Skocz do zawartości
skit777

Huawei P10 - Aktualizacje oprogramowania

Rekomendowane odpowiedzi

Może wyjaśniło się, czemu Huawei w Polsce nie miał czasu zająć się porządnie aktualizacjami 😉.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    20 godzin temu, Gwozdek napisał:

Wejdź jeszcze w ustawienia uruchamiania apek w menadżerze telefonu. Poustawiaj tak, jak Ci ma odpowiadać.

Wcześniej miałem B185. Wszystko było ustawione tak jak teraz, czyli na autostarcie i pozostawione w tle TYLKO aplikacje bankowe i komunikatory. Tymczsem np facebook po aktualizacji pracuje w tle mimo że powinien być wyłączony i sypie powiadomieniami. Dopiero muszę wejść w Użycie baterii -> facebook -> zatrzymaj aplikację".

@lukastob Ja przy przesiadce z B185 na C432 nie widzę żadnej poprawy jeśli chodzi o baterię. Nie wiem jak się ma B380 do C432.

Powiedzcie, czy warto zresetować cały telefon i zainstalować wszystko od nowa przy przesiadce z 7 na 8? Ma to większy sens? Przyznaję, że wolałbym tego uniknąć, ale jeśli miałoby to poprawić wydajność i baterię to tak zrobię. Po aktualizacji zrobiłem wipe cache.

Edytowane przez *madmax*

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Po zmianie wersji (z 7 na 8 ) zawsze zalecane jest zrobienie ustawień fabrycznych, bo zbyt dużo rzeczy może działać inaczej. Oczywiście wiele osób nie robi i nie ma problemu, ale ogólnie taka jest przyjęta metodyka. Może stąd jest problem z ubijaniem aplikacji. Na pewno bateria może lepiej pracować. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jakby kogos interesowalo, to wjechało C738 (Play) z softem B366 (poprawki grudzień BEZ GPU Turbo) na FF. Pewnie na początku lutego roześla po OTA.

To pierwsza aktualizacja po przejsciu na 8.0 dla Play.

Czyli jednak staraja sie utrzymac C738 dla uzytkownikow ktorzy juz maja taki region a do nowych bedzie C432. Dobry ruch.

A ja dzis zainstalowalem B382 korzystając z metody eRecovery. Bajecznie prosta sprawa, majac w reku tylko telefon i nie ruszając sie z łóżka w sobotni poranek default_wink.png

Tapatalk | Huawei P10

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja przy przesiadce z B185 na C432 nie widzę żadnej poprawy jeśli chodzi o baterię. Nie wiem jak się ma B380 do C432.

B185 to numer wersji a C432 to kod regionu który sie nie zmienia wejdź w ustawienia - system - informacje o urządzeniu tam jest nr kompilacj np VTR-L29 8.0.0.xxx(C432) ten xxx to jest ta wersja Bxxx o której mówimy. Ja zrobiłem full wipe bo przechodząc na oreo robiłem debrand z play.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja tam w ramach jednej wersji ustawień fabrycznych nigdy nie robiłem, poza jednym czy dwoma razami na początku mojej styczności z p dziesiątką. Jednak tak jak to napisano wyżej, jak się przechodzi z andka 7 na 8 czy teraz na 9, to myślę, że lepiej zrobić ust. fabryczne. Niby niektórzy nie robią, i ok jest, ale czasem po jakimś czasie kwiatki mogą wyjść, więc lepiej od razu zrobić po updacie.

Huawei P10 | Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    g323

W dziale huawei p20 pro jest instrukcja poprzez hot spot za pomocą laptopa u mnie działa

Metoda z zmiana dns nie działa u  mnie gdyż posiadam modem funbox a tam nie da rady zmienić dns,

Edytowane przez g323

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    penguino
    8 godzin temu, DeathMagnetic napisał:

A ja dzis zainstalowalem B382 korzystając z metody eRecovery. Bajecznie prosta sprawa, majac w reku tylko telefon i nie ruszając sie z łóżka w sobotni poranek default_wink.png

Jak zmieniłeś DNSy bez wstawania z łóżka? Poza tym - udało się czyli masz Wifi 2,4GHz, tylko takie są wykrywane w eRecovery.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@penguino Dostep do routera z telefonu (TP-LINK) , zmieniam dnsy, zdalny reboot i zadzialalo. Tak, siec mam 2.4GHz (802.11n)

Tapatalk | Huawei P10

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    24 minuty temu, penguino napisał:

Jak zmieniłeś DNSy bez wstawania z łóżka? Poza tym - udało się czyli masz Wifi 2,4GHz, tylko takie są wykrywane w eRecovery.

A tą metodą z podforum p20 pro nie uda się? Przy ustawieniu hotspota z komputera można ustawiać pasmo

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi