Skocz do zawartości
xavras_s

Xperia X Performance vs Xperia XZ

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie,

Jestem żywym przykładem na istnienie prawa Murphy'ego. Jak coś może pójść nie tak to idzie.

W ciągu ostatniego roku próbowałem w sumie 6 telefonów i z każdym coś.  Zdecydowałem się nawet na zakup iPhone - w tydzień miałem więcej zwiech niż przez rok na Androidzie.

Z tych telefonów, które miałem najlepsze wrażenie zostawiła Xperia X. Dlatego teraz też myślę o Xperii.

I pytanie: Czym faktycznie, poza dizajnem i baterią różnią się XZ i X Performance.

Na 99% zdecyduję się na którąś z nich. XZ obserwuje na OLX za 1700, na Allegro można za 1800 - 1900 znaleźć kilka.

X Performance kosztuje ok 1600 - 1700 albo w sklepie Sony 1999 zł ze SWR50 - który też chętnie przygarnę, pomijając kolor :)

Co wybrać?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam XZ więc jak masz konkretne pytania to pisz. Ja na twoim miejscu brałbym XZ, bo ma lepszą baterię, ulepszony aparat i moim zdaniem lepiej wygląda a takze będzie miała zapewne dłuższe wsparcie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Też się ku temu skłaniam. Jaki jest średni SoT? Grzeje się? Aparat długo łapie ostrość?

Wysłane z mojego SM-G388F przy użyciu Tapatalka

dodana zawartość

Bo jest jeszcze opcja ekonomiczna - powrót do X za 1000 zł ...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

SOT ja mam koło 4h na LTE. Grzeje się jak każdy telefon z tym prockiem czyli nie za bardzo. Aparat łapie ostrość całkiem sprawnie masz flimy na yt żeby sobie zobaczyć.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam do kupienia:
    X za 1000 zł
    XZ za 1650 zł
    Wygląd - wiadomo, bateria w relacji do wyświetlacza podobnie, aparat ten sam (?), RAMu tyle samo, XZ ma lepszy procesor. Oba mają Nougata, chyba (?) nie wiadomo czy dostaną O.
    Testy na Youtube jakiejś drastycznej przewagi nie pokazują. Dlaczego, tak naprawdę warto dopłacić do XZ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    deus
    45 minut temu, xavras_s napisał:

nie wiadomo czy dostaną O.

XZ to pewniak w kwestii O. Przecież jest flagowcem a flagowce Sony mają niezłe wsparcie przy aktualizacjach do dalszych edycji zielonego robota. Może nie będzie to jakiś bardzo szybki update, ale o to raczej możesz być spokojny.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Aparat ten sam aczkolwiek XZ ma czujnik RGBC i laserowy autofokus. XZ na pewno dostanie androida O X też raczej powinna. Dla XZ warto dopłacic za te dodatki do aparatu zdjęcia mają lepsze kolory, oprócz tego masz inteligentne ładowanie, które oszczędza baterie i nowy lepszy procesor, który dłużej uciągne wymagające gry i aplikacje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Obie mają opcje inteligentnego ładowania. Jakość procesora w długiej perspektywie czasowej to argument taki o dla mnie bo dosyć często zmieniam telefony i nie gram.
    Czyli na chwilę obecną przewagą XZ to oprogramowanie aparatu i zapewne lepsze wideo (stabilizacja)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@xavras_s

Nie masz racji. W Xperii X nie ma funkcji ochrony baterii podczas ładowania w nocy tą funkcję mają tylko XZ i X Compact i na pewno jej w X już nie będzie. Bo jakby miała być to aktualizacja do nowego androida była i ta funkcja się nie pojawiła

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Cytaty ze strony Sony:
    " Dłuższy czas pracy baterii

Każde ładowanie to nowa energia dla telefonu

Chociaż większość baterii w smartfonach szybko traci pojemność, Xperia X ma baterię o najdłuższym okresie eksploatacji. Nowatorska technologia Qnovo Adaptive Charging zapewnia żywotność baterii podczas ładowania"
    " Xperia X — bateria

Inteligentna bateria

Firma Sony zastosowała w smartfonie Xperia X technologię inteligentnego zarządzania baterią, która zapewnia nawet dwa dni pracy na jednym ładowaniu i dłuższą żywotność"

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi