Skocz do zawartości
dszymek

Wrażenia, wady oraz zalety

Rekomendowane odpowiedzi

@lasica Mam wrażenie, że na V11i podłączone urządzenia bluetooth trochę bardziej ciągną baterię niż powinny. Wcześniej jak korzystałem z Roidmi to bateria tak szybko nie uciekała. Z resztą może to też być wina aktualizacji aplikacji. Ciężko tak naprawdę do tego dojść co jest winowajcą.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
lasica
Napisano (edytowane)

Jak widać dla jednych bateria to wada, dla innych zaleta. Podobnie jest z ekranem. Spotkałem się z opiniami, że blade barwy, że kiepski,

a według mnie to duża zaleta G6. Ekran jest świetny, za to za wadę należy uznać niechowające się przyciski i górna belka. 

Telefon pełen kontrowersji, mogło się LG bardziej postarać z softem.

Edytowane przez lasica
Usunięto niepotrzebny fragment.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
djremo
Napisano (edytowane)

17 godzin temu, lasica napisał:
za to za wadę należy uznać niechowające się przyciski i górna belka. 

Immersive mod załatwia sprawę

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Spoiler

8794e6f23237e95b39713400f38b7a28.jpg

Edytowane przez balwanekbuli
Dodałem spojler

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
dudson
Napisano (edytowane)
15 godzin temu, djremo napisał:

Immersive mod załatwia sprawę

I przy okazji drenuje baterie

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Poprawa postu po edycji wcześniejszego

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Generalnie w stosunku do Samsunga ekran może wydawać się blady, ale np widzę różnicę jak wracam z ekranu G6 do laptopa (w laptopie porządna matryca LG - w Thinkpadzie, o podwyższonej rozdzielczości). Mimo to w laptopie wydaje się blada jak nie wiem :) Nie mówiąc już o ekranie w drugim laptopie - Sony Vaio. Zaniebieszczony i blady. Wiem, że porównanie laptop vs smartfon to żadne porównanie, ale taki efekt ostatnio zauważyłem (szczególnie jak Instagram przeglądam tu i tu).

Na pewnej stronie są dokładne testy wyświetlaczy i w zakresie sRGB ekran wypada podobnie do S8, a w Adobe RGB (szerszy zakres kolorów) różnica między ekranami wynosi 20%.

Bardziej myślę sama technologia IPS vs Amoled robi różnicę (ogromny kontrast i kolory "wyskakują".

Edytowane przez manfred18

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
Notatka od Moderatora: balwanekbuli

wykrzyk.pngPrzypominam o trzymaniu się tematu

Takie porównania są bez sensu!!!

Błąd w opisie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
NCR
Napisano (edytowane)

Zaskakujące. Wpadła mi w ręce G6tka wyprodukowana w Korei, z 2018r. Bateria zdecydowanie lepiej "trzyma", niż w chińskiej produkcji, którą posiadałem wcześniej. Ekran pozbawiony zażółceń. Bardzo pozytywny powrót do LG G6 ☺

Edytowane przez NCR

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Glaniu

za to za wadę należy uznać niechowające się przyciski i górna belka. 

Dokładnie. Na grzyba robią wielki wyświetlacz który De facto kurczy się przez ten idiotyczny pasek.

W V30 jest to rozwiązane chowaniem w/w

P.S. U mnie bateria też dramat

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Po ok. miesiącu użytkowania dodam swoje 0,03 PLN do dyskusji o wrażeniach. Przesiadłem się na LG G6 z Honora 7, więc to będzie taki mój punkt odniesienia.

Zalety:

- G6 to po prostu kawał ładnego, solidnego telefonu. Mam wersję szarą, z T-Mobile. Ten telefon się podoba i dobrze leży w dłoni

- Bardzo dobry jakościowo ekran. Nie lubię cukierkowatych Amoledów. Ten jest taki jak ma być.

- Zdjęcia jak dla mnie są w porządku. Co prawda sam wiem lepiej gdzie ustawić ostrość ;) bo automat często ustawia nie po mojemu. No i aparat szerokokątny to naprawdę fajny bajer.

- Codzienne użytkowanie po prostu nie sprawia problemów. Działa płynnie, ilość pamięci jest wystarczająca – dodatkowo mam kartę pamięci 32GB na zdjęcia i filmy.

- Nakładka LG jest bardzo dobra – prosta, bez udziwnień, wystarczająca.

- Szybkie ładowanie. Faktycznie jest szybkie J

- Always on Display

- Wybudzanie ekranu dwuklikiem

- Przyciski głośności z boku (z tyłu były jednak mniej funkcjonalne)

- Cienkie ramki

Wady większe:

- Bateria – po prostu jest słaba. Przy mało wymagających aplikacjach jeszcze ujdzie, ale jak włączę np. PES Manager to LG wciąga baterię jak żul jabola ;) Jest  po prostu słabo.

- Układ graficzny owszem wyraźnie lepszy niż miałem H7 ale co z tego skoro ten telefon do gier się nie nadaje z powodu wymienionego wyżej.

- Zasięg – tam gdzie H7 bez problemu dawał radę to G6 ma problemy. Nawet w garażu podziemnym potrafi przełączyć LTE na 2G. H7 leży obok i się śmieje L

- Głośnik to jednak jakaś popierdziawka. Nie przystoi takie coś we flagowcu.

- Muzyka – w porównaniu do H7 jest dużo gorzej. Niby te same słuchawki, ten sam Spotify a scena jest płaska jak deska. Jakby słuchał mp3 128kb. Zawiodłem się.

Wady mniejsze:

- W H7 miałem szafirowe szkiełko na aparacie więc po dwóch latach nawet małej ryski nie było. W LG widzę, że może być problem.

- Proporcje ekranu to jednak nie do końca dobry pomysł. Wracam do Honora 7 i tam czuć, że jest więcej miejsca a to przecież 5,7 vs 5,2 cala.

- Wolałbym mniejszą rozdzielczość dzięki czemu bateria może by na dłużej starczała.

- W H7 miałem fajną funkcję gdy ktoś dzwonił to podniesienie telefonu powodowało ściszenie dzwonka – tu tego brak. W H7 przyłożenie do ucha powodowało wybranie numeru lub odebranie połączenia. Tu jest tylko odebranie

- Nie ma opcji anulowania wysłania smsa – w H7 miałem na to 4 sekundy

- W H7 do czytnika linii papilarnych mogłem przypisać sporo funkcji tu tego brak

- W H7 był przycisk funkcyjny gdzie mogłem przypisać kilka akcji tu tego brak

- Bardzo małe zdjęcie osoby dzwoniącej – choć to chyba wina androida

- Nie chowająca się belka z dolnymi przyciskami.

- Auto jasność ekranu czasem trochę za bardzo ściemnia

- "Goły" ekran strasznie zbiera odciski. Na szczęście szkło ograniczyło problem.

Generalnie z jednej strony mam całkiem fajny telefon a z drugiej spodziewałem się mimo wszystko czegoś więcej po przesiadce ze średniaka na flagowca

Edit.
Po dwóch kolejnych tygodniach takie trzy małe uwagi:
- bateria mam wrażenie jakby po kilkunastu cyklach ładowania lepiej trochę trzymała, ale ciągle bez rewelacji
- posłuchałem swojego ulubionego zespołu (Illusion, "Ahedonia") na spotify i muszę niestety powiedzieć, słuchanie ostrych gitarowych brzmień to w tym telefonie gwałt przez uszy :(
- nie można wybrać swojego dźwięku dla smsa - to jest lipa - (edit. 05.04.2018) - jednak da się ustawić własny, rozwiązanie kilka postów niżej.

Edytowane przez viator.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
f1g0

Ja po tygodniu użytkowania jestem jak najbardziej zadowolony. Pod względem wydajności, po przesiadce z Xperii Z widać ogromną poprawę. Na razie jedyna wada jaką zauważyłem to szybko rysujące się plecy (czarna wersja kolorystyczna). Widać kilka drobnych rys, niestety etui jeszcze nie dotarło, a telefonu używać trzeba. Ponadto, szkło chroniące obiektywy jest o wiele bardziej porysowane niż pozostała część obudowy (zwłaszcza w dolnej części, nad przyciskiem wybudzania). Przeczytałem wątek o samoistnie pękającym szkle i nie napawa to zbyt optymistycznie...

EDIT: do drobnych wad zaliczyłbym jeszcze tylko jeden rozmiar gumek dokanałowych w słuchawkach

Edytowane przez f1g0
Nowa treść

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi