Skocz do zawartości
piqiu

Uszkodzony wyświetlacz - poza gwarancją

Rekomendowane odpowiedzi

piqiu

Witam serdecznie,

Niedawno postanowiłem wymienić swojego wysłużonego S3, który służy mi już 4 lata bez problemów. Wybór padł na S7, niestety nacieszyłem się telefonem tydzień, choć używam go od początku w obudowie Spigen Crystal Shell.

Używając telefonu zauważyłem w pewnym momencie (nie wiem czy od początku), że korzystając z klawiatury często nie trafiam w klawisz '.'. Po jakimś czasie postanowiłem się przyjrzeć temu uważniej i uruchomiłem tryb programistyczny, w którym można obserwować ruchy palca na ekranie, okazało się że w pobliży '.' (telefon pionowo) faktycznie wyświetlacz nie reaguje. Pogodziłem się z myślą o oddaniu na gwarancję. Niestety następnego dnia na ekranie pojawiły się niebieskie plamy, po jakimś czasie coraz więcej plam. Pojechałem oddać telefon na gwarancję, wtedy przestał działać dotyk, tak że już nic nie dało się zrobić.

Podczas oddawania Pan serwisie uzmysłowił mi że telefon jest przegięty, faktycznie lekko był wygięty. Po ponad tygodniu z serwisu przyszedł wyrok SMSem - 1650 wstępna wycena naprawy. Generalnie komunikacja s serwisem jest bardzo słaba, nie udało mi się dowiedzieć co nie działa i dlaczego (jak wygięcie wpłynęło na uszkodzenie), oraz co ile będzie kosztować.

Pytanie moje jest takie, czy może ktoś już to przerabiał, czy warto brać telefon do jakiś serwisów nie oficjalnych, żeby tam go poskładali, może wyjdzie taniej, na pewno bez gwarancji. Czy naprawiać w oficjalnym serwisie i mieś takiego składaka, czy nie bawić się w to (skoro rama jest wygięta, tego chyba nie wymieniają) i kupić po prostu nowy :)?

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witajcie! 

Ostatnio spadła mi moja S7 na beton, z wysokości  ok. 1,5 m. Mimo założonego pokrowca i szkła hartowanego ekran pękł w kilku miejscach😞 Szczęście w nieszczęściu uszkodzona jest tylko szybka, a dotyk, czujniki i LCD działają prawidłowo. W serwisie Samsunga powiedzieli, że dokonują ewentualnie wymiany całego LCD, co wiąże się z kosztem 600 zł. Stąd pytanie do Was, czy istnieje możliwość wymiany samej szybki na wyświetlaczu, za jakąś rozsądną cenę, powiedzmy okolice 300/350 zł? W serwisie powiedzieli, że jeżeli ktoś robi coś takiego, to pewnie części są nieoryginalne i nie wiadomo jak to będzie działało. Jeśli macie jakieś doświadczenia z wymiany samej szybki w Waszej S7, to proszę podzielcie się nimi ze mną. Zastanawiam się, czy ta ewentualna naprawa jest w ogóle opłacalna.

Pozdrawiam 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    siudziu

Za 300 zł mógółbym ci wymienić samą szybke o ile ekran jest cały co do ramki tu niestety może być problem ale musiałbym to organoleptycznie ocenić jak to wyglada i czy udało by się to zrobić jak może prześlij mi zdjecia jak to wygląda.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi