Skocz do zawartości
dszymek

Wrażenia, wady oraz zalety

Rekomendowane odpowiedzi

PiPoLiNiO

Yyyy, to, że Ty lubisz zimne, nie znaczy, że ciepłe są złe. W ogóle przykład netflix jest bardzo nietrafiony, bo profile profesjonalne pod film zawsze są ciepłe, a nie zimne.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
jann

Ok nie ważne czy lubię ciepłe czy zimne generalnie zanim ktoś zakupi to urządzenie które swoje kosztuje polecam się zastanowić czy warto dla mnie nie warto poza fajnym aparatem a nawet dwoma i wydajnością snapa 821 telefon jest beznadziejny powtarzam się LG wprowadza nowy standard wyświetlacza duży wyświetlacz i małe ramki w kompaktowej obudowie super jaki był przekaz LG? Że będzie widać więcej w pionie?Wyświetlacz jest może wydłużony ale te chamskie przyciski ekranowe zabijają cały fun. Wyświetlacz jest węższy bo niby wyższy ta jasne te chamskie przyciski ekranowe powodują że spora część ekranu jest zajęta przez te biało czarne przyciski ekranowe -:źle to wygląda. Każdy 5.5 cała telefon bez przycisków ekranowych daje wiecej przestrzeni roboczej , LG wprowadza display 18 na 9 ale biorąc pod uwagę przyciski ekranowe to jest lipa.

Edytowane przez dszymek
Korekta tekstu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
PiPoLiNiO

Człowieku, każdy telefon od dawna ma te przyciski jeśli nie ma fizycznych :D S8 też je ma, i też ma takie proporcje ekranu. Teraz będzie coraz więcej takich telefonów. Więc przestań płakać, zaakceptuj, że idzie nowe, albo kup stary telefon w 16 na 9 i po problemie.

Bo napisałeś kilka długich postów, w sumie nic z nich nie wynika i niczego o g6 się nie dowiedziałem. :)

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dokładnie wróć do Xiaomi i przestań się powtarzać.

Ja jeszcze dodam od siebie: jestem zadowolony z baterii bez problemu cały dzień nawet 1,5 wytrzymuje.

Aparat szerokokątny robi robotę, jeszcze wiele opcji do obczajenia. Warto pooglądać trochę tutoriali na temat robienia zdj manual mode o wiele lepiej wychodzą niż auto.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam, pierwsza doba z telefonem już za mną, także można co nie co od siebie napisać. Widać na pierwszy rzut oka, że G6 to solidna konstrukcja, dobrze leży w dłoni, ekran jak dla mnie super, rozmiary telefonu trafione w punkt. Miałem w ręku sgs8 i sgs8 plus, pierwszy wydawał się jakiś mały drugi z kolei jakiś niewymiarowy. G6 zamówiłem w ciemno i był to bardzo dobry wybór jeśli chodzi o aspekt wizualny. Jak dla mnie narazie najładniejszy tel na rynku. Działanie telefonu jak to w każdym flagowcu, jest ok nie ma się czego doszukiwać. Bateria w pierwszym dniu wytrzymała od 7 do 23 gdy podłączalem tel miałem 10% Sot 4.30 w tym czasie trochę maili, rozmów, fb, przeglądarka czyli standard. Dla mnie wynik zadowalający, do póki telefony i mam tu na myśli flagowce nie będą trzymały pełnych dwóch dni pracy to nie zawracam sobie głowy tym czy wytrzyma dzień czy półtora i tak ładuje co wieczór. Wiem, że niektórym tel może i trzyma 3 dni, ale ja mówię to ze swojej perspektywy pracy na telefonie. Aparat zdecydowanie minus, jest gorszy jak w G5, powinni chociaż utrzymać to co było a nie cofać się w tył. Pytanie czy tel jest wart 3300 w oficjalnej dystrybucji? To już tylko zależy od naszych portfeli. Z tego co widzę tel na allegro może zaraz kosztówac 2k i na pewno byłby to świetny zakup. Ja osobiście zapłaciłem za niego 1250 zł więc nie będę płakać.  Narazie to tyle w razie pytań służę pomocą. Pozdro 

• Lubię to! 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
PiPoLiNiO

Też mam dobę.

Ogólnie telefon super zbudowany. Widać i czuć, że klasa premium. Ekran super, ale czerń niestety świeci jedynie ciut słabiej niż w g4. Do amoled nie ma startu.

Największym debilizmem lg jest usunięcie diody. AOD ma sens w oled, tu w ciemności po prostu świeci. Niestety z tego też powodu rozstaje się najprawdopodobniej z telefonem. Gdyby miał diodę to bym zostawił, bo poza tym jest super. Ale dla mnie takie szczegóły są istotne.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Racja, zapomniałem dodać o braku diody, irytuje jej brak.  często spoglądam na tel czy nic nie miga tam, ale nie ma co :D Pewnie za jakiś czas się przyzwyczaje do jej braku 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

LG G6 mam od kilku dni i mogę napisać kilka słów o nim. Nie wiem dlaczego LG wypuściło dla naszego kraju okrojoną wersję tego smartfona. Jakość jego wykonania jest bardzo dobra i nie jest wcale taki duży jak na zdjęciach. Po zakupie kilka razy sprawdzałem jaki jest rozmiar jego ekranu bo nie mogłem uwierzyć, że ma on tylko 5.7". Osobiście jednak nie polecam tego smartfona chyba, że komuś nie zależy na aparacie.

Zalety:
- ekran jest bardzo ostry i jasność jest bardzo dobra,
- akumulator wystarcza na 1 dzień, a na samym ekranie można osiągnąć około 6-7 godzin pracy,
- aplikacje domyślnie zainstalowane można usunąć albo wyłączyć,
- android 7.0 po uruchomieniu smartfona,
- dźwięk z głośnika jest bardzo dobry, ale sam głośnik znajduje się w miejscu gdzie często go zasłaniam,
- czytnik linii papilarnych
- usb typ c i szybkie ładowanie
- najlepsza aplikacja do robienia zdjęć i nagrywania filmów jaką widziałem
- nagrywanie audio do formatu flac w 24bit / 192khz

Wady:
- mam duże problemy z zasięgiem w tym telefonie. Tam gdzie Lumia miała 3-4 kreski tam LG ma tylko 1-2 albo w ogóle. Czasami jak ktoś do mnie dzwoni mówi mi, że mnie nie słyszy albo słyszy tylko co drugie słowo.
- tylny aparat jest kiepski w tym modelu, a w dodatku sensor pochodzi ze smartfonów które kosztują 999zł (Sony IMX 258)
- przedni aparat ma 5 MPIX, a jest gorszy od tego w mojej Lumii
- pliki RAW nie nadają się do niczego
- Funkcja "Smart Lock" - odpowiada ona za odblokowywanie telefonu w wybranych miejscach np. w domu. Zaznaczamy miejsce na mapie i dodajemy je do listy zaufanych. Gdy znajdziemy się w tej okolicy telefon wyświetla informacje, że został odblokowany za pomocą funkcji inteligentnej blokady. Niestety nie działa ona tak jak należy i odblokowuje nasz telefon poza miejscem które jest zaznaczone w ustawieniach.

Prawdopodobnie we wtorek albo czwartek oddam telefon do operatora. Szkoda mi go bo jest bardzo ładny i wszystko w nim bardzo dobrze działa, ale nie będę płacił tyle kasy za coś co nie jest tyle warte.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
PiPoLiNiO

Podpisuje się pod tym co wyżej.

Także uważam, że przedni aparat to jest pomyłka. To już 2 letni g4 robi dużo lepsze zdjęcia. Filmy to w ogóle wygląda na g6 jak telefonem sprzed 5 lat.

Akurat wyjście słuchawkowe jest świetne nawet bez dac, ostatnio tak dobrze napędzał moje Yamaha eph100 Note 3.

Bateria to dla mnie super zaskoczenie. Dziś 7.45h na ekranie. Pierwszy telefon który wytrzymał mi niemal do wieczora przy intensywnej zabawie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Krótkie spostrzeżenia z dwóch dni. 

Tzw. gratisy: 

- słuchawki - bdb; korzystałem wcześniej z hbsów z lg g5; 910 są naprawde świetne; w porównaniu do samsung level u pro, które miałem do s7e są zdecydowanie lepsze

- projektor: świetny, ostry obraz, masa ustawień, sharing z telefonu; naprawdę jestem pod wrażeniem; w sumie to właśnie projektor skłonił mnie do zakupu g6 oraz chyba sentyment do g6 (zakrzywione ekrany samsunga już mnie dobijały)

No i sam telefon:

- bryła telefonu: solidna, świetnie się trzyma w dłoni, nie przypomina mydelniczki, do budowy nie mam zastrzeżeń; 

- ekran bez zarzutu; oczywiście większość aplikacji nie ma 18:9; oczywiście nie jest to amoled, ale naprawdę nie ma co narzekać; pasek na dole w aplikacjach mi nie przeszkadza; pomimo dużej wysokości nie ma problemu z rozciągnięciem belki i dotykiem na samej górze;

- płynność działania - jak dla mnie najlepsza ze wszystkich telefonów, które ostatnio miałem (mate 9, s7edge, g5, itp.),

- ładowanie pełnego telefonu ok.1h 15 min

- sot ok 5,5-6h - jak dla mnie ok;

- aparat - tu niestety nie jest także dobrze jak w g5 czy s7; oczywiście szerokokątny tryb robi świetną robotę ale dlaczego włożyli tam starego sony - nie mam pojęcia; oprogramowanie i optymalizacje robią swoje, tak samo jak tryb manualny, ale telefon za taką kasę powinien mieć lepsze matryce; aparat do selfie – ww. posty mówią za siebie; na szczęści praktycznie nie używam;

- gps - bardzo dobrze łapie, zero problemów

- bardzo dobre audio (pomimo braku dac)

I

Edytowane przez dszymek
Usunieta czesc tekstu mogaca powodowac zbedna dyskusje

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi