Skocz do zawartości
dszymek

Wrażenia, wady oraz zalety

Rekomendowane odpowiedzi

b4rtos

Wszystkie recenzje można o kant tyłka potłuc. Samsung pompuje mega kase w kampanie reklamowe i w recenzje "znawców'' pewnie też. Kiedyś znalazłem bardzo fajne porównanie zdjęć z wszystkich flagowych telefonów z 2017. Niestety nie mogę znaleźć teraz. Zdjęcia były robione automatem przy różnych warunkach. Zdjęcia z g6 i s8 praktycznie się nie różniły w świetle dziennym. Różnica była jedynie przy słabym oś oświetleniu. W takich warunkach również nie można było stwierdzić który telefon robił lepsze zdjęcia ponieważ na zmianę były one lepszej jakości. Biorąc pod uwagę obiektyw szeroko kątny aparat w g6 zdecydowanie wygrywa dla mnie z s8. Zabawa z tym obiektywem bardzo często daje dużo frajdy, nawet jeżeli nie znacznie tracimy na jakości.

• Lubię to! 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Co do recenzji, to muszę się zgodzić, nie są obiektywne.
    Ale wracając do aparatu, bo to główna wada wymieniana przez ludzi. Nie mam porównania do Samsunga, ale miałem G4 około półtora roku, w między czasie żona G5, i teraz ja G6. I napiszę, że według mnie najlepszy był aparat w G4.
    Ale, ja nie narzekam na zdjęcia w G6, dla mnie są super. Mowa o zdjęciach za dnia, w słabym świetle oprogramowanie od Google pixel, robi robotę, ponieważ stockowy aparat nie daje rady, gdzie G4 nie miał z tym problemu. Mam lustrzankę i żaden smartphone nie bedzie robił takich zdjęć. A niektórzy takich wyników oczekują. Tu nie ma dyskusji, i nie ma co oczekiwać od telefonu takiej jakości. Aparat w G6 jest dobry, mankamentem są jedynie foty w słabym świetle. To moja opinia. Sama słuchawka jest super po przesiadce z G4. G5 w ogóle nie ma startu do żadnego z tych telefonów, dla mnie to badziew :)

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    NCR

Ocena SUBIEKTYWNA LG G6 Astro Black  (dystrybucja PL - LG Polska, sklep X-Kom.pl,  niebrandowany, produkcja chińska):

MINUSY:

- Brak diody powiadomień (dla mnie wada poważna, ale można się ratować stałym wyświetlaniem powiadomień na ekranie)

- Powinno być 64GB pamięci wewn. (inne flagowce z okresu właśnie tyle miały) , a otrzymujemy "tylko" 32GB (można zastosować kartę SD)

MINUSY naciągane:

- Palcujący się tył wersji czarnej Astro Black (niemniej wg. mnie, najładniejszej)

- W momencie premiery cena z kosmosu - 3299zł

- Powinien być procesor Snapdragon 835, jak na czas premiery...

- Głośnik mono

- Brak wersji Dual Sim w PL dystrybucji

- Biała ładowarka i białe słuchawki do czarnego telefonu. Huawei to samo - wszystko białe, ech...

PLUSY:

- Bardzo ładny (!) telefon i solidnie wykonany

- Ochrona przed wodą i pyłem IP68

- Dwupuk do wł/wył ekranu (!) - dla mnie b. ważne udogodnienie

- Duża powierzchnia ekranu - prawie 80% powierzchni przedniej części telefonu

- Płaski ekran - bez problemu nakleimy szkło czy folię (!)

- Poręczność (małe ramki powodują, że tel jest wielkości tel. 5 - 5.2 calowych)

- Świetny ekran, niesamowita czerń jak na IPS (!)

- Płynność działania - mimo wszystko to świetny Snapdragon 821 i 4GB RAMu

- Nie ma problemów z zasięgiem, wszystkie elementy łączności działają jak należy i jest ich komplet

- Bardzo dobra jakość połączeń, jest też VoLTE

- Tel. robi ładne zdjęcia - tryb panoramiczny (!)

- Bateria - ustawiałem telefon dosłownie przez cały dzień i nie rozładowałem go

- Czytnik linii w optymalnym dla mnie miejscu

- Donośny głośnik

- Radio FM

- Podoba mi się nakładka od LG

- Dostęp do dużej ilości motywów

- Normalne wył/wł/wibr dźwięku z górnej belki - np. Sony tego nie ma, a korzystam nagminnie z tej funkcji

- Szybki dostęp do aparatu i notatek klawiszami głośności

- Zabezpieczenia odciskiem, odrzucanie niechcianych połączeń czy SMSów - fabrycznie zaimplementowane

- Always On - spisuje się b. dobrze, choć na słońcu może być gorzej widoczne (można ustawić jaśniej, ale skonsumuje więcej energii)

- USB C

- Normalne wejście na słuchawki u góry (osobiście wolę na dole)

- Gorilla Glass z przodu i z tyłu

- Szybkie ładowanie

- Ładowarka z umieszczonym wyjściem USB z boku. Niby nic, ale wkładając rękę za szafę docenimy kabel z boku, a nie z przodu

- Obecna cena - ok. 1700zł - czyli w cenie średniaków ze Snapdragonami 6xx (!)

To najlepszy telefon jaki miałem, a można prześledzić na forum ile ich było i jakie ;)

OCENA: 5.5 / 6

03.02.18 AKTUALIZACJA:

Muszę odjąć 0,5 pkt za jednak słabszą niż się spodziewałem baterię i, za nadspodziewanie doskwierający, brak diody powiadomień

OCENA: 5/6 

PS.

Zdjęcia wychodzą ładnie wg. mnie. Nie rozumiem zamieszania (?) Telefon polecam z czystym sumieniem :)

24.02.2018 AKTUALIZACJA:

Mam inny egz., wyprodukowany w Korei. Bateria zdecydowanie lepsza, zatem podnoszę ocenę :)

OCENA (ostateczna wersja reżyserska ;) ): 5.4 / 6

(dystrybucja PL - LG Polska, sklep X-Kom.pl,  niebrandowany, produkcja KOREA):

Edytowane przez NCR
    • Piwko! 1
    • Lubię to! 4

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    pecet

Jeśli chodzi o telefon to jestem mega pozytywnie zaskoczony default_smile.png co do aparatu... przesiadłem się z G5 i uważam że G5 robi minimalnie lepsze fotki aparatem głównym. I wkurza mnie to że nie można robić fotek 16:9 w 13MP tylko w 10MP. W G5 można było robic w 16:9 w 16MP. Szkoda że nie zastosowali tego samego sensora bo naprawdę daje radę i większą rozdzielczość ma. Przedni aparat to porażka ale nie robię sobie selfi jak jakiś ... Poza tym aparatem który mimo to daje radę i braku diody powiadomień to telefonik zaje... default_smile.png i w dobrej kasie (1400 nowy)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    lasica

Dla mnie główne wady to:

- bateria, albo słaba optymalizacja tej co jest, u mnie znika w oczach

- słaba jakoś wideo: stabilizacja wideo w FHD jest fatalna,  przez co filmy wychodzą okropne i pozbawione detali. W 4K też mogłoby być więcej detali i lepsza ostrość.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    djremo

Dla mnie główne wady to:

- bateria, albo słaba optymalizacja tej co jest, u mnie znika w oczach

- słaba jakoś wideo: stabilizacja wideo w FHD jest fatalna,  przez co filmy wychodzą okropne i pozbawione detali. W 4K też mogłoby być więcej detali i lepsza ostrość.

Jeden z lepiej trzymajacych flagowcow na rynku, a u Ciebie to wada?!

Co dc o filmów u mnie bez problemów

https://drive.google.com/file/d/0B-HenF4b9RkuNGdTQm9NVkhlNUk/view?usp=drivesdk

Może twój egzemplarz coś nie bardzo

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    lasica

@djremo

Mówię o swoich doświadczeniach, po poprzednich telefonach(odpowiednio  SGS7, Note 4).

Myślałem, że z moim jest coś nie tak, ale sprawdziłem temat. Słaba bateria to problem wielu użytkowników xda,  na YouTube sobie sprawdź, są filmiki gdzie G6 testują z innymi telefonami i też umiera pierwszy praktycznie zawsze. W jakiekolwiek testy nie patrzyłem to ma najkrótszy czas pracy na baterii. Po prostu ten typ tak ma, w przyapdku gdzie się go mocniej dociąży, a u mnie raczej telefon nie odpoczywa.

Z filmami możliwe, że coś nie tak u mnie jest rzeczywiście. Bo u Ciebie film wygląda bardzo ok, a u mnie jest kaszana. Fakt, że tak dobrych warunków nie miałem nigdy. 

Jeszcze muszę dokładnie sprawdzić nagrywanie wideo.

Pozdrawiam

Edytowane przez lasica
    • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    zawarx

Note 4 ?! Ten od Samsunga ? To jest dopiero pijawka na baterię... G6 u mnie trzyma super baterię czego dowodem są zamieszczone moje screeny z SoT i uptime....

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

akurat bateria to wg. mnie atut G6 ;) u mnie spokojnie 1,5 dnia a nawet 2 dni potrafi wytrzymać przy dość intensywnym używaniu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    lasica

Wygląda na to, że może ja wyjątkowo mocno dociskam swojego smatphona. Mam zegarek sparowany z BT non stop, w nocy chodzi monitor snu na MiBand 2 i sleep as droid, AoD od 7:30 do 23:30, włączoną transmisję danych, WiFi, lokalizację i mi G6 trzymał około 16 godzin.Dla mnie to za mało. Dla porównania: z V30 która ma przecież tą samą pojemność baterii w nocy w 8 godzin sleep as droid mi schodzi 11-12% baterii, a w G6 20-24%. Ekran w tym czasie jest wyłączony, działa tylko BT,  czyli widać, że albo procek starszej generacji tyle zjada, albo optymalizacja baterii w G6 leży.

Edytowane przez lasica

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi