Skocz do zawartości
Blitz007

Nie działa WiFi, Bluetooth i Sieć Komórkowa

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Jakiś czas temu zaczęły mi się problemy z G3 D855. Najpierw padł WiFi i Bluetooth, później padła sieć komórkowa. Działo się to na Androidzie 5.0. Ten ostatni fakt zmobilizował mnie do działania i zaktualizowałem telefon przy pomocy komputera do Androida 6.0 . O dziwo wszystko zaczęło działać tak jak trzeba. Moja radość była jednak krótka, gdyż niewiele później po aktualizacji Gmaila telefon zaczął się co chwila restartować (odinstalowanie Gmaila pomogło). Dałem więc polecenie aktualizacji wszystkich aplikacji w Google Play i aplikacji dostarczanych przez LG (w jakiejś ich aplikacji). No i niestety to wszystko popsuło... Najpierw (jak wcześniej) padło WiFi i Bluetooth, a po chwili dalszych aktualizacji i Sieć Komórkowa padła... Starałem się ratować sytuację formatem, ale to nie zmieniło sytuacji. Przy wszystkich tych usługach nadal widnieje dopisek, że są niedostępne i nie można ich włączyć. Czy może to oznaczać, że wina tej całej sytuacji leży w sofcie? Może powinienem wgrać od nowa, jeszcze raz czysty system (telefon bez brandu, sprowadzony z Portugalii, kupiony na allegro)? Jak to zrobić? A może cały problem jest jednak spowodowany jakąś usterką hardwerową (jaką?)? Jak to naprawić? 

Dzięki za pomoc!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    zbiecik

Obawiam się, że winą jest płyta główna.

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@up

Najprawdopodobniej niestety masz rację, ale dla pewności chciałbym mu przeinstalować system. Możesz podrzuć jakiś poradnik krok po kroku? Znalazłem ten temat: 

Mam jednak problem z wybraniem softu z podanego tam linku. Jaką końcówkę powinienem wybrać? Na podlinkowanej stronie znalazłem dla Polski 6PO i POL. Który jest odpowiedni? Czy mogę go wgrać do telefonu pochodzącego z innego kraju (mój chyba z Portugalii patrząc po instrukcji...)?

Jeszcze raz dzięki za pomoc!

Edytowane przez Araa
    Nie cytujemy posta poprzedzającego w całości :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    zbiecik

POL,ale region nie ma znaczenie byle by był dla D855  ten będzie ok D85530n

Edytowane przez dszymek
    Regulamin pkt.6.6

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No i pięknie :58aa2d257e657_)): W takim razie zaraz biorę się za instalację i zobaczymy co z tego wyjdzie :cfa:

dodana zawartość

Zainstalowałem i pomogło

... do ponownego uruchomienia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Julp

Witam, mam problem z włączeniem wi fi w swoim telefonie. Robiłam już hard reset, wyłączałam i włączałam telefon, wyjmowałam baterię, kartę sim i kartę pamięci. Włączałam tryb samolotowy po czym wyłączałam. Jednym słowem zrobiłam wszystko co radzili ludzie na innych stronach internetowych z podobnymi problemami. Przy włączaniu wi fi pokazuje cały czas WŁĄCZANIE WI FI, po czym wyłącza się sam. Dodam jeszcze, że Adres MAC karty Wi-Fi jest niedostępny (tak samo jak Adres Bluetooth). Z góry dziękuję za pomoc!

Edytowane przez Lysolus
    Doprecyzowanie nazwy tematu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    zbiecik

Prawdopodobnie płyta główna padła

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Julp

Bardzo dziękuję za odpowiedź, miałam nadzieję, że da się to jeszcze odratować :(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Lysolus

@Julp Spróbuj jeszcze wgrać ROM z opcją CSE Flash - jest poradnik na forum. Albo może jeszcze jakąś starszą wersję Androida, np 5.0. Zawsze warto spróbować - nic nie tracisz. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Julp

@Lysolus ja mam właśnie Androida 5.0. Teraz to już w ogóle się wyłączył telefon i nie chce się włączyć.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi