Skocz do zawartości
vwrafi

Regeneracja baterii do Yoga 2

Rekomendowane odpowiedzi

vwrafi

Witam.

Czy ktoś już się bawił w regenerację baterii do Yogi 2? Chodzi mi o wymianę ogniw a nie o regenerację metodą " na zamrażarkę ". Jaki może być koszt takiej operacji? Wstępnie zauważyłem, że tam są 3 małe ogniwa 1,2V połączone ze sobą szeregowo i dające 3,7V.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dzidexx

To udało ci się rozebrać? 

Edytowane przez dzidexx

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    vwrafi

Nie, nie rozbierałem tego. Ale na zdjęciach w necie widać, że cała bateria jest złożona z 3 modułów. Tylko że ja myślałem, że są to moduły 3 x 1,2V połączone szeregowo, ale z tego zdjęcia które pan podał w ukrytej zawartości wynika, że są to 3 ogniwa 3,6V połączone równolegle ( jest nawet napis na zdjęciu 3 x 18650 w prawym dolnym rogu ). A 18650 to akumulator 3,6V. Także koszt regeneracji to będzie koszt 3 baterii 18650 + usługa połączenia ich ( wiem że lutowanie tak kiepsko się sprawdza przy bateriach, one muszą być chyba zgrzewane jakoś ).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dzidexx

Z tego co kiedyś szukałem do e-papierosa to jest jakiś klej.

Koszt gotowca na aliexpress to ~30-40$.

8" czy 10"?

@vwrafi

https://pl.aliexpress.com/wholesale?catId=0&initiative_id=SB_20170405012115&SearchText=Battery+yoga+2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    vwrafi

Wszystko ładnie, pięknie, tylko wszystko zależy jakie ogniwa są w tych bateriach za 30-40$, bo chyba oryginalne baterie to nie są. Na forum swiatelka ( o latarkach ) pokazują, jakie czasami ogniwa montują do baterii ( akumulatorów ). Więc wolałbym raczej zregenerować swoją jakimiś ogniwami Sanyo czy Panasonic niż nie wiadomo jakimi no-name'mami.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pewnie już rozwiązałeś swój problem, ale może komuś się przyda. Poniżej jest film pokazujący wymianę samych ogniw - nic trudnego, trzeba tylko zwrócić uwagę przy rozcinaniu folii żeby nie przeciąć taśmy, oraz na odpowiednie ustawienie biegunów ogniw

https://youtu.be/ZXiMgPBA54Y

Oryginalne ogniwa to Samsung ICR18650-32A 3200mAh 11.8Wh Li-Ion 3.7V, 18.4x65mm, na filmie zastąpione ogniwami Panasonic NCR18650B 3400mAh Li-Ion

A tu link do manuala serwisowego, przydatny przy rozbieraniu tabletu:

manual.pdf

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam.

Czy ogniwa muszą mieć dodatkową płytkę PCB do odcięcia rozładowywania i naładowania poniżej i powyżej pewnego napięcia czy nie ma takiej potrzeby? Bo na allegro znalazłem 2 typy ogniw z i bez tego modułu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam problem z ładowaniem tableta w aucie. Używam go jako nawi i jest cały czas pod ładowarką. Nie ładuje się podczas używania. Niby jest ikonka, że ladowanie trwa, ale procenty baterii nie rosną a maleją. Ładowarki różne testowałem i wiem, że mam mocne i dobre. Czy może to być wina uszkodzonych ogniw? Warto wymieniać? Dla mnie ta wymiana z filmu na youtube nie była by trudna.

Wysłane z mojego Mi A2 Lite przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi