Skocz do zawartości
dszymek

Wrażenia, wady oraz zalety

Rekomendowane odpowiedzi

dszymek

Zapraszam do dzielenia się spostrzeżeniami na temat flagowego urządzenia LG

• Lubię to! 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Moje pierwsze wrażenia to takie że telefon jakby mial problem z ładowaniem strona internetowych. Załaduje do połowy i stanie dopiero po drugim razie jak kliknie w zakładkę to załaduje.
Bardzo często to mam na różnych stronach internetowych Chrome i Opera.... podobna sytuacja.

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
jann

Niestety telefon mi jakoś kompletnie nie pasuje. Kupiłem go w ciemno bo nie miałem gdzie obejrzeć przed zakupem. Często przeglądam neta leżąc w łóżku i nie jestem w stanie go trzymać w jednej ręce jest nie wygodny jak dla mnie. Przeszkadzają mi też proporcje ekranu. W sumie było to w wielu recenzjach ale np youtube na tym wąskim ekranie + czarne paski po bokach - super nie jest. Wcześniej miałem redmi note 3 pro 5.5 cala w normalnych proporcjach i o wiele lepiej mi się go obsługuje i leży mi w ręce. Obcując z lg g6 trzymając go w ręce mam wrażenie że to taka zabawka dla nastolatki.Dla mnie jest  niewygodny. Pisanie tego posta to tragedia bo domyślna klawiatura lg w porównaniu z tej z xiaomi to jakaś porażka. Po jednym dniu wiem że to kwestia przyzwyczajenia ale na chwilę obecną o  wiele mi się lepiej pracuje na 4 razy tańszym redmi note 3 pro. Telefon ewidentnie nie trafia w moje gusta. Ekran ma niby 5.7 cala a po przesiadce z normalnego 5.5 jest dla mnie za mały neta mi się przegląda po prostu zle. Co z tego że niby jest wyższy od ekranów o std proporcjach skoro są tu klawisze ekranowe i wychodzi na to samo co przy note 3 pro który takich nie ma a ekran jest węższy zauważalnie. Kolejna kwestia temperatura barwowa wyświetlacza -której się nie da zmienić ja lubie zimne kolory tutaj ewidentnie LG idzie w strone ciepłych barw - znowu mi to nie pasuje filmy na netflixie mają różowe zabarwienie bardziej mi pasujące mam w  xiaomi bardziej naturalne - przyjemniejsze dla oka . Eh dodatkowo w porownaniu do redmi note 3 pro czyli telefonu 4 razy tańszego bateria leci w oczach 1 sesja w geekbenchu to 1 procent baterii. Bateria o wiele gorzej trzyma ( mniejsza pojemność + większa rozdziałka).W note 3 pro ani drgnie. Serio nie widzę powodu żeby ten telefon zatrzymać a sprzedać redmi 3 pro. Większa wydajność i bajery typu szerokokątny aparat to nie wszystko. Wolę 4 razy tańszego xiaomi - serio. 

Edytowane przez jann

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Każdy ma prawo do swojej wypowiedzi, nie chce mi się odnosić do każdego twojego zdania.... tylko do jednego, Telefon elegancko leży w dłoni i dobrze się go trzyma. Może masz małe rączki, stąd twój żal i rozczarowanie. Bateria jak bateria, ja już dawno temu przyzwyczaiłem się do tego że przychodzi wieczór i trzeba ładować baterie. Z tego co ja zauważyłem potrafi szybciej się rozładować z pełnej baterii przy 50% ewidentnie zwalnia.

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Także to tylko moja opinia (z ok. 3 godzin zabawy w sklepie), ale posiadam 5,5-calowe Lenovo P2 i dla mnie obsługa jedną ręką G6 jest nawet nieco latwiejsza "na szerokość" (udało mi się przez chwilę mieć sam telefon w dłoni), gdyż telefon ma szerokość mniejszą od typowego 5,5-calowca oraz bardzo podoba mi się dość gruby bok telefonu, tylko minimalnie wyższy wyświetlacz mógł zrobić różnicę w kwestii dosięgania kciukiem od górnej do dolnej krawędzi. Ogólnie osobiste spotkanie z G6 oceniam bardzo pozytywnie pod względem obsługi i uczucia związanego z trzymaniem telefonu w ręce. Wybiorę się chyba do marketów jeszcze raz, ale jedna rzecz mnie np. negatywnie w G6 (oprogramowanie z 3 kwietnia, ale chyba widziałem, że jakaś kolejna aktualizacja jest) rozczarowała mnie jakość dźwięku z dyktafonu: Moim zdaniem zdecydowanie wyszło to tak: G6 <P2<S8.  Podobnie było przy nagrywaniu filmów, ale zapomniałem, że można sterować czułością mikrofonu, oby to pomogło. Kolejną niemiłą niespodzianką było charakterystyczne póki co wyostrzanie i efekt farby olejnej na zdjęciach, co pomimo świetnej zabawy z trybem szerokokątnym mnie nieco rozczarowało...Po drugie: filmy w 1080p (zrobiłem w kilku sytuacjach z nagrań z ustabilizowanym telefonem screenshoty porównawcze ) miały mniejszą ilość detali od mojej P2ki, a porównując jakość 4K jednak (jak być powinno) G6 zarejestrowało więcej detali. Co ciekawe, moja P2-ka używa tych samych sensorów IMX258.Te sensory zamontowało także do podwójnego aparatu Xiaomi w Mi5S Plus. Ale ten sensor użyto też...w Xiaomi Mi4C czy Sony Xperii XA, które flagowcami obecnie nie są. Także to średnio przystoi flagowcowi z 2017 roku. Dlaczego zatem LG je zamontowało? Przeczytałem, że są wystarczająco małych rozmiarów, aby konstrukcja podwójnego aparatu nie wystawała tak, jak w G5. Obym się nie mylił, ale takie informacje poznałem. A propos, miałem okazję spotkać właściciela G5. Telefon posiadał od "niedługo po premierze". Ten Pan sam zwrócił mi uwagę, że o telefon dba, lecz szkło chroniące obiektywy aparatu a właściwie warstwa oleofobowa, wygląda bardzi niestetycznie, lecz "ten typ tak ma", co faktycznie miało miejsce. Poza tym stwierdził, że żyje mu się z tym telefonem dobrze. Zrobił przy mnie porównawcze zdjęcia w pełnej rozdzielczości (tu i tu 4:3 13 Mpix) i oboje stwierdziliśmy, że G5 zarejestrowało więcej detali, w G6 jest przesadne wyostrzanie i rozmazywanie szczegółów po pełnym powiększeniu moim zdaniem w warunkach, w jakich to zrobiliśmy (sztucznie oświetlony Media Markt). Za to tryb szerokokątny w G6 zdecydowanie mniej zakrzywia obraz. A ten tryb, szczególnie kręcąc filmy, bardzo mnie się podoba. Można nagrywać z innej perspektywy, niż uzyskiwana na wszystkich innych telefonach. Naprawdę ten tryb ( nigdy wcześniej o dziwo we Wrocławiu (od września) nie miałem okazji zauważyć żadnej G5 na wystawie albo źle szukałem.... ) potrafi dać mnóstwo frajdy. Moim zdaniem stabilizacja obrazu, jak i jakość obrazu (szczególnie ilość szumów) nagrywanego w filmach była minimalnie lepsza w S8 - zaznaczam jednak, że to tylko subiektywne i nieprofesjonalne spostrzeżenia z wnętrza marketu i takich warunków (sztuczne światło w pomieszczeniu). Głośnik zewnętrzny moim zdaniem grał nieco bardziej "szerokim" pasmem w G6, niż w S8, lecz niestety także Huawei P10, Honor 8 grały podobnie przeciętnie, a już nie mogą się tłumaczyć uszczelnianiem konstrukcji głośnika. Moje P2 gra zauważalnie głośniej od powyższej piątki, ale to naprawdę jest zaleta P2, że jak na średniej klasy telefon i mono głośnik gra nadspodziewanie dobrze, GSMArena czy Notebookchceck wystawiły mu dość dobrą opinię, bez ściemy. Jednak na słuchawkach role się odwracają.... I tutaj też jestem ciekaw opinii tych, którzy mogą to porównać, czy i jak bardzo nasze G6 cierpią bez tego wszędzie wypominanego dedykowanego DACa w porównaniu do konkurencji. Baterię niestety trudno moim zdaniem byłoby zmieścić większą, bo flagowce i tak są już upchane do granic możliwości, a jako telefony masowe, i nie oszukujmy się, często kupowane "bo marka/nowy model/flagowiec", a nie przez w 100% świadomych wszystkiego technologicznych geeków albo chociaż osób, które jednak "nie dadzą sobie wcisnąć kitu".  Rozumiem, że 5100 mAh jak w mojej P2 zajmuje ogrom miejsca, także na długość/szerokość, a nie tylko grubość (widziałem zdjęcia rozebranego P2, bateria na prawie 2/3 telefonu)...ale ciekawe, czy może chociaż... 3700, 3800, no może nawet wspaniałomyślnie 4000 mAh byłoby realne we flagowcach wielkości G6 i zwykłego S8 czy innych telefonów mniejszych od 5,5", wypchanych rozbudowanymi aparatami, zabezpieczeniami przed kurzem i wodą, topowymi podzespołami i innymi rzeczami, jak w G6 układem chłodzenia, nawet kosztem kilku mm grubości. (A S7 flat i G6 są "tylko" o 0,4 mm cieńsze od P2). I oczywiście waga smartfona również zwiększyłaby się.

Edytowane przez Chlastek

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Chlastek To nie są rysy na obiektywie, dużo o tym było na zagranicznych forach, to jest nie wypolerowana warstwa oleofobowa. 

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Aaa.. już się bałem, że to rysy. Dzięki za wyjaśnienie. Z rozpędu wpisałem rysy, a nie to, o czym zapomniałem.

Edytowane przez Chlastek

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
jann

Witam, kilka dni minęło od mojej negatywnej recenzji związanej z zakupem w ciemno LG g6 i raczej niezbyt przyjemnych doznań z tym telefonem. Generalnie raczej podtrzymuje swoją opinię pisaną powyżej na gorąco.Telefon przynajmniej jak dla mnie rozczarowuje. Ok telefon może dobrze leży w ręce ale kompletnie nie mam ochoty z nim obcować bo jest wąski obraz wygląda źle a cały ten format 18:9 można o kant potłuc. Co z tego, że mamy wyższy wyświetlacz skoro ten chamski czarny- pasek z przyciskami ekranowymi zabiera tyle miejsca, że nie tylko mamy wąski wyświetlacz a dodatkowo mniejszy od telefonów 5.5 cała. Ten czarny fragment z dotykowymi przyciskami wygląda Obleśnie po prostu. Wyświetlacz niby super qhd 2880 na coś tam super. Ale czerwono różowe zabarwienie psuje cały efekt. Gratuluję LG żeby w flagowym telefonie nie zaimplementować tak prostej funkcji która mam w telefonie za 800zł rm3 pro jak zmiana kolorystyki wyświetlacza. Kolejna kwestia nakładka LG. Masakra. Kto to wymyślił. Wziąłem w ciemno bo się podjarałem recenzjami, flagowiec od LG itp tragedia wolę swojego xiaomi redmi note 3 pro( nie jestem jakimś fanbojem czy coś w wielu kwestiach taki xiaomi za 800 stówek po prostu miażdży takiego flagowca od LG - czas pracy na baterii, możliwość zmiany temperatury barwowej wyświetlacza, nakładka systemowa czy jak to się nazywa, nawet taka głupia kwestia jak motywy LG nie ma nic do zaoferowania ponad telefon za 800stów (snap 652 + 3gbram jest wystarczający). Jedyne co mi się w LG podoba to te 2 aparaty w tym szerokokątny, fajny bajer. 

Edytowane przez Daniel.
Punkt 3.2 regulaminu / Słownictwo. Usunięta informacja handlowa.
  • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jakie czerwono-różowe zabarwienie? To nie S8/+. Jak dla mnie kolory są idealne niczym w moim poprzednim telefonie (S6). Nakładka dla mnie lepsza od tej z Samsunga a na pewno od MIUI (wiadomo co kto lubi). A motywów przecież jest bardzo dużo. Bateria też na plus. Jedyny minus jaki zauważyłem to przedni aparat wydaje się dziwny, że gdy trzymamy na wprost to nie jest równo, jest bliżej prawej krawędzi (pare osób to potwierdziło, widocznie tak jest).

Edytowane przez wisNiaSG6

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
jann

Temperatura barwowa wyświetlacza jest ciepła filmy na netflixie czy nawet białe tło tego forum są z lekka różowe jak tego nie widzisz to polecam zakup telefonu który daje możliwość ustawienia kolorystyki na chłodne zimne czy tam cold po angielsku wtedy jest z lekka niebieskie tak wole a nakładka LG to porażka. Tzn polecam do porównania kwestia gustu g6 ma fajny szczegółowy wyświetlacz wiadomo rozdziałka PPI ale kolory masakra róż nie dziękuję jakby się dało zkalibrować temperaturę barwowa wyświetlacza na chłodne było by ok ale i tak uważam że wąski wyświetlacz + niby długi podobno się mieści więcej treści tak jasne ten chamski czarny- pasek z przyciskami ekranowymi psuje cały efekt - mieści się mniej niż w smartfonie bez dotykowych przycisków + wąski wyświetlacz = mniej na ekranie

Edytowane przez jann

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi