Skocz do zawartości
0lek

uszkodzenie anten/y (WiFI/Bluetooth/G4) po ładowaniu z powerbanku

Rekomendowane odpowiedzi

0lek

Witam wszystkich serdecznie.

3 dni temu w trakcie normalnego użytkowania telefonu (żadnego upadku, zalania itp.), po odłączeniu go do powerbanku (około 15-20 minut ładowania prądem 2,1 mA na wyjściu) zauważyłem, że pomimo aktywnej, podświetlonej na zielono ikonki bluetootha na górnym pasku, telefon nie jest sparowany z urządzeniem zewnętrznym. Co ciekawe menu ustawień BT był zaznaczony jako wyłączony, a każda jego próba włączenia kończyła się niepowodzeniem - tak samo jak próba "wyłączenia" go ikonką z górnego paska.

Po resecie telefonu problem na chwilę zniknął tj. BT działał prawidłowo ale po krótkim czasie pojawił się ponownie. Wtedy też zauważyłem, że dokładnie to samo dzieje się z WiFi, a reset nic już nie daje.

Jakby tego było mało to okazało się, że problemy pojawiły się też z połączeniem w przypadku radia, pilota na podczerwień a nawet połączenia kablem z PC - to zmartwiło mnie najbardziej. Transmisja danych również nie działa. Telefon nie ma połączenia z internetem i nie obsługuje MMSów.  

Czy ktoś z Was miał może do czynienia z takim przypadkiem? Czy wymiana płyty w takim przypadku by pomogła? I jak zgrać dane z telefonu skoro w żaden sposób nie można się z nim połączyć (ani sieć, ani kabel... nic)? 

Będę wdzięczny za jakiekolwiek sugestie i porady.

Pozdrawiam!

Edytowane przez 0lek

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

podpinam się pod pytanie. Również mam problemy z WiFi, BT i internetem mobilnym. Jednak po kilku resetach na kilka godzin problem znika a później znów nie działają te funkcje.
    Do tego zauważyłem samoczynne restarty telefonu (zazwyczaj poprzedza je chwilowe zawieszenie telefonu lub aplikacji) i bardzo szybkie rozładowywanie się baterii.
    Ktoś miał podobny problem?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi