Skocz do zawartości
Vizooo

Dyskusja o romach, kernelach etc

Rekomendowane odpowiedzi

Vizooo

Cześć, posiadam LG Spirit 4g LTE. Jako iż telefonu nie resetowałem od sierpnia ani razu to od jakiegoś czasu zaczął przycinać + niepotrzebny syf się zebrał. I tu występuje do was, jaki soft najlepiej wgrać (+ jakaś instrukcja) żeby telefon pracował na 100% możliwości swoich podzespołów. JEstem w stanie wgrać roota (bez łamania bootloadera) ponieważ telefon posiadam na gwarancji.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Vizooo

zainstalowałem h440n10k i mam strasznie duzy problem z zrootowaniem go.. poda mi ktoś soft który nie tnie + na pewno działa na nim root z tego poradnika? LG ONE CLICK ROOT

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja zrobiłem roota kingoroot:)

Wysłane z mojego LG-H440n przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@@Vizooo

Spróbuj KingRoot w wersji 4.5.0.X.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z tego co tam jest napisane to tak. Na tę chwilę jeszcze nie działa, próba uruchomienia kończy się zapętleniem i wchodzeniem do TWRP.

Edytowane przez jakamins

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Koledzy podpowiedzcie newbe tzn. muszę wgrać coś co pozwoli na uytkowanie root w moim telefonie bo musze miec zainstalowany program 5 gb. może odpali z SD.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Ola100

Witam Serdecznie,

Na jednym z forum pojawił się ciekawy post o "czyszczeniu zawartości pamięci systemowych - obszarów, gdzie normalny reset nie sięga". A ponieważ mój telefon znacznie zwolnił, to chciałabym to zrobić, jednak nie do końca wiem jak się do tego zabrać i  chciałabym Was prosić o pomoc.

Pozwolę sobie zacytować ten post:

Ogólnie robię tak:

- Full backup - wiadoma kwestia. Narzędzi do tego jest masę. Ja używam albo TitaniumBackup, albo pełnego "nandroid'a" spod TWRP, zależy jakiego backupu akurat potrzebuję.
    - Rom do flaszowania mam przygotowany - szukam sobie wcześniej odpowiedniego do mojego urządzenia. Wraz z wszelakimi "dodatkami" jakie chcę mieć (gapps'y, magisk itp.) i wrzucam wszystkie te pliki na kartę.
    - Potem restart fona w odpowiedni tryb (zależnie od urządzenia: recovery, download mode lub fastboot), podpinam kabelkiem pod pc i dalej robię już w terminalu za pomocą adb i dd. Zapisuję zerami odpowiednie partycje w urządzeniu - po komendy zajrzyj do manuala dd, albo poszperaj w sieci za nimi.
    Wcześniej oczywiście trzeba się dowiedzieć o rozkładzie partycji w urządzeniu. Przykadowo dla Desire HD będzie tak:
    /dev/block/mmcblk0p21 recovery/dev/block/mmcblk0p22 boot/dev/block/mmcblk0p25 system/dev/block/mmcblk0p26 data/dev/block/mmcblk0p27 cache
    Przykładowa komenda zapisu wartością "zero" dla partycji "data" będzie tak:
    dd if=/dev/zero of=$ŚCIEŻKA_DO_TWOJEJ_PARTYCJI_USERDATA bs=4096 count=512
    Co przy okazji wyczyszcza w diabły całe szyfrowanie tejże partycji.
    Podobnie postępuje się z resztą partycji.
    - Po poprawnym zapisie, czas na flasz spod adb.I tu też radzę sobie poszperać w sieci, jak to zrobić adekwatnie do posiadanego urządzenia, bo metody/komendy się różnią!Czasem można to zrobić za jednym zamachem, ale często trzeba flaszować każdą z partycji z osobna.
    - Jeśli nie było żadnych błędów, można teraz urządzenie zrestartować. Ale tylko jeśli wszystko poszło OK! Przy jakimkolwiek błędzie powtarzamy operację! A jak uparcie nie chce "przejść" to trzeba szukać rozwiązania po sieci. Fona oczywiście NIE WYŁACZAMY! Zostawiamy go tak jak jest pod kablem!
    Wygląda to skomplikowanie i faktycznie na pierwszy raz jest takie. Ale niestety nie da się tego inaczej zrobić. Nie ma żadnych "automatów" do tego.
    - Pierwszy flasz najlepiej jest zrobić rom'em fabrycznym, takim jaki jest dostarczany z urządzeniem. Potem można się bawić w jakieś zmiany na customowe rom'y.
    Jeśli nie robiłaś nigdy czegoś takiego, albo nie nasz doświadczenia w "głębszym dłubaniu" w fonie, to raczej pozostałabym na Twoim miejscu przy fabrycznym zerowaniu.

Bardzo Was proszę o pomoc. Dziękuję z góry i pozdrawiam.

Edytowane przez Ola100

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Lysolus

@Ola100 Wydaje mi się że to tych akcji potrzebny jest root, albo chociaż custom recovery. Ogólnie akcja dość ryzykowna i bardzo odradzam Ci tą metodę. Desire HD to jest HTC, tutaj mamy LG więc poradnik nijak ma się do produktów LG. Poradnik może i dobry (dla Desire HD) ale jeśli nie masz pojęcia co to partycje albo dd to nie brałbym się za to. Dodatkowo wątpię w skuteczność tej akcji - być może daje to jakieś efekty ale moim zdaniem znikome, więc nie warto. Androida używam już ładnych parę lat i nie widzę potrzeby czyszczenia "pamięci systemowych", Hard Reset w zupełności wystarczy.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi