Skocz do zawartości
Wysiek

rom P8 GRA-L09C432B394 (29.03.2017)

Rekomendowane odpowiedzi

Wysiek

Jest też nieco zmieniona informacja, lub może tylko jej kolor, na ile zostanie uaktywniona drzemka podczas budzenia. Nie pamiętam, jak to wyglądało wcześniej, bo zawsze byłem wyrwany ze snu, ale teraz po mimo to zauważyłem, że jest coś inaczej - na pewno lepiej.
    Ogólnie po kilku dniach używania rom u mnie sprawuje się bardzo dobrze. Telefon chodzi szybko, a nieużywany nie zużywa zauważalnie energii.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Po wgraniu B394 po pierwszym ładowaniu myślałem, że się z kupy rozsypię. Bateria znikała w oczach. Po drugim ładowaniu nastąpiło zupełnie coś odwrotnego. Przez noc schodzi 2%. W ciągu dnia jest bardzo dobrze. W trybie nie intensywnego użytkowania po 30 godzinach zeszło 15% baterii. Tak dobrze nie było.

Spoiler

Screenshot_2017-04-04-09-21-26.png

Edytowane przez Gwozdek
    Proszę pamiętać, aby umieszczać filmy i zdjęcia w tagu spoiler.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    nvg78

U mnie na 394 też bateria trzyma jak szalona - spokojnie 2 dni ( 3h ekran) , w nocy 1-2% zjada. :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Wysiek

U mnie bardzo podobnie, więc jest już na trzech

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    womus

Jakieś specjalne ustawienia macie swoich telefonów, że takie wyniki osiągacie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Wysiek

Ja mam wyłączoną aplikację Google i system webview, bo nie są mi do niczego potrzebne. W nocy używam często używam też tej ochrony wzroku. Wyłączoną mam lokalizację i to raczej wszystko.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam pytanie. Po powyższej aktualizacji telefonu, Android Pay twierdzi, że nie mogę go używać ponieważ moje urządzenie jest zrootowane - a tak nie jest. Czy dobrze rozumiem, że to dlatego, że oficjalnie ta wersja aktualizacji nie jest jeszcze rozsyłana OTA, w związku z czym Google nie ma jej w bazie, przez co traktuje jako nieoficjalną/zrootowaną?

Problem ustąpi po oficjalnym wypuszczeniu tej wersji przez Huawei i zgłoszeniu jej do Googla?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Wysiek

Nie, root to zupełnie co innego, niż nieoficjalna wersja. Zrób kopię zapasową i przywróć ustawienia fabryczne, lub zrób wipe data z recovery.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@up

Zerknij jeszcze na zrzut ekranu. Jakie skutki będzie miało przywrócenie telefonu do ustawień fabrycznych poza utratą danych? Telefon wróci do Andka w wersji 5.0?

Myślisz, że po kolejnej (ręcznej) aktualizacji do wersji B394 będzie to samo? Wstrzymać się?

Spoiler

pay.png

Edytowane przez Gość
    Proszę pamiętać, aby umieszczać filmy i zdjęcia w tagu spoiler. // Nie cytujemy poprzedzającego posta w całości - stosujemy @up lub @wpsomnij

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gwozdek

Rom nie ma certyfikacji Google, dlatego jest traktowany jako niebezpieczny. Certyfikacja pojawi się najpewniej wtedy, gdy aktualizacja będzie rozsyłana przez OTA. Wtedy problem z Android Pay powinien ustąpić.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi