Skocz do zawartości
dszymek

Wrażenia, wady oraz zalety

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 29.04.2017 o 14:23, PiPoLiNiO napisał:

Największym debilizmem lg jest usunięcie diody. AOD ma sens w oled, tu w ciemności po prostu świeci.

A ja wręcz przeciwnie, ta cholerna dioda potrafi być mega wkurzająca w nocy :D

I co Ci świeci? AoD w ciemności jest tak delikatne, że aż momentami za delikatne :) no, ale co kto lubi...

Przedni aparat już w G4, mimo 8mpx, był crapowaty, ten w G6 podtrzymuje tradycję. Na szczęście przez półtora roku z G4 skorzystałem z niego może ze 3 razy, nie podejrzewam, żeby tu było inaczej :)
    Tylne aparaty. Niby mniejsza matryca, niby ludzie piszą, że słabszy niż G4, a ja tam tego nie widzę. Dla przeciętnego usera do wrzucania fotek z wakacji na insta czy fejsa nie będzie różnicy czy to G4, G6, S8, ajfon czy coś ze średniej półki. Soft wyciąga z matrycy naprawdę dużo i dla amatora dwie ogniskowe to i tak będzie więcej niż wystarczająco. A jak ktoś potrzebuje więcej, to niech się nie wygłupia i nie robi zdjęć smartfonem z matrycą wielkości paznokcia w małym palcu tylko kupi małego, kieszonkowego, bezlusterkowca Fuji z matrycą APS-C i będzie miał w kieszeni jakość lustrzanki.

Bateria na plus (trzyma o co najmniej 1/3 dłużej niż w G4 na tych samych ustawieniach i apkach).

Generalnie jestem bardziej niż zadowolony po przesiadce z G4. Mam nadzieję, że nie będzie z nim takich cyrków jak z G4 - padających płyt, ghostingu na ekranie itp. Mógłby mieć DACa, ale z drugiej strony, przy zwykłych słuchawkach dokanałowych różnica jest tak nieznaczna, że szkoda gadać, a jakość dźwięku w standardowej wersji dla muzyki ze Spotify wystarcza :)

PS. Smartlock z lokalizacją - 80m wokół ustalonego punktu plus "dokładność" GPS w budynkach - to już z założenia nie może działać :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    PiPoLiNiO

Świeci podświetlenie ekrany. A same napisy są subtelne, aż za bardzo. A jak by były mniej subtelne to sam ekran świeciłby jeszcze mocniej. W dzień super, w nocy w domu porażka. Tu musi być oled.

Ale z resztą argumentów się zgadzam :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Jordi

Jako fan serii G od LG od G3 kupuje tylko i wyłącznie Serie G. I od G4 było już gorzej... G5 rozleciało mi się w 5miesięcy... Popękała obudowa itp. Ale lekko nie miał. G6 też kupiłem w przedpremierze i czuje wielki niedosyt a nawet lekki zawód rozczarowania. 

Nie będę wymieniał CPU czy ilość pamięci wewnętrznej do minusów bo już wcześniej znałem specyfikacje. 

- Kiepski ten Aparat strasznie... Przyznaje że G4 o zmroku robił o wiele razy lepsze fotki, spadem jakości fotek wieczornych zauważyłem już w G5 ale w G6 to tragedia... Czasami Nexus 5X robi po proste lepsze fotki. 

- Jeden głośnik na dole który nie jest jakoś mega głośny...

- Mikrofon zamontowany w taki sposób że bardzo łatwo go po prostu zasłonić palcem trzymając telefon. 

- Przedni aparat tez pozostawia wiele do życzenia. 

TO są MINUSY które mi się rzuciły. Niestety plusów nie będę wymieniał bo nie ma nic lepszego (Moze EKRAN) niż konkurencja w tej cenie...

Powiem szczerze że ostatni raz kupiłem Serie G w przedsprzedaży. I troszke żałuje że nei wybrałem S8+. 

A i jeszcze sprawa tych giftów... Przy G5 dostałem Słuchawki itp. wszystko w jedym pudełku. Tutaj musze się rejestrować na stronie LG i czekać na DWUTYGODNIOWĄ PROCEDURĘ SPRAWDZENIA. 

Czy bym kupił jeszcze raz G6? Chyba nie, dorzucił bym te 200 czy 700zł i kupił S8 / S8+. 

LG robisz to źle. A jak wypuszczą V20 który byłby idealny z racji Aparatu itp. w PL to się wkurzę!

• Lubię to! 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jann
    Napisano (edytowane)

Witam,

Ja swój sprzedałem a wcale nie zamierzałem tego robić, wady dlaczego nie przypadł mi do gustu:

1. Ciepła kolorystyka wyświetlanych barw wyświetlacza i brak możliwości ich zmiany. W telefonie za 800 zł redmi note 3 pro mam taką możliwość.

2. Bateria sot na poziomie - 5 godz to dla mnie za mało rmn3p+ minimum 2 godz więcej ( nie chciało mi się mierzyć dokładnie). Generalnie bateria w LG g6 leci w oczach - przy bardziej wymagających zadaniach typu gry, filmy itp. Jak ktoś się się przesiada z telefonu z jeszcze gorszym sot to się cieszy ja się z baterii nie cieszyłem 

3 Nie mogłem się przyzwyczaić do proporcji wyświetlacza - niby 5.7 cala a w codziennym użytkowaniu wydaje się zauważalnie mniejszy od 5.5 cała. Jest węższy niby dłuższy ale mamy przyciski nawigacyjne więc w ogólnym rozrachunku jest niższy niż 5.5 cala bez nich + zauważalnie węższy + czarne paski na YouTube (codziennie oglądam i mnie irytowały).

4. Nakładka LG - na początku myślałem, że to kwestia przyzwyczajenia, dałem sobie kilka dni ale nic z tego. W porównaniu z miui wygląda źle jest nieintuicyjna,  nie pasuje mi.

5. Aparat nie wiem, nie znam się - robię zdjęcia raz na pół roku jak wystawiam coś na allegro. Chociaż zauważyłem, że zrobienie zdjęcia zabiera chiński rok.

6. To już kwestia subiektywnych odczuć - kwestia gustu ale telefon wydawał mi się jakiś kobiecy, zabawkowy.

7. Taki sobie głośnik i jak dla mnie kiepsko umieszczony wolę na tyle przynajmniej się go nie zasłania.

8. LG przycebuliło z dodatkami. Oprócz lipnych słuchawek (dali by jakieś lepsze , Samsung daje akg do S8)ładowarki nie ma nic.

9. Cena sklepowa z kosmosu za to co otrzymujemy. 32 GB rom 4gb ram, brak bajerów typu ładowania indukcyjnego, głośników stereo, zeszłoroczna specyfikacja. Nie można mieć wszystkiego ale biorąc pod uwagę te czynniki to wcale nie miałem wrażenia, że mam flagowca za 3300 a raczej jakiegoś lepszego średniaka za 1500- 2000zl max.

Pozdrawiam

Edytowane przez jann

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dawsze

Relacja na gorąco po pierwszych 24 godzinach. 

Ogólnie wrażenia bardzo dobre. Wpierw było nieco szorstko bo miałem problemy przy migracji przez SMSy no ale zachciało mi się importu kilkudzięsięciu tysięcy wiadomości... Zainstalowałem Textrę i jest OK. 

Na początku miałem drobne WTF z aparatem. Tragicznie to wyglądało, nie wiem o co chodziło, a aparat w aplikacjach Snapchat, Whatsapp, Twitter to było nieporozumienie. Jednak zainstalował mi się jakiś update, wstałem rano, zacząłem się znowu bawić i żyleta. Świetne zdjęcia. Szerokokątny robi robotę. Żywe barwy, może nie wszystkim się takie zdjęcia podobają ale mi tak. W aplikacjach także już bez problemu. 

Nigdy jeszcze nie miałem tak szybkiego telefonu, a jechałem od kilku lat na flagowcach HTC. Bajka, interfejs LG? W recenzjach średnio mi się podobał, w realu jest świetny. Dla mnie to takie połączenie iOS, za którym nie przepadam jako platformą, z Androidem. Na plus wszelkie apki do diagnostyki i optymalizacji. Czytnik linii papilarnych działa bez zarzutu. Ekran? Kapitalny. Proporcje 2:1? Przez pierwsze kilka godzin dziwne, ale potem jak patrzyłem na stary telefon to on dla mnie był dziwny. Głośnik? Bałem się tego mono, ale gra świetnie, co prawda nie słuchałem dużo, jedynie coś odpaliłem dla testu ale jest OK. 

Jedyna wada to mam wrażenie jakby telefon trochę zbyt szybko się nagrzewał... Może to tylko wrażenie bo sam w sobie telefon jest dosyć "ciepły" i to szkło z tyłu nagrzewa się od ręki, ale nieco dziwne. A no i wibracje są strasznie ciche. Chyba nic z tym nie da się zrobić? W HTC trzęsło mi się całe biurko na maksymalnym poziomie, tutaj muszę siedzieć przy tym biurku aby usłyszeć wibrację na maksie. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    alfabet
    Napisano (edytowane)

Jak zapewne wiecie a zwłaszcza użytkownicy Lg G3, 4 i 5 nie mogli cieszyć się jasnym i dobrej jakości IPSem. Jak jest na G6. Chcę znać rzetelne opinie jak jest z czytelnością na słońcu, w dzień. Wiadomo, że w domu w biurze wypada dobrze. Jaka jest wasza opinia na temat wyświetlacza? Na temat powidoków jest jeszcze za wcześnie.

Wczoraj miałem go chwilę w ręce w salonie. Na słońcu przy moim iPhone 7 i Moto Z lekko się załamałem, że kolejny LG ze słabym, ciemnym ekranem. Ale może to jest model z salonu.

Parametry w odniesieniu do G5 ma wyraźnie poprawione a jednak model salonowy był mało czytelny.

display.png

Edytowane przez rakers

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    PiPoLiNiO

Jest lepiej niż na g4, ale bez szału ciągle. Jak ostro daje słońce to robi się mało czytelnie.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    larm82

Dokładnie,ale wiedziałem o tym czytając rzetelne recenzje.Nie zmienia to faktu że na słońcu jest słabo,szczególnie po przesiadce z iPhona 7.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Do tej pory miałem g3. G6 jest jaśniejsza i to dość sporo. To raczej mało konkretne określenie, ale inne mi nie przychodzi do głowy. Kolega z pracy ma g5 i wydaje mi się, że jest znacznie ciemniejszy od g6 (kolejne mało precyzyjne określenie) :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam. Jestem posiadaczem G6 od 4 dni i chciałbym przekazać swoją opinię. Na G6 przesiadłem się z S7E i jestem zadowolony ze zmiany. Jakość wykonania jest bardzo dobra chociaż czarny kolor który mam jest lepem na paluchy(właśnie do mnie idą plecki Nillkina). Ekran naprawdę robi wrażenie, najwiekszy plus za to, że tak duży ekran jest zamknięty w tak kompaktowej obudowie. Wydajność bardzo dobra, nic mi się nie wiesza itd. Dźwięk z głośnika też przyzwoity chociaż nigdy jakoś nie specjalnie było to dla mnie istotne. Co do dźwięku na słuchawkach się nie wypowiem bo ich nie używam. Najbardziej obawiałem się aparatu czytając różne posty, że stara matryca itd. Ale powiem szczerze, że aparat mi bardzo odpowiada a miałem w sumie duże wymagania po przesiadce z Samsunga. Aparat bardzo fajnie ostrzy i mi się to mega podoba, bardzo podobny efekt miałem w Huawei P9. Jakość i płynność nagrań są mega dobre, nagrania w UHD są o niebo stabilniejsze niż w S7E. Stabilizacja podczas nagrań w G6 przebija zdecydowanie tą z Samsunga. Samsung zdecydowanie robi jaśniejsze fotki gdy naprawdę!! brakuje światła. Chociaż jakość zdjęć w G6 przy mniejszym oświetleniu jest naprawdę przyzwoita. Przedni aparat masakra więc tutaj LG się nie popisało :( Telefon już był pod kranem bo spadł mi na piasek z okolicy metra ale żadnych rys na obudowie i nic się nie stało po kontakcie z wodą. Po przemyciu telefonu pod kranem chciałem go jakieś 3 godziny później naładować ale po podłączeniu telefonu do ładowarki pojawił mi się komunikat, że wykryto ciecz w gnieździe i mam natychmiast odłączyć ładowarkę. Fajnie, że sa takie czujniki które wykrywają takie rzeczy wiec plus dla LG :)
    Też trochę denerwuje mnie silnik wibracji bo słychać go dość mocno przy pisaniu np. tego posta ale to już takie moje czepialstwo. Ogólnie mogę telefon polecić a miałem tych telefonów naprawdę sporo zresztą widać to w sygnaturze. Najważniejsza rzecz dla mnie w smartfonie to aparat i tutaj się nie zawiodłem. Robię zdjęcia w formacie 18.9 gdzie jest to zdjęcie 8.7Mpix ale jakość jest super i co najważniejsze w takim formacie mogę przesyłać zdjecia na mój tv LG UHD 65 cali i zdjęcie jest widoczne na całym ekranie. Tyle z mojej strony :)
    Pozdro

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

• Lubię to! 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi