Skocz do zawartości
dszymek

Wrażenia, wady oraz zalety

Rekomendowane odpowiedzi

Trzeba regularnie telefon wyłączać i czyścić smart doktorem

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    11 minut temu, mariush19 napisał:

Trzeba regularnie telefon wyłączać i czyścić smart doktorem

hyhyhy serio ? Po raz pierwszy się z czymś takim spotkałem. To system powinien zarządzać i ogarniać takie sprawy. Może tylko mój egzemplarz tak ma. Tak jak już napisałem RAMU wolnego mam wystarczająco dużo aby telefon śmigał jak ta lala

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    djremo
    hyhyhy serio ? Po raz pierwszy się z czymś takim spotkałem. To system powinien zarządzać i ogarniać takie sprawy. Może tylko mój egzemplarz tak ma. Tak jak już napisałem RAMU wolnego mam wystarczająco dużo aby telefon śmigał jak ta lala
    Tak serio. Nawet G6 czasem pokazuje komunikat, że telefon nie był dawno restartowany i jest to zalecane aby przywrócić wydajność

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Bee!

Ja przesiadłem się z LG G Flex 2 na G6 kilka tygodni temu, i tak: zasięg niby się pogorszył, ale tak na prawdę jest lepszy - flex pokazywał pełny zasięg ale np. w pracy gubił mi LTE i przerywał połączenia, w domu miałem non stop pełny zasięg ale LTE działało w porywach 40-50 Mbps, teraz rzadko mam full zasięg ale w pracy mam przyzwoicie działający telefon z LTE, a w domu, mimo 3-4 kresek zasięgu, bez problemu mam 180-200 Mbps. Natomiast co mi przeszkadza, to czytnik linii na plecach, obsługa telefonu leżącego na biurku jedną ręką staje się niewygodna. Irytuje mnie również totalny brak wykorzystania potężnego ekranu - jego proporcji i rozdzielczości. Na fleksie maiłem FHD, a na ekranie było dokładnie tyle samo widać co teraz na QHD - tyle samo ikon, tyle samo widżetów, tyle samo treści w przeglądarce... 

Brak irdy i  diody powiadomień też mnie boli, ale o ich braku wiedziałem kupując, więc to biorę na klatę. 

Generalnie, po blisko miesiącu użytkowania jestem zadowolony, i telefon polecam, zwłaszcza przy obecnych cenach.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wykonanie - bdb

Stosunek cena jakość - bdb

Rysujące się szkło aparatu - tragedia

Przedni aparat - słaby

Ogólnie jestem bardzo zadowolony, po przesiadce z Xiaomi Mi4 niebo a ziemia. Z resztą co się dziwić z przesiadki z rocznika 2014 na 2017. Na zdjęcia nie mogę narzekać, już w Mi4 nie narzekałem więc teraz tym bardziej. Ze zdjęciami w pomieszczeniach radzi sobie bardzo dobrze (jak na telefon), w nocy zdjęć raczej nie robię, ale i tak pewnie będzie lepiej.  Multitasking działa, w gry nie gram więc jakoś super obciążony nie jest. ale np. messenger, instagram i inne takie zostawione na następny dzień po otwarciu dalej są w tym samym miejscu i nic nie przeładowuje. Bateria jako tako jak to teraz jest niestety. 5h SOT jest przy 36h działania telefonu więc nie narzekam. Oczywiście transmisja danych, wifi, bluetooth, lokalizacja, nfc włączone cały czas plus always on display i ten program od LG do liczenia kroków.

Trochę mało możliwości konfiguracji tej nakładki, ale to pewnie mam wrażenie po customowym xiaomi.eu z Mi4 gdzie było więcej możliwości ustawiania, Nova Launcher na szczęście to naprawia. Czytnika linii papilarnych nigdy wcześniej nie używałem więc jak dla mnie jest bardzo ok.  Zapewne są lepsze ale ja nie narzekam. Szkoda, że nie ma możliwości ręcznego ustawiania jasności tego always on display, bo czasami według mnie jest za jasny, tak samo można by było to rozegrać tak, że włącza się tylko jak są powiadomienia, bo tak to nie jest mi to za bardzo potrzebne. Za diodą powiadomień nie płaczę, jakby była to spoko, ideałem by była jednokolorowa biała, nie ma to trudno. Tylko to always on display mogłoby działać tak jak opisałem. No i co mnie zdziwiło nie ma możliwości ustawienia trybu czytania od zachodu do wschodu słońca, tak samo jak nie ma możliwości ukrycia ikon na pasku, bo po co mi ikona nfc i np. bluetooth jak wiem, że mam to cały czas włączone. Z ROIDMI działa, słuchawka Plantronics działa, jest ok.

Do telefonu dokupiłem sobie flexible glass i etui UAG i jak na razie jestem bardzo zadowolony.

Edytowane przez VikingsAreComing

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    djremo

Natomiast co mi przeszkadza, to czytnik linii na plecach, obsługa telefonu leżącego na biurku jedną ręką staje się niewygodna.

Hmm... Czemu nie korzystasz podwójnego tapniecia w ekran i np. wzoru do odblokowania?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Bee!

Korzystam, ale znacznie wygodniej jest po prostu dotknąć sensor.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    regod

Od 3 dni używam G6 zamiast S8... I jestem oczarowany. Największym pozytywnym zaskoczeniem jest aparat główny... Jest swietny, nawet przy sztucznym oświetleniu. Obudowa wizualnie jest ok, ale kiedy weźmie się go w rękę, odrazu można się zakochać. Solidny, dobrze wykonany telefon. Proporcje ekranu 18:9 sa dużo lepsze, niż w samsungu galaxy s8, który ma 18,5:9 ale dodatkowo zagięty ekran powoduje że, jest on ,,ciasny". Szybkość porównywalna. Z minusów: brak indukcyjnego ładowania i kamera do selfie jest gorsza od tej z s8.

Ogólna ocena na mega duży plus. Aż mam ochotę sobie go zostawić, bo pierwotnie miał on trafić w ręce mojej żony. Na mnie czeka V30, która po wzięciu w rękę, sprawia gorsze odczucia, bo wydaje się za lekka i za delikatna. 

• Piwko! 1
    • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@regod masz jakieś zdjęcia na porównanie z S8? (Do wrzucenia do działu Przykładowe zdjęcia, albo Aparat - opinie). Trochę mi się nie chce wierzyć, że po przesiadce na G6 jesteś zachwycony głównym aparatem :)

Edytowane przez manfred18

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    regod

Wiem że, wielu z was się dziwi, bo sam nie wierzyłem w możliwości tego smartphone. Moim subiektywnym zdaniem g6 w dzień i w sztucznym oświetleniu robi ładniejsze zdjęcia od s8. Jedyne warunki gdzie lepiej ,,pstryka" telefon od samsunga to całkowita ciemnia. Naczytałem i naoglądałem się kilkuset recenzji w ktorych w znacznej większości aparat od samsunga robił lepsze fotki. Czytałem od jakiegoś czasu nasze forum i byłem zniesmaczony tym że według waszych opinii, g6 robi gorsze fotki od g5 i g4. Ale kiedy 4 dni temu sam testowałem aparat od g6, to co zobaczyłem w ogóle się nie pokrywało z tym co czytałem. A wiem co piszę, bo tydzień temu sam sprzedałem G5, którego użytkowałem od kwietnia do lipca 2017 a później użytkowała go moja żona. I kiedy teraz porównuje zdjęcia z obu aparatów, to jedynie zdjęcia w słoneczny dzień z g5 mogą konkurować z g6. Wszystkie inne na ogromny plus dla g6. S8 używałem od lipca do końca grudnia 2017 i po tych kilku miesiącach stwierdzam że, w większości przypadków aparat główny z lg g6 jest lepszy od tego z s8. 

Lg G6 jest moim najwiekszym pozytywnym zaskoczeniem od paru lat. A smartfonowe flagowce zmieniam średnio raz na 3-4 miesiące. Myślę że, nawet z V30 nie będę tak zadowolony, jak z G6 przez te pare dni..... NO REWELACJA!!

Niestety kiedy już przyjdzie moja V30'stka , tego bede musiał oddać mojej żonie... A tak się składa że, narazie wolałbym zostać przy G6 !

Edytowane przez regod
    • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi