Skocz do zawartości
skit777

Huawei P10 - Aktualizacje oprogramowania

Gwozdek

Z racji, iż wymiana kart SIM w celu wymuszenia aktualizacji stała się pewnym fenomenem na forum, proszę aby pisać o tym w innym miejscu.

Huawei P10 - zmiana kart SIM i jej wpływ na dystrybucję aktualizacji.

Nie masz aktualizacji? Napisz tutaj:

Brak aktualizacji

Pozostawmy ten wątek tylko do opisywania wrażeń, które dotyczą najnowszych wersji software'u. 

Wiadomość dodana przez Gwozdek

Rekomendowane odpowiedzi

Nie, przy zmianie tapety jest tak samo. Jedynie co zauważyłem to zrypany jest dalej podział ekranu, nie można wybrać drugiej aplikacji. Nie uzywam więc mnie to nie irytuje. Aplikacje bez problemu mogę wybrać z tej listy ostatnich, zresztą często się tak przełączam.

19e00f4b6620f68447cdd02c62773a75.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    oort

No i w końcu są te niebieski przebłyski @robertnlw w ostatnich zdarzeniach między aplikacjami o czym mówił @jaqjordan? Ciężko jest mi to sobie wyobrazić jak wygląda opisując tę całą sytuację. Chciałbym kontynuować temat z tym Nova czy to jest nie przypadkiem  program uruchomieniowy, który zawiera całą nakładkę graficzną, ikony, ustawienia itp...?

dodana zawartość

@robertnlw mam pytanie. Jak ustawiłeś w menadżerze ustawień telefonu ilość pozostałego pakietu internetowego, czy po prostu sam musiałeś ręcznie wprowadzić ile masz pakietu internetowego, czy automatycznie sam synchronizuje dane od operatora sieci?

Wysłane z mojego VKY-L29 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

Mam Nova launcher i u mnie problem nie zniknął, pojawia się często niebieska poświata. Wygląda to tak:

Screenshot_20190608_111259_com.huawei.android.launcher.thumb.jpg.ad0c22e968c72d6a9edc31c46bab4b3d.jpg

Dodatkowo czasem jak odblokuje telefon to pierwsze co widzę to stary ekran przełączania aplikacji, rolkę pionową. Ogólnie jak dla mnie 9 nadal bardzo zbugowana, czuję się jakbym testował im system a nie dostał pełnoprawną aktualizacje na bądź co bądź flagowy model sprzed kilku lat... Dla porównania OneUI Samsunga na androidzie 9 jest zupełnie innym wrażeniem, postarali się bardzo. Huawei natomiast sam się pogubił w swoim interfejsie -.-

PS. Dla porównania tak to wygląda bez poświaty:

Screenshot_20190608_111808_com.huawei.android.launcher.thumb.jpg.b0ca5401fc094276c0660acb1934590e.jpg

Edytowane przez kovalczyk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@kovalczyk Dzieki, ze mnie wyreczyles. Chciałem wstawic jak wyglada z poświata ale od wczoraj za nic nie mogłem tego wywolac. Zauwazylem jednak ze dzieje sie tak najczęściej po minimalizacji np gry i potem wywolaniu ostatnich aplikacji.

Edit: Teraz przypadkowo sie udalo.

Huawei P10 | Tapatalk

7c2360d658cd670513568304b76b9e16.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@oort, wprowadziłem a telefon sam sobie odejmuje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No ale nie...wymyslam sobie. Jeszcze pal licho ta poswiate. Najgorzej jak wywolujesz aplikacje a tam nic nie ma poza samym koszem.

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gwozdek

Jak ktoś nie używa launchera Huawei, to proponuje go dezaktywować przez adb. Poświaty się już nie pojawiają, a lista ostatnio używanych aplikacji znów jest przewijana z góry do dołu. Minus taki, że gesty Huaweia przestają działać, ale w Google Play można znaleźć zamienniki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    zaba44
    9 godzin temu, Gwozdek napisał:

Jak ktoś nie używa launchera Huawei, to proponuje go dezaktywować przez adb

A można to zrobić bez roota? Jak tak to dasz jakiś krótki opis? Gestów nie używam więc mi tam wszytko jedno.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

właśnie dostałem aktualizację do Pie 9.0.1.185 (mialem ósemkę 384)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi