Skocz do zawartości
Daap007

Czy z stock rom mozna usunąć niechciane aplikacje przed wgraniem na telefon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam s5 g900f i planuję zrobić root tylko po to aby pozbyć się niechcianych aplikacji. (do tej pory tak robiłem w innych telefonach) Jednak czy można (wiem że tak ale tego nie ogarniam) i jak to zrobić, żeby zbędne apki wywalić z czteroplikowca jeszcze przed instalacją na telefon. Pobieżnie szukałem, ale jest to rozrzucone po tak wielu działach i modelach że nie ogarniam bez znajomości haseł kluczowych, widziałem że trzeba by szukać pod "gotowaniem romu" czy tak? potrzebowałbym kilka dni wolnego aby samemu to rozpracować...

Bardo proszę o rzeczowe wskazówki albo jakiś bezpieczny odnośnik do tematu w forum.

Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    marcinadd

Zasadniczo takiego czegoś się nie robi, chociaż nie mówię, że nie jest możliwe. Po prostu łatwiej będzie Ci wgrać Rom i dopiero potem usunąć zbędne aplikacje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A czy w custom rom, takim jak np Lineage-14.1(zainstalowałem, jestem zachwycony) się robi?

Gdzieś czytałem o usuwaniu i dodawaniu aplikacji poprzez grzebanie w archiwum zip, dla tamtych autorów to ponoć było jasne i oczywiste, nie podali tylko żadnych odnośników...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    piskorfa

Za czasów systemu Kitkat było prosto, bo customowe romy to było archiwum zip ze zwykła strukturą katalogów i plików, które rozpakowywało sie na partycję /system

Oryginalne romy i customy od Lolipop wzwyż są dostarczane w formie jednego pliku .img, którego rozpakowanie i przepakowanie to trochę zabawy. Zerknij np. na ten wątek,w którym znajdziesz odpowiednie wskazówki http://forum.android.com.pl/topic/313401-na-jakiej-zasadzie-działa-adb-sideload/

Edytowane przez piskorfa
    literówka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    marcinadd

@Daap007 Nie ma to większego sensu. Łatwiej będzie odinstalować je z poziomu systemu(albo za pomocą menedżera plików w TWRP). Musisz sobie utrudniać życie na siłę? :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No tak, teraz już wiem, że zamierzałem sobie utrudnić a nie ułatwić. Dzięki temu co napisał @piskorfa już wiem że za wysokie progi na moje małe fałdy mózgowe. ;-)

Tak na marginesie, czy to jest bezpośrednio związane ze strukturą odex/deodex?

@marcinadd, ja osobiście stosuję zasadę że to co proste, łatwe i przyjemne najczęściej nie wychodzi na dobre, żeby osiągnąć coś wartościowego trzeba wysiłku. Ale oczywiście rozsądek przed wszystkim, nie ma sensu wyważać otwartych drzwi, dla tego korzystam z forum :-) Dzięki wszystkim :-)

Usuwanie apek z poziomu TWRP, brzmi bardzo zachęcająco, czy ktoś może coś podprowadzić? Tak porostu wywalam katalog danej apki z systemowego folderu app?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    marcinadd

@Daap007 Nie jest związane :D. Tak wywalasz po prostu katalog i już apki nie ma :D.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi