktualizacja, szczególnie dla Note5, który doskonale funkcjonował na MM. Ostatni soft MM, był wręcz stworzony dla niego. Android 7.0 wprowadza kilka narzędzi, które mogą satysfakcjonować wielu użytkowników. Jednym z nich jest możliwość powiększenia lub zmniejszenia elementów ekranu. Można również zredukować rozdzielczość wyświetlacza do FHD i dzięki temu oszczędzić zużywanie baterii. Są  wprowadzone lepsze i bardziej precyzyjne narzędzia diagnostyczne.

Jedynie kontrowersyjnie sprawuje się aparat, po ostatniej aktualizacji. Początkowo sądziłem, że uszkodzony został tryb profesjonalny, ale powrót do ustawień fabrycznych, wyjaśnił sprawę. Nadal go testuję, bo moje drugie urządzenie zaktualizowane do Nougata (SGS7Edge), posiada wyraźne uszkodzenie trybu nagrywania filmów w rozdzielczości FHD (60kl./s). Już Samsung zapowiedział wydanie "łatki" aktualizacyjnej.

Edytowane przez Artur35

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    upel

A na jakiej zasadzie działa to powiększanie ekranu? Da się jakoś powiększyć te zdjęcia kontaktów przy dzwonieniu czy odbieraniu? Z tego co widzę to nie ma teraz możliwości aby dane aplikacje wchodzily od razu w tryb uspienia, tylko wchodzą po 3 dniach?

Wytapnięte z mojego Samsunga Galaxy Note 5 (SM-N920C)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Artur35

@upel

Tak, da się powiększyć, ale niestety nieznacznie. Poniżej przykłady

Spoiler

58d5820e5fd59_Powikszenie.thumb.png.bfae88a8aee00a3c23a04de5e2adcc54.png

Inne elementy ekranu, można bardziej powiększyć.

Edytowane przez Artur35

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    23 godziny temu, Artur35 napisał:

@konrad851

Owszem, wszystko działa płynnie.Tylko niektóre aplikacje zewnętrzne mogą zachowywać się  nieco gorzej niż na Androidzie 6.0. O baterii, trudno się wypowiadać, jeszcze za wcześnie. Jednak Android 7.0, słynie z dobrej optymalizacji ogniwa i ładnie rozbudowanych  narzędzi diagnostycznych. Jest więc nadzieja. 

To niełatwa aktualizacja, szczególnie dla Note5, który doskonale funkcjonował na MM. Ostatni soft MM, był wręcz stworzony dla niego. Android 7.0 wprowadza kilka narzędzi, które mogą satysfakcjonować wielu użytkowników. Jednym z nich jest możliwość powiększenia lub zmniejszenia elementów ekranu. Można również zredukować rozdzielczość wyświetlacza do FHD i dzięki temu oszczędzić zużywanie baterii. Są  wprowadzone lepsze i bardziej precyzyjne narzędzia diagnostyczne.

Jedynie kontrowersyjnie sprawuje się aparat, po ostatniej aktualizacji. Początkowo sądziłem, że uszkodzony został tryb profesjonalny, ale powrót do ustawień fabrycznych, wyjaśnił sprawę. Nadal go testuję, bo moje drugie urządzenie zaktualizowane do Nougata (SGS7Edge), posiada wyraźne uszkodzenie trybu nagrywania filmów w rozdzielczości FHD (60kl./s). Już Samsung zapowiedział wydanie "łatki" aktualizacyjnej.

dzięki za informację. W takim razie wstrzymam się z aktualizacją. Na jednym note 5 mam custom roma Minotaurs, a na drugim mam stocka. Poczekam aż usprawnią Androida 7.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Artur35

@konrad851

To nie jest duże ryzyko. Ja czerpię satysfakcję z Androida 7.0, ale nie chcę namawiać.To jest Twój wybór. 

Edytowane przez Artur35

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dragen

Mam pytania do osób użytkujących 7.0

Jak jest z zasięgiem? Jest stabilny? Bluetooth. Czy automatycznie łączy wcześniej sparowane urządzenia w tle bez tego wyskakującego okna ?
    Czytnik linii działa tak samo jak na MM?
    Pobieranie mms-a jest automatyczne? czy trzeba włączyć 3g?
    Aparat oprócz tego błędu robi takiej​ samej​ jakości zdjęcia jak poprzednio?
    I jak jest z dźwiękiem ? Czy nie zepsuto tego co było w MM, dźwięk mimo braku Wolfsona naprawdę daje radę.
    #Artur35 masz już jakieś spostrzeżenia dotyczące baterii?
    Niestety mam obawy czy aktualizować, trochę kusi ale jak wspomniał Artur poprzedni soft jest idealny na N5..

Wysłane z mojego SM-N920C przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Artur35

@dragen

Zasięg jest tak samo dobry jak na MM, jak nie lepszy, a na pewno nie gorszy. Odpowiadam tak zawile, ponieważ nie mam możliwości, uniwersalnego przetestowania go. Mieszkam w centrum Warszawy i nigdy z zasięgiem nie miałem problemu. Jednak na wskaźniku mam o jedną obecnie "kreskę" więcej, przy transmisji LTE. Stabilność jest wzorowa. Aparat robi takie same zdjęcia. Obecnie nie potwierdzam podobnego błędu, który występuje w SGS7Edge. Dźwięk nie uległ pogorszeniu. W SGS7Edge jest ciszej. W Note5, nie. Bateria daje dobre nadzieje na przyszłość, jednak dopiero po czterech cyklach ładowania, będę miał w miarę obiektywny odczyt.

Mogę sprawdzić, czy pobieranie MMS, jest automatyczne. U mnie na stałe włączona jest transmisja danych, bo chyba o to Ci chodzi?

Nie namawiam do zmiany, ale naprawdę nie ma żadnego zagrożenia. System jest szybki i odświeżony, tchnie w Twoje urządzenie trochę nowego ducha. W systemowych aplikacjach pojawiły się miłe dla oka animacje. Nie ma żadnych zacięć. Mogą, ale nie muszą się one pojawiać jedynie w aplikacjach zewnętrznych. 

Edytowane przez Artur35
    • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dragen

Co do MMS, jeśli przychodzi, przy wyłączonym 3g niektóre telefony same go pobierały, w innych przypadkach trzeba było ręcznie uruchamiać.
    Czy jest coś "wykastrowane" z 6.0.1 ? Jakaś funkcjonalność? Na YouTube jest filmik pokazujący przewagę szybkości przy uruchamianiu aplikacji dla 7.0 , test robiony na S7 i S7E jednocześnie.
    Zastanawia mnie fakt że część użytkowników narzekała na baterię
    ... Zobaczymy co czas pokaże.

Wysłane z mojego SM-N920C przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi